PDA

Zobacz pełną wersję : Nie działa komponent po włączeniu innych języków



damsaw
31-10-2012, 14:56
Jak mogę dostosować komponent żeby był kompatybilny z innymi językami?
Komponent działa tylko jeśli jest wyłączony plugin języków, a mianowicie mojastrona.pl/komponent, a nie działa jak jest np. mojastrona.pl/en/komponent
Jaki problem może z tym być?

pawelSafiStudio
31-10-2012, 17:59
Możesz podać trochę więcej info ? Jaki komponent, może jakiś link do strony ?

damsaw
07-11-2012, 13:48
www.designgiftsss.com

(http://designgiftsss.com)Obecnie plugin jest wyłączony dlatego komponent działa. Dodatek jest w zakładce Designer.

pawelSafiStudio
07-11-2012, 13:57
Hmm... Jest jakaś nazwa tego komponentu. Autor nie wie w czym może leżeć problem?
Możesz włączyć plugin, abym mógł teraz sprawdzić jak to wygląda po włączeniu pluginu.

damsaw
07-11-2012, 14:06
Włączyłem... Autor mówi, że jeszcze jest nie kompatybilne. Problem tkwi tym, że komponent musi mieć ścieżkę odrazu po *.com/designer *.com/pl/ itp. nie działają.
Ale jak włanczam języki to na głównym czyli na en komponent jest odrazu po com a i tak nie działa.

pawelSafiStudio
07-11-2012, 14:18
Hmm, to co mi przychodzi na myśl to adresowanie ścieżek komponentu jest relatywne. Nie możesz po prostu używać slash'y. Taki sam miał byś problem gdybyś korzystał z submenu np *.com/parent_menu_name/menu_element. Ale nie jestem pewny.
W konfiguracji dodatku filtrów języka, możesz usunąć przedrostki. Opcja: Usuń domyślny przedrostek języka, ustaw ją na TAK. Zobaczymy co się wydarzy ;)

damsaw
07-11-2012, 14:28
Robiłem już tak i kicha. Ustawam na Tak, a i tak widać przedrostki.

- - - Updated - - -

Właśnie się doczytałem, że licencja obejmuje mojadomena.*/ po przedrostuku pl/ już nie ma licencji... A jeśli chcę mieć strone na inne języki, a komponent tylko na głównej domenie? Licencji nie łamię, a problem pozostaje.

pawelSafiStudio
07-11-2012, 14:33
Tak nie możesz mieć gdyż mojadomena.pl i mojadomena.pl/cos_tam/cos_tam to ta sama domena. Tylko różni się zapytaniem URI. Jeśli tak by było to autor pozbawiłby Cię z mod_rewrite.

damsaw
07-11-2012, 14:38
To pozostaje mi zrobić inne języki na subdomenach, a główną z licencją pozostawić.
Dzięki za pomoc!

pawelSafiStudio
07-11-2012, 14:41
Sprawdź jeszcze czy przypadkiem nie będziesz miał takiego samego efektu jak dodasz ten komponent do sub menu. Wówczas również pojawią się /. Jeśli będzie problem to zgłoś to jako bug i czekaj na poprawkę :)

damsaw
07-11-2012, 14:49
Komponent będzie na głównej domenie natomiast inne języki na submenu na innej Joomla także wszystko będzie ok.