PDA

Zobacz pełną wersję : montowanie dysku z innego serwara do joomli jako katalog z plikami do pobrania



messaya
05-11-2012, 19:33
Cześć wszystkim, czy ktoś z Was spotkał się z możliwością podpięcia do serwisu na joomli katalogow z plikami? już wyjaśniam o co właściwie mi chodzi. na serwerze z sambą mam katalog procedury iso, na drugim serwerze(www), który jest w tej samej podsieci jest zainstalowana joomla 1,5 i na niej powstał intranet, w nim robię dział w menu procedury iso i po kliknięciu chciałbym żeby pokazała mi się struktura katalogów i plików z samby. czy znacie jakiś dodatek który umożliwia takie fanaberie ;P? nie wiem czy zrozumiale się wyraziłem....

Przegrzebałem już docmana i próbuję przekopać się przez sobi2 ale narazie nie znalazłem takiej funkcjonalności.

pozdrowienia

big_krzysiek
05-11-2012, 21:52
Spróbuj z katalogu samby, procedury iso (który chcesz wylistować), usunąć puste pliki o nazwie index.html.
Po wpisaniu adresu tego katalogu powinny pojawić się w przeglądarce zawarte w nim pliki.

Albo rozwiązanie bardziej subtelne:
Zainstaluj na komponent remostiory i podlinkuj w nim pliki, które masz już na serwerze.

messaya
06-11-2012, 14:55
takiego rozwiązania już próbowałem :/ walczę teraz z remository'em choć też słabo to widzę.

testuję inne rozwiązanie, podmontowałem katalog z serwera samby o nazwie proceury ISO do jednego katalogu w strukturze joomli. dało mi to taki efekt że grzebiąc w katalogach joomli mam dostępne katalog z plikami z ISO - czyli wygląda to tak jakby był to katalog lokalny i nie muszę kombinować z łączeniem się do innego serwera aby wyświetlić pliki.

Tylko jak teraz wyświetlić tą całą zawartość włącznie ze strukturą katalogów w oknie joomli... hmmm remository coś nie chce ze mną rozmawiać w tej kwestii, narazie mam dziurę.. nie wiem jak to zrobić

messaya
07-11-2012, 10:28
czy ktoś z Was ma wiedzę jak to można prosto wyświetlić?

- - - Updated - - -

czy ktoś z Was ma wiedzę jak to można prosto wyświetlić?

messaya
21-01-2013, 15:51
Witam wszystkich, powracam do tematu.
Podmontowałem dysk z innego serwera do struktury katalogów w joomli na takiej zasadzie że teraz ścieżka wygląda tak:
/var/www/joomla/doc/iso
i w katalogu iso znajdują się już podkatalogi i pliki które miały by się wyświetlić po prostu jako lista coś na zasadzie jak ftp przez przez przeglądarkę tyle że bez żadnego logowania.

Pytanie jest takie czy jest jakaś składna polecenia w html która wyświetli zawartość danego katalogu tak jak w moim przypadku ../iso/ ? (to też w nawiązanu do tego co napisał @big_krzysiek (http://forum.joomla.pl/member.php?4130-big_krzysiek) )

PozdrawiamA