PDA

Zobacz pełną wersję : Przekierowania joomla 2.5 na serwer home.



rado85
01-11-2012, 12:24
Witam,
joomla 2.5 wyświetla mi w tym komponencie standardowym przekierowania błedne adresy url. no i problem w tym że mam naprzykład www.damskiciuch.pl/index.php próbuję przekierować na np. główną stronę ale to nie działa. Mało tego na tej stronie z błedem 404 nie działa link na stronę główną ponieważ również przekierowuje na tą podrstonę damskiciuch.pl/index.php i w kółko to samo,

Pytania:
1. jak zrobic aby te przekierowania działały? Być może problemem jest tutaj serwer home i należałoby np. zrezygnowaćz ładnych adresów, albo tylko ładne adrsy bez html ?
2. Gdzie się ustawia stronęz błedem 404 aby przekirowywało rzeczywiscie na domena.pl a nie na domena.pl/index.php ?

dzięki,
pozdrawiam

Radosław Dzimiński

PeFik
01-11-2012, 12:46
1) Jeśli masz możliwość uciekaj z home.pl
2) Ustawienie przyjaznych linków na home.pl jest możliwe. Na forum było o tym. Poza tym na stronie home w dziale pomocy jest podpowiedź.
Ale dodawanie ".html" to linków to mówiąc dosadnie wiocha! Pozostałość z lat ubiegłych, zupełnie nie wiem dla kogo.

rado85
01-11-2012, 12:58
Dzięi za odpowiedź, ale nie pomogłeś mi :)
z home nie mogę uciec.
a html sprawia że linki są bardziej naturalne. Nie wiem dlaczego to ma być wiocha?

zwiastun
01-11-2012, 13:42
a html sprawia że linki są bardziej naturalne.
1. A co takiego "naturalnego" jest - Twoim zdaniem - w końcówkach .htm czy .html? Jakaś istotna informacja?
2. Odszukałeś pomocny materiał na home.pl?
Home.pl włożyło sporo wysiłku, by dostosować system operacyjny swoich serwerów do potrzeb Joomla!. Może zafunduj sobie rzeczową rozmowę z serwisem technicznym?

rado85
01-11-2012, 13:54
ech... niby coś tam czasem pomogą, ale najczęściej odpisują - że to nie jest ich system i żebym pisał do twórców joomla:), ale spoko, napisze do nich. Dzięki

Winnetou
01-11-2012, 16:33
Dodając swoje trzy grosze. Moim zdaniem dodawanie końcówki .htm lub html to niepotrzebne wydłużanie, czasem i tak zadługich adresów.
Druga rzecz. Słuchaj dobrych rad i UCIEKAJ Z HOME.PL. Albo zrezygnuj z CMS Joooma i postaw swoją stronę na jakimś ich własnym kreatorze. Joomla na Home.pl = siwe włosy i zszarpane nerwy.

Gall Anonim
01-11-2012, 16:33
Kilka haseł do przeklikania:
mod_rewrite
htaccess
separacja katalogów
php.ini
Pozwolisz że pozostanę przy tych wskazówkach ponieważ faktycznie home.pl jest twórczy i pomysłowy a w konsekwencji to co działa u innych bez najmniejszych trudności zazwyczaj - u nich wymaga całkiem niezłej zabawy z konfiguracją :-)
Naturalnie i na home.pl da się zrobić żeby hulało - jednak jest to zazwyczaj bardziej skomplikowane niż zazwyczaj :-)

PeFik
01-11-2012, 20:07
a html sprawia że linki są bardziej naturalne.
Naturalne, owszem ale w latach 90-tych.

Na ile wyceniasz swój czas? To podstawowe pytanie jakie zadaje osobom, które mają konto na home.pl. Bo się okazuje, że gra nie warta jest świeczki, a za 99 zł masz normalne działanie Joomla na innym serwerze.

rado85
01-11-2012, 20:16
To trzeba administratorom tvn24, wp onet i innych największych portali żeby się podszkolili :) natomiast nie to jest zdaje się problemem, chyba że jesteście tego pewni ?
pozdrawiam.