PDA

Zobacz pełną wersję : problem ze zbyt szerokim menu



greggor78
02-11-2012, 17:06
Z powodów mi bliżej nieznanych na administratowanej przeze mnie stronie boczne menu nagle za bardzo zaczęło "wchodzić" na cześć z tekstem. Niczego ostatnio nie zmieniałem. Z czego to może wynikać. Link do strony tutaj (http://gorlice-jadwiga.rzeszow.opoka.org.pl/nowa/)

ulgroup
02-11-2012, 17:14
popraw szerokości w arkuszu stylów
#ja_content{width:463px;}
.article_content{width:514px;}

we wnętrzu diva o id "ja_content" znajduje się szerzy div o klasie article_content i pewnie jeszcze z marginesem jakimś, popraw to w arkuszu stylów i będzie ok

greggor78
02-11-2012, 19:25
bardzo dziękuję za informację. Zaraz spróbuję to poprawić. Pytanie tylko jak to możliwe że bez żadnej ingerencji menu nagle zaczęło "zachodzić" na tekst?

big_krzysiek
02-11-2012, 19:52
Może ma na to wpływ charakter strony ...bo raczej bez ingerencji raczej nic się nie dzieje... :-)
A tak na serio, wyłącz stronicowanie i wszytko wróci do normy...:-)

greggor78
02-11-2012, 23:30
wyłącz stronicowanie i wszytko wróci do normy...:-)
a w jaki sposób mogę to zrobić ?

- - - Updated - - -


popraw szerokości w arkuszu stylów
#ja_content{width:463px;}
.article_content{width:514px;}

we wnętrzu diva o id "ja_content" znajduje się szerzy div o klasie article_content i pewnie jeszcze z marginesem jakimś, popraw to w arkuszu stylów i będzie ok

Przeszukałem całego css-a i w treści żadnego z plików nie widzę czegoś takiego. Gdzie to jest ?

ulgroup
03-11-2012, 11:37
tego nie ma w arkuszu css, ale zawsze można dopisać

big_krzysiek
03-11-2012, 15:30
Jak wyłączyć w Joomla 1,5?
W menu, w którym masz domyślna pozycję (u Ciebie jest to Start) w parametrach rozszerzonych-podział na strony-wybierz ukryj i zapisz.
Jest to najszybsze i najprostsze rozwiązanie.
Możesz też pobawić się css-em jak napisał @ulgroup

greggor78
03-11-2012, 22:50
dziękuję Panowie. Obie wersje sprawdziłem i działają. Z przyjemnością dorzucam punkty. pozdrawiam