PDA

Zobacz pełną wersję : Jak sortować artykuły na froncie?



oliver87
07-11-2012, 04:07
Witam.

Natknąłem się na problem sortowania artykułów nafroncie z poziomu czytelnika. Chciałbym aby ten mógł sortować wpisy w kategorii według:
a-z
z-a
oraz w odwrotnej kolejności niż publikowano wpisy.

Myślałem, że dopisanie w menu dodatkowych linków wraz z sortowaniem załatwi sprawę... Drzewko wygląda tak:

Kategoria1

sortowanie kategorii1 a-z
sortowanie kategorii1 z-a
sortowanie kategorii1 w odwrotnej kolejności


Wszystko ok gdyby nie to że Xmap głupiej przy takim układzie i wyświetla głupoty w mapie strony zarówno w joomla 1.5.26 jak i 2.5.7

Będę wdzięczny za podpowiedź.

Jac
07-11-2012, 11:24
W Xmap możesz decydować co ma się wyświetlać na liście mapy strony. Zaloguj się od frontu i zajrzyj do mapy strony wygenerowanej przez Xmap. Będziesz mógł ukryć zbędne pozycje.

oliver87
07-11-2012, 13:20
Faktycznie jest taka opcja, ale jeżeli nawet wezme xmapa w obroty to pokaze dobrze html sitemap, a z kolei w xml cuda nie widy wyprawia :)

Jest jakaś opcja sortowania artykułów? Xmap to poboczny wątek ;)

Karol99
07-11-2012, 21:49
O co przeszkadza Ci użyć standardowego wyświetlania listy artykułów z kategorii?

Tam użytkownikowi możesz dać możliwość sortowania po tytule, dacie, autorze i liczbie wyświetleń, a dodatkowo może on użyć filtra (wg. ustawień na zapleczu: dla tytułu, autora lub liczby wyświetleń). Ładnie ostyluj i po kłopocie :)

oliver87
07-11-2012, 22:07
Szefie nie śmiej się ze mnie ale gdzie jest taka opcja która umożliwi sortowanie użytkownikowi artykułów na froncie w danej kategorii - bo właśnie tego szukam :)

Karol99
07-11-2012, 22:20
Utwórz pozycję menu: Lista - Artykuły w kategorii, popatrz na jej opcje, popatrz co jest na froncie... (zwłaszcza na nagłówki tabeli)