PDA

Zobacz pełną wersję : Pisanie komponentu - pytań kilka



Robster
30-10-2012, 18:26
Witam,

Brnę dalej w pisanie komponentów i chciałbym prosić o naświetlenie mi kilku spraw.

1. Obecnie w kontrolerze, używam niemal zawsze tego samego kodu (funkcja umieszczona w klasie kontrolera):

public function display($cachable = false) {
$cachable = true;

//Pobieranie widoku
$vName = JRequest::getCmd('view', 'panel');
JRequest::setVar('view', $vName);

//Pobieranie szablonu
$lName = JRequest::getVar('layout','default');
JRequest::setVar('layout',$lName);

return parent::display($cachable); }

I wszystko rzecz jasna działa. Zauważyłem jednak, że w niektórych opisach w dokumentacji, klasa kontrolera zawiera jeszcze inne metody, które obsługują taski. Ja zajmuję się tym w modelach i teraz nie wiem czy to nie robi różnicy, czy ja robię błąd przenosząc obsługę tasków do modelu.

2. Znacie może link do opisu, który w konkretny sposób definiowałby, jak tworzyć formularze w Joomla! 2.5, tak by wszystko działało w wersji 3.5? Obecnie wzoruję się na opisie z tego linka http://docs.joomla.org/Developing_a_Model-View-Controller_Component/2.5/Adding_backend_actions ale nie tyczy się on konkretnie formularzy. Albo nie potrafię znaleźć tego w dokumentacji, albo pominięty został opis wykorzystania JForm (nie licząc suchych faktów, dotyczących parametrów pól).

3. Ostatnia sprawa może wynikać z nieprawidłowej budowy formularzy, ale nie musi. Wywołuję label i pole formularza poniższym kodem:

<?php echo $form->getLabel('title', ''); ?>
<?php echo $form->getInput('title', ''); ?>
Samo pole w pliku XML wygląda tak:

<field
name="title"
type="text"
label="TITLE"
description="DESC_TITLE"
size="30"
class="inputbox"
default=""
/>
Natomiast w pliku językowym tłumaczenie prezentuje się tak:

TITLE="Tytuł"
DESC_TITLE="Wpisz tytuł"
Teraz problem polega na tym, że po wskazaniu kursorem labela w wyświetlanym formularzu, powoduje wyświetlenie chmurki title z tekstem Tytuł::Wpisz tytuł. Powinien się wyświetlać sam opis pola z tego co rozumiem, a tutaj jest to w jakiś dziwny sposób łączone. Już kiedyś o tym pisałem, ale nie znalazłem rozwiązania do tej pory (prócz tych dymków, wszędzie tłumaczenie jest poprawnie wyświetlane).

Będę wdzięczny za jakieś wskazówki :)

moje
31-10-2012, 18:38
Tez mi się to niepodoba ale co zrobić.

Dwamagiczne słowa "behavior.tooltip" i ".hasTip" ; )

Robster
01-11-2012, 13:49
No wczoraj właśnie wpadłem na to behavior.tooltip, tyle w jednym widoku działa, a w drugim nie :) Sprawdzę jeszcze tą drugą klasę. Na razie dzięki wielkie za odpowiedź @moje :)

moje
01-11-2012, 22:23
Ta klasa .hasTip odpowida za oznakowanie elmentu, który ma zostać ztipowany ; )