PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z przeniesieniem z localhost na serwer



wkujawa
02-11-2012, 15:18
Witam,
Zadaje pytanie bo szukam na forach od 2 godz i nie moge znalesc. Wiem ze przy przenosinach przez akeeba backup -konfiguracja bazy danych witryny trzeba wpisac nazwe hosta serwera bazy danych, uzytkownia, haslo oraz nazwe bazy danych. Wszystko mam tylko pamietam ze przy nazwie hosta serwera bazy danych trzeba wpisac jakies numerki w akeeba backup installer 3.6.5 ?. Ktos je zna i moglby mi je laskawie podac ?, pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

big_krzysiek
02-11-2012, 15:56
Podaj dane dokładnie takie jakie wyświetliło Ci przy zakładaniu bazy danych. Te numerki to zapewne port bazy danych.

wkujawa
02-11-2012, 16:37
wpisuje tak :
Nazwa hosta serwera bazy danych: ftp.nazwaserwera.nazwa.pl, i z tego co pamietam to w mysql 5,5 trzeba jakies numerki wpisac za tą wlasnie nazwą hosta, wpisuje tam :3306 ( jest to port serwera bazt danych
) ale wciaz pojawia mi sie komunikat :Nie można się połączyć z bazą danych. Proszę sprawdzić parametry połączenia., czy ktos wie o co moze chodzic :) ??

ulgroup
02-11-2012, 17:07
przenieś ręcznie przez ftp wszystkie pliki do katalogu zdalnego na serwerze, phpmyadminem zrób eksport bazy z localhost i zaimportuj na serwerze, potem w pliku configuration.php zmień paramerty połączenia bazy danych (oprócz adresu serwera bazodanowego pamiętaj jeszcze o parametrach użytkownika bazy)

wkujawa
02-11-2012, 17:37
Witam poradziłem sobie z problemem, wpisałem dokładne dane z bazy danych i poszło ( za nazwą hosta faktycznie trzeba było wpisać w moim przypadku :3307), pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi.