PDA

Zobacz pełną wersję : Formularz kontaktowy na każdej podstronie



grzesiek2
06-11-2012, 11:20
Witam wiem że na tym forum są osoby które znają możliwości cmsa Joomla, moje pytanie czy da się przykładowo umieścić formularz może być aiContaktSafe na 10 podstronach każda podstrona
zawierała by tekst zdjecia danego przedmiotu i formularz. Po wypełnieniu formularza przychodzi nam wiadomość z właściwej podstrony z tej której ktoś wysłał do nas wiadomość np zamówienie.

Nie chce sklepu ponieważ w aiContactSafe można dodawać załączniki. Może istnieje jakieś rozwiązanie które oferowało by również naliczanie kwoty jeżeli chodzi o virtueMart to jest kolos wiec raczej odpada.
Proszę o jakieś sugestie osób który spotkały sie z podobnym problemem i go rozwiązały oraz wszystkich którzy mają pomysł na to co opisałem wyżej z góry dzięki

Dziudek
06-11-2012, 12:02
Gdyby to był moduł wyświetlający formularz kontaktowy to nie byłoby raczej probemu z przypisaniem go do każdej podstrony, ale to komponent więc takie rozwiązanie jest co najmniej trudne do zrealizowania bo nie można z tego co wiem wyświetlić dwóch komponentów na jednej podstronie (w tym wypadku artykuł z com_content + aiContactSafe).

grzesiek2
06-11-2012, 12:34
Dzięki za poradę ale zauważyłem że aiContactSafe posiada również moduł dodałem do pliku index.php <jdoc:include type="modules" name="formularz1" style="xhtml" /> oraz 9 innych lini i na kazdej z podstron będe wywoływał inny formularz :) myśle że to sie uda ale muszę to przetestować jeszcze.

Karol99
06-11-2012, 12:54
Moduły możesz osadzać w poszczególnych artykułach poleceniem {loadposition xxx}

grzesiek2
06-11-2012, 12:59
Dzięki super właśnie o takie coś mi chodziło

- - - Updated - - -

Zapomniałem zapytać jak mam moduł o nazwie kontakt1 to w artykule wstawiam {loadposition kontakt1} ? czy się myle

Dziudek
06-11-2012, 13:00
W miejsce XXX wstawia się nazwe pozycji modułu - w tym wypadku formularz1.

grzesiek2
06-11-2012, 13:33
Dzięki i się udało :) jeszcze raz dzięki temat do zamknięcia

Jac
06-11-2012, 16:57
Są na JED rozszerzenia do wyświetlania dwóch komponentów na jednej podstronie lub w modułach. Widziałem też w sieci rozwiązania polegające na modyfikacjach kodu Joomla, ale to już większy hardcore.

stalowy22
06-11-2012, 17:03
A ja mam pytanie do tego tematu...

Mam moduł ustawiony w pozycji NC;

Moduł zawiera skrypt;

Chciałem wstawić skrypt z modułu do każdego artykułu na mojej stronie...artykułów jest 150 więc roboty trochę z tym jest żeby wsadzić do każdego artykułu ręcznie skrypt/moduł za pomocą polecenia {loadposition NC };

Czy ktoś zna taki dodatek albo sposób na sprawienie aby ten moduł lub skrypt załadował się automatycznie do każdego artykułu? Bez konieczności otwierania każdego z nich oddzielnie?

Strona wisi na temlatce Professio by CloudAccess.net;

Będę wdzięczny za każdą pomoc;

loocek
06-11-2012, 19:11
Ależ ależ mości Państwo!! aiContactSafe posiada dodatek aiContactSafeForm, który służy do wstawiania formularzy do artykułów. Wystarczy go jedynie włączyć/zainstalować w ustawieniach komponentu.