PDA

Zobacz pełną wersję : system rezerwacji, nietypowy



index
30-10-2012, 20:06
Panie, Panowie, Forumowicze, Wysoki Sądzie.
Szukam i testuje ale może coś podpowiecie (z uwagi na własne doświadczenia) systemu rezerwacji i sprzedaży miejsc na szkoleniach (bądź takiego którego można do szkoleń adoptować) z założeniami:
- do szkolenia przypisane jest dowolne miejsce oraz skorelowana z nim data (czyli ten sam rodzaj szkolenie może występować w różnych miejscach/centrach szkoleniowych i, co ważne, dla każdego z tych miejsc z różnymi datami)
- ważne aby nie duplikować w nieskończoność tych samych opisów szkoleń system musi mieć możliwość powtarzania szkolenia dla dowolnie wybranej daty
- rezerwacja poprzez rozbudowany formularz rejestracyjny najlepiej z dynamiczną prezentacją pól w zależności od dokonanego wyboru (w wersji obecnej, bez systemu rezerwacji funkcjonuje na chronoforms - dynamiczna walidacja po stronie klienta, pola kalendarza, confirmation page, multi page, recaptcha)
- system płatności: PayPal i ewentualnie offline
- język wystarczy EN
- kalendarz szkoleń jako opcja nie wymagany
- zarządzanie rezerwacjami od backendu: lista użytkowników danego szkolenia, stany ich rezerwacji (płatność w trakcie, dokonana, itp.), możliwość eksportu tych danych do dalszego przetworzenia w arkuszu

i teraz nietypowe (z tym że może przy rozbudowanym systemie do obejścia w inny sposób):
- możliwość zakupu wraz z szkoleniem podręczników (czyli jak w sklepach powiązane produkty do szkoleń)
- zakup dodatkowej usługi także powiązanej ze szkoleniami np. wysyłka certyfikat itp.

Na początek przeglądnąłem ohanah (widziałem wcześniej na joomla day) ale poległa na serializacji wydarzeń nie można wybrać dowolnej daty. W desperacji zastanawiam się nawet nad połączeniem K2 + chronoforms lub może SobiPro (nie wiem jak tam z formularzami) tylko pewnie połowę powyższych założeń nie wdrożę. Może znacie dobry (bez problemu płatny) dedykowany moduł lub ktoś podobny temat już przerabiał?
Pozdrawiam

index
09-11-2012, 10:05
Odgrzeję kotlet.
Testuję jeszcze rozszerzenia RSJoomla! czyli RSEvents!Pro + RSForm!Pro. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia opinie w temacie generalnie bezpieczeństwa, funkcjonowania tych rozszerzeń, problemów, supportu itp tej firmy?
I szczegółowo czy w takim zestawie (na serwerach RS nie można tego testować bo nowy RSEvents i RSForm są na innych serwerach) tworzyliście formularze z pól "RSEvents components" oraz dodatkowo (ważne) ze "standardowych" pól "Form Fields" i jak to działa? Czy wszystkie dane są wyświetlane w module RSEvents czy tylko ta część pól należąca do niego?
Pozdrawiam

rcz
03-04-2013, 15:34
witam
szukam systemu rezerwacji konkretnie chodzi o czarter jachtów, interesuje mnie coś podobnego jak na stronie http://www.mjacht.pl/czarter_jachtow_mazury.html, system jakby w języku polskim byłby to byłoby super, a jak nie to przetłumaczy się, szukałem różnych rozwiązań ale utknąłem w martwym punkcie, próbowałem przerobić artio booking, ale z marnym skutkiem.
System musi mieć parę rzeczy: logowanie z podaniem numeru dowodu tożsamości, pseselu i adresu zamieszkania, mieć możliwość automatycznego wprowadzenia tych danych do umowy, którą otrzyma klient do druku, oczywiście zatwierdzenie regulaminu itp. rzeczy, moduł płatności online zintegrowany z systemami płatności.
Czy płatny czy bezpłatny to nie ma znaczenia, ma być funkcjonalny i dobry. Bo wiadomo, że nieraz trzeba zapłacić i z tym się liczę.

pozdrawiam
Robert.

Gall Anonim
03-04-2013, 16:37
Komponent do formularzY
Smart Former Gold
cena około 60$
brak polskich płatności
jest PayPal = cena 40$
I to by było na tyle.
Pzdr