PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 2.5.7 - Lof ArticlesSlideShow Module



KahrloS
05-11-2012, 12:53
Witam

w tym wątku mam problem z LoftArticlesSlideShow Menu a mianowicie w starej Joomi 1.5.26 wystarczyło tylko sobie stworzyć jakiś niesklasyfikowany artykuł aby tylko wyświetlał się na stronie głównej a w jego treści wpisać {loadposition loftmenu} gdzie fraza loftmenu jest pozycją w której znajduje się moduł a efektem tego było pojawienie się efektownego slidera naszych artykułów na stronie głównej w stworzonym wcześniej artykule...

jak to zrobić w Joomla 2.5.7 ?? szczerze powiedziawszy to moja pierwsza przygoda z Joomla 2.5.7 i mam same kłopoty - zrobiłem sobie tak jak miałem w 1.5.26 i hymmm nie do końca działa...


proszę o pomoc jeśli ktoś zna rozwiązanie - może inaczej frazy się pisze ??

pozdrawiam i czekam na odp

Lordzik
05-11-2012, 13:19
Kolego a masz ten moduł aktualny do wersji 2.5.7 ?? Aha i upewnij się, że szablon masz do wersji 2.5

KahrloS
05-11-2012, 13:22
tak - moduł pobrałem ze strony projektu specjalnie do wersji 2.5 - szablonik też przekonwertowałem na standard 1.7 - 2.5 więc raczej z tej strony wszystko jest ok - sprawdzę czy czasami nie było to spowodowane błędną instalacją CMS'a i odpiszę za kilka minut

Lordzik
05-11-2012, 13:30
Sprawdź sobie zatem w Szablonie w PA Joomli czy poprzedni moduł a w zasadzie jego pozycja nie uległa zmianie i najnormalniej musisz na nowo wskazać pozycję w nowym szablonie.

wezykowski
05-11-2012, 13:32
A jaką masz zainstalowaną wersję modułu Lof ArticlesSlideShow Module? Zdaje się, że na Joomla 2.5 działa jedynie wersja 2.2.
Opis instalacji modułu znajdziesz na stronie: http://landofcoder.com/forum/topic.html?id=1444

KahrloS
05-11-2012, 13:50
dokładnie - wersja 2.2

zrobiłem trochę inaczej niż w opisie - kiedyś kiedyś napisałem poprostu do autora LoftArticlesSlideShow'a i odpisał mi jak to zrobić na Joomla 1.5 ale wychodzi na to że ten sposób nie działa w wersji 2.5

w pustym artykule który publikuje się na stronie głównej wpisujemy {loadposition loftmenu} gdzie loftmenu to pozycja którą wstawiamy we właściwościach modułu jako jego pozycję - oczywiście może to być każde inne zdanie czy fraza - ważne żeby w module i w artykule się zgadzało i działa :) dowód poniżej - loft na silniku Joomla 1.5.26

http://kahrlos.nstrefa.pl/dowod.png

Karol99
05-11-2012, 18:17
Sposób osadzania modułów w artykułach w J! 2.5 się nie zmienił.

Co to znaczy "nie działa"?
- Pojawia się wpisany kod loadposition? To sugeruje, że jest niewłączony plugin loadposition.
- Kodu nie widać, ale nie wyświetla się oczekiwany moduł? Sprawdź czy moduł jest włączony i czy działa wstawiony do istniejącej pozycji szablonu.

Ewentualnie jeszcze przetestuj działanie pluginu loadposition z innym modułem, o którym wiesz, że na pewno działa.

KahrloS
05-11-2012, 23:06
dobra udało mi się ogarnąć ten temat :) faktycznie osadzanie modułów się nie zmieniło, po prostu nie zaznaczyłem we właściwościach modułu jakiej kategorii ma się on tyczyć i jaki wyświetlać artykuł - po poprawieniu wszystko wróciło do normy :) dziękuję za podpowiedzi - można zamknąć :):):)

http://kahrlos.nstrefa.pl/lks.png

ale od razu jak wrzuciłem tego screena to urodziło mi się pytanie - mianowicie: Jak wyłączyć ten napisz strona główna który widać na obrazku powyżej ?? szczerze powiedziawszy to kurcze nie wiem - szukałem po ustawieniach publikacji baaaa nawet pozmieniałem że strona startowa nie ma pokazywać żadnych informacji o artykule, szukałem w menu bo zauważyłem że korzystając z menu SEKCJE i linków tam zawartych na kolejnych podstronach nie ma tego rażącego napisu STRONA GŁOWNA - po prostu, chciałbym się tego pozbyć... O_o

KahrloS
07-11-2012, 10:33
Szanowni użytkownicy i specjaliści z tego forum - mam jeszcze jedno dziwne pytanie z którym nie mogę sobie poradzić - patrząc na screen powyżej widać że na stronce pojawia mi się napis STRONA GŁOWNA - jak się tego pozbyć ?? tak samo jak pstryknę sobie suwaczek na OFF i witrynę wyłączę zamiast oryginalnego tytułu strony jaki dałem w zakładce systemowej Joomla pojawia mi sięta przeklęta Strona Główna... ;/ - przez Google Chrome i jej analizę znalazłem odpowiedzialnąfrazę ale nie wiem gdzie ją wysasować - który plik... :( w szablonie nie znalazłem w kodzie tego wpisu... wiem wiem - header to nagłówek wiem :)

<div class="art-box art-post">
<div class="art-box-body art-post-body">
<div class="art-post-inner">
<div class="art-postmetadataheader">
<h2 class="art-postheader"><span class="art-postheadericon">Strona Główna</span></h2>
</div>
</div>
<div class="cleared"></div>
</div>
</div>


pomożecie ??

Karol99
07-11-2012, 21:19
Zobacz domyślną pozycję menu swojej strony (czyli właśnie strona główna) --> Opcje wyglądu strony.

Jeśli to nie to - możliwe, że napis wstawia szablon.

KahrloS
07-11-2012, 21:46
dobrze już wiem co to jest ale nie mam pojęcia jak to wyłączyć - powodem publikowania się tego napisu nieszczęsnego jest główna pozycja menu, zmieniłem nazwę pierwszej pozycji głównego menu czyli w moim wypadku "Strona Główna" i owszem wpis uległ zmianie ale teraz do diaska jak to wyłączyć żeby się nie publikowało na głównej stronie... ??

jeśli któs podpowie to zaraz sobie wywalę z pliku - tylko w jakim pliku tego szukać ?? takl jak pisałem wyżej za tą lokalizacje w szablonie odpowiada wpis który udało mi się wyciągnąć przez Google Chrome ale nie mam za bardzo pojęcia gdzie tego szukać

<div class="art-box art-post">
<div class="art-box-body art-post-body">
<div class="art-post-inner">
<div class="art-postmetadataheader">
<h2 class="art-postheader"><span class="art-postheadericon">Strona Główna</span></h2>
</div>
</div>
<div class="cleared"></div>
</div>
</div>

tak jak pisałem w samym szablonie już szukałem - nie bardzo wiem gdzie teraz szukać w plikach konfiguracyjnych Joomla ?? raczej nie bo co one niby mają wspólnego z zastosowanym szablonem... coś czuję że gdzieś mi coś ucieka a ja niewiem co i jak to złapać

Karol99
07-11-2012, 21:51
Sprawdziłeś ustawienie o którym pisałem?

KahrloS
09-11-2012, 12:24
Tak sprawdziłem - w ustawieniach menu i jego głownej pozycji jest takie pole w którym jest domyślnie wpisana pierwsza główna pozycja menu i za nic nie mogę jej zmienić na jakiś pusty wpis... na 100% to jest to



update 12:34


a jednak to nie jest to... ta pozycja o której myślałem jedynie ustawia kolejność artykułów w menu... nadal widoczny jest napis Strona Główna... ;/