PDA

Zobacz pełną wersję : Ograniczenie praw operatorowi



jeanf
04-11-2012, 17:41
Witam
Posiadam Joomla 1.5. Muszę operatorowi dać dostęp do witryny od strony admina. Chcę aby miał tylko i wyłącznie dostęp do jednego komponentu. Znalazłem rozwiązanie ale pod joomle 1.0. Pomoże ktoś to zastosować po moją wersją? Odszukane rozwiązanie:
"aby udostępnić jeden komponent wybranej grupie użytkowników można zmodyfikować kod joomli w następujący sposób:
- w pliku index2.php znajdującym się w katalogu administrator w okolicach linii 56 - kod php:
Kod PHP:

// default admin homepage
if ($option == '') {
$option = 'com_admin';
}


zamienić na następujący:
Kod PHP:

// default admin homepage
if ($option == '') {
if ($my->gid == 23) mosRedirect( "index2.php?option=com_basicschool&task=cpanel" );
else
$option = 'com_admin';
}


Teraz grupa użytkowników, którym określi się dostęp do zaplecza joomla jako "Manager" - tj. nasi potencjalni nauczyciele w chwili zalogowania się do zaplecza zostaną przekierowani do komponentu basicschool.

Pozostaje jeszcze wyłączyć menu administracyjne joomli - chociaż i tak już mocno ograniczone dla grupy użytkowników "Manager".
W pliku index.php templatki części administracyjnej w katalogu /administrator/templates/joomla_admin/ należy odszukać w okolicy linii 60 kod:
Kod PHP:

<?php mosLoadAdminModule( 'fullmenu' );?>

i zamienić go na następujący:
Kod PHP:

<?php if ($my->gid!= 23) mosLoadAdminModule( 'fullmenu' );?>"

pawelSafiStudio
04-11-2012, 18:46
Ja ostatnio robiłem coś podobnego, aby user miał dostęp tylko do komponentu K2. Dodałem taki kod do szablonu admina (khepri).


defined( '_JEXEC' ) or die( 'Restricted access' );
$user = &JFactory::getUser();
if($user->usertype=='Manager' && JRequest::getVar('option')!='com_k2'){
header('location: index.php?option=com_k2');
exit;
}


Menu nie ukrywałem, gdyż wywołanie każdego innego komponentu i tak przenosi do K2.

jeanf
04-11-2012, 19:20
Możesz jeszcze podpowiedzieć, gdzie to dokładnie wrzucić - w jaki plik?

pawelSafiStudio
04-11-2012, 19:41
index.php :)