PDA

Zobacz pełną wersję : Home.pl i RocekTheme



pawelSafiStudio
02-11-2012, 18:12
Witam,
nie wiem czy temat był, ale nie mogłem go znaleźć. Dzisiaj ponad 3h godziny męczyłem się by uruchomić szablon RockeTheme na serwerach home.pl. W końcu udało się. Postanowiłem, że podziele się rozwiązaniem.

W czym był problem?
Dla niektórych adresów styli i js, skrypt usuwał wszystkie slashe /. Przez to cały szablon wykrzaczał się. Aby naprawić wyświetlanie, wystarczy dokonać jednej modyfikacji:

plik: /libraries/rokcommon/RokCommon/PlatformInfo/Joomla17.php linijka 22. Komentujemy linijkę i dodajemy poprawioną:


//$site_real_path = JPath::clean(JPATH_SITE,'/');
$site_real_path = '//';

Cała modyfikowana metoda wygląda następująco:


public function getUrlForPath($filepath)
{
jimport('joomla.environment.uri');
jimport('joomla.filesystem.path');
$base = JURI::root(true);
$file_real_path = JPath::clean($filepath,'/');
//$site_real_path = JPath::clean(JPATH_SITE,'/');
$site_real_path = '//';
$url_path = $base.str_replace($site_real_path,'',$file_real_pa th);
return $url_path;
}

trzepiz
02-11-2012, 20:21
Cześć,

A sprawdzałeś w różnych ustawieniach (konfiguracji) dla domeny ?? (Panel Home.pl)

Przekierowanie ruchu w domenie:


Włącz przekierowanie na podkatalog bez separacji serwisu
Włącz przekierowanie na podkatalog z separacją serwisu

grzesiek_w
03-11-2012, 00:07
Z tego co pamiętam to szablony RT działają na home.pl dobrze pod warunkiem że są w folderze głównym. W podkatalogu działają tylko na subdomenie. Miałem identyczny problem kilka lat temu, myślałem że coś się zmieniło. Polecam nazwa.pl nie ma problemów z RT i joomlą.

pawelSafiStudio
03-11-2012, 10:52
@trzepiz, nie sprawdzałem gdyż klient jest specyficzny i poza dostępem do FTP i bazy danych nie otrzymałem żadnych danych. Tak więc nie jestem w stanie odpowiedzieć, czy to by pomogło, ale z tego co znalazłem na forum, taki zabieg średnio pomaga.
@grzesiek_w strona jest w głównym katalogu. Starsze wersje Rocket chodziły bez problemu na home.pl. Problem zaczął się pojawiać odkąd zaczeli wypuszczać tylko na 2.5. Chyba, że to przypadek jednego szablonu (Fracture).
Co do nazwa.pl, trzymam się z daleka od tego hostingu ze względu na strasznie wolne działanie stron www. Dla naszych klientów staramy się wszystko stawiać na własnych serwerach. Joomla! działa bez zarzutu, nawet J! 3, gdyż można przełączać pomiędzy PHP 5.2 a 5.3.
Mam nadzieję, że jak ktoś będzie się głowił nad podobnym problemem, powyższe rozwiązanie pomoże.
Dzięki za odpowiedzi.