PDA

Zobacz pełną wersję : Stopka w opisie strony w google



DTM-NET
05-11-2012, 11:34
Witam serdecznie. Moim problem jest to iż w opisie strony na google pojawia się inny tekst niż powinien. Próbuje już to zmienić od długiego czasu lecz bez skutku. Czy wiecie może jak tego dokonać zmieniałem już wielokrotnie tekst w opisie i nic. Czytałem że muszę poczekać aż google zrobi boot ale to już ponad tydzień po tym jak to zmieniłem i nic :( Szukałem informacji na ten temat lecz nic konkretnego nie znalazłem. Może jest jakiś konkretny moduł który by przyśpieszył zmianę?
Pozdrawiam

pawelSafiStudio
05-11-2012, 11:56
Możesz podać adres strony oraz co pojawią się w Google, a co powinno się pojawić?
Dodaj swoją stronę do Google dla Webmasterów. Dodaj mapę strony. Popraw metatagi strony (title i description). Tydzień czasu to czasami mało, zanim Google zaktualizuje SERP'y i Twoją witrynę odnajdzie bot. Możesz jeszcze pingować swoją www co przyspieszy zmiany.
Btw. ostatnio Google samoczynnie zmienia niektóre tytuły stron wg swoich wytycznych, więc jeśli Twój tytuł nie podpasuje to Google i tak go przerobi. Zapoznaj się z podstawami SEO. W necie jest sporo ciekawych kursów.

DTM-NET
05-11-2012, 15:51
Dzięki za odpowiedź. Adres Stronki: www.dtm24.pl Pokazuje się to co jest na zdjęciu : 6050 a powinno "www.dtm24.pl DTM-NET Lokalny dystrybutor InternetuNa Terenie Powiatu Kartuskiego" Stronka Jest dodana do lokalizacji google. Zaraz postaram się poszukać opcji dodania dla webmasterów. Nie wiedziałem że jest taka opcja. Metatagi myślę że mam dobrze ustawione. I jeszcze pytanie czy jest osobny moduł ustawiania opisu?

pawelSafiStudio
05-11-2012, 16:02
Niestety masz źle ustawione metatagi. Zwróć uwagę, że pod adresem http://www.dtm24.pl/ ładuje Ci się iframe. Tak nie może być. Natomiast po przejściu na właściwy adres w title masz "startowa". Poczytaj trochę o SEO.
Co do modułów SEO jest ich całkiem sporo. Możesz poszukać na extensions.joomla.org. Ja polecam sh404sef.

DTM-NET
05-11-2012, 16:30
Iframe czyli chodzi o to tak?6051 jeżeli się nie mylę? Mam problem właśnie z usunięciem tego. W każdym innym dziale strony nie ma tego. Czy może weisz jak to usunąć był bym bardzo wdzięczny. Problemy z stroną mam dopiero od czasu rozbudowy serwera i przeniesieniu wszystkich wcześniejszych danych na nowy dysk z nowym systemem tak nie było żadnych problemów :( Nie wiem czy dobrze rozumiem z tymi metatagami. Są to słowa kluczowe które są umieszczone w opisie strony bądź na stronie internetowej tak? Pozmieniałem je teraz troszeczkę. Lecz Najbardziej zależało by mi jeszcze tylko na usunięciu tego paska.

pawelSafiStudio
05-11-2012, 16:34
Tak jak pisałem powyżej. Co do SEO to poczytaj proste kursy. To jest dość szeroki ale prosty temat. Co do iframe, najprawdopodobniej możesz to zmienić w panelu serwera. Gdzie masz wykupiony serwer ?

DTM-NET
05-11-2012, 17:52
Serwer Mam na Home.pl Poczytam o SEO. Poza tym zaraz sprawdzę na Home.pl czy jest tam coś o Iframe chyba że masz już jakieś info.

pawelSafiStudio
05-11-2012, 18:01
Zobacz w przekierowaniach domeny. Przekierowanie na IP np.

DTM-NET
05-11-2012, 18:18
w przekierowaniach mam tylko przekierowania na dany adres ip serwera i katolog w którym znajduje się cała stronka. Poza tym nie widzę jakich kolwiek błędów. :(

- - - Updated - - -

w przekierowaniach mam tylko przekierowania na dany adres ip serwera i katolog w którym znajduje się cała stronka. Poza tym nie widzę jakich kolwiek błędów. :(

pawelSafiStudio
05-11-2012, 18:22
To właśnie o tym mówiłem. Sprawdź co to przekierowanie robi. Wszystko znajdziesz w home. Ew. możesz zadzwonić do ich supportu.

DTM-NET
05-11-2012, 18:29
Przekierowanie jest to z domeny od nich na mój serwer. Nie posiadam serwera wykupionego u nich posiadam swój prywatny. Dokładnie prowadzi do katalogu z położeniem mojej stronki.

big_krzysiek
05-11-2012, 19:23
Czy ustawieniach domeny przekierowałeś na dns-y swojego serwera?