PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacje komponentów - jak zrobić?



arczicoder
02-11-2012, 17:11
Witam, zrobiłem serwis do rezerwacji online oparty na Joomli 1.5.26 (autorskie komponenty). Skopiowałem go i działa już 10 takich serwisów. Moje pytanie do Was: jak je aktualizować?

Serwis ma sporo rozwiązań autorskich - 10 komponentów, ze 100 widoków, 20 modułów. Serwisy są trzymane na serwerach klientów, na osobnych serwerach, mają osobne bazy. Wiadomo, czasem wyjdzie jakiś błąd. Nie chciałbym nadpisywać plików ręcznie na wszystkich ftp. Myślę o takim rozwiązaniu:

Analogicznie do aktualizacji na Joomla.pl - czyli wypuścić .zip z poprawionymi plikami. W panelu admina dać moduł sprawdzający czy są nowe wydania -> Po kliknięciu w link pobierany jest .zip -> zip jest rozpakowywany -> pliki są nadpisywane (bez konieczności robienia tego przez klienta logującego się na ftp).

Aby uniknąć sytuacji, gdy nadpisanie plików się nie powiedzie... w spakowanym zipie byłby xml z informacją, jakie pliki zawiera pakiet. Pliki przed nadpisaniem zostaną najpierw skopiowane, by można je przywrócić w razie niepowodzenia.

Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Karol99
02-11-2012, 21:55
A jakby tak Akeeba Release System?

zwiastun
02-11-2012, 22:10
Jeżeli komponenty napisane są zgodnie z API Joomla!, to należy przygotować odpowiednio pakiety instalacyjne i aktualizacyjne, podając w nich adres serwera udostępniającego aktualizacje (wzory można znaleźć na http://docs.joomla.org). I to wystarczy. Możesz też podejrzeć paczkkę pakietu językowego dla Joomla! 2.5.x lub 3.0.x - plik pkg_pl-PL.xml

arczicoder
06-11-2012, 11:31
Dzieki za rady, nie rozwiaza one problemu, ale daly mi do myslenia.