PDA

Zobacz pełną wersję : Ikonki drukuj, email oraz szczegóły na liście artykułów - nadpisywanie szablonem



ulgroup
02-11-2012, 16:48
Witam,
przygotowuję szablon do strony internetowej i chciałbym, żeby ikonki drukuj email oraz szczegóły artykułu były umieszczone pod nim.
Znalazłem interesującą mnie pozycję w pliku /components/com_content/views/article/tmpl/default.php, pozmieniałem to co chciałem i wspomniane ikonki i szczegóły są pod artykułem.

Ale został jeszcze jeden problem - kiedy wyświetlę listę artykułów z danej kategorii to te ikonki są nad artykułem. Chciałem analogicznie znaleźć to, co potrzebuję zmienić w /components/com_content/views/category/tmpl/default.php - jednak nie ma tam tych pozycji, albo zapisane są pod inną zmienną.

Czy ktoś wie, gdzie to może być metoda odpowiedzialna za generowanie tych ikonek dla listy kategorii?

Bazyl
02-11-2012, 20:16
Witaj,

Przy pierwszej aktualizacji możesz stracić swoja pracę :)
Poczytaj na wiki o nadpisywaniu szablonem, zobacz, jakie pliki i foldery masz w katalogu html w szablonie Beez...

ulgroup
02-11-2012, 20:29
Próbowałem nadpisać szablonem zgodnie z tym opisem na wiki, jednak wtedy artykuł wyświetlał mi się podwójnie - jeden raz tak jak chciałem(po zmianach), a poniżej tak jak wyświetlał się wcześniej. gdy przeprowadziłem tą samą zmianę w pliku komponentu, to było ok.

podejrzewam, że najprawdopodobniej w pliku default.php w katalogu category, ale nie wiem który parametr jest za to odpowiedzialny

w szablonie artykułu była lista o klasie actions i w ten sposób to znalazłem - w szablonie listy nie ma żadnej listy ul - a jednak ona się jakoś generuje

Bazyl
02-11-2012, 20:40
\components\com_content\views\category\tmpl\blog_i tem.php

ulgroup
03-11-2012, 11:42
dzieki jesteś wielki :)
spróbuję to wyedytować w szablonie

marcislaw
12-06-2014, 14:00
Witam,
przygotowuję szablon do strony internetowej i chciałbym, żeby ikonki drukuj email oraz szczegóły artykułu były umieszczone pod nim.
Znalazłem interesującą mnie pozycję w pliku /components/com_content/views/article/tmpl/default.php, pozmieniałem to co chciałem i wspomniane ikonki i szczegóły są pod artykułem.

Ale został jeszcze jeden problem - kiedy wyświetlę listę artykułów z danej kategorii to te ikonki są nad artykułem. Chciałem analogicznie znaleźć to, co potrzebuję zmienić w /components/com_content/views/category/tmpl/default.php - jednak nie ma tam tych pozycji, albo zapisane są pod inną zmienną.

Czy ktoś wie, gdzie to może być metoda odpowiedzialna za generowanie tych ikonek dla listy kategorii?


Możesz napisac w jakim miejscu dokonałeś tych zmian aby szczegóły znalazły się poniżej artykułu??



<?php if (!$params->get('show_intro')) :
echo $this->item->event->afterDisplayTitle;
endif; ?>
<?php echo $this->item->event->beforeDisplayContent; ?>



Znalazłem w tym pliku powyższy wpis ale jego modyfikacje nie dają efektu :hmm: