PDA

Zobacz pełną wersję : DISQUS dla K2



woomaa
07-11-2012, 10:54
Zrobiłem prosty plugin umożliwiający komentowanie poprzez Disqus artykułów K2. Więcej informacji na mojej stronie: codesnipper.pl (http://codesnipper.pl)

Azot
09-11-2012, 21:10
A to to samo co kolego wyżej tylko o wiele bardziej zaawansowany, pełna kompatybilność z K2 gdyż zrobili go Ci sami developerzy.

http://extensions.joomla.org/extensions/social-web/social-comments/5259

Pzdr

woomaa
09-11-2012, 23:21
Działa już z K2? Do niedawna nie działało.

zwiastun
10-11-2012, 02:41
@Azot, miło, że pokazujesz alternatywne rozwiązanie. Ale o ileż byłoby milej, gdybyś to uczynił z uznaniem dla kolegi @woomaa, nie tylko dlatego, że udostępnia swoje kody, ale także dlatego, że daje nam produkt rodzimy :)
Niestety, zabrzmiało, jak zabrzmiało.

woomaa
10-11-2012, 10:15
Spoko, spoko, ja tam obrażalski nie jestem. Kolega Azot chyba nie do końca przetestował polecane rozwiązanie. Joomlaworks ma niezły problem ze zrobieniem pluginu działającego z ich komponentem K2. Obiecują go od kilku miesięcy i nie mogą skończyć, dlatego zrobiłem własny, tym bardziej, że nie było to całkiem trudne.

ugly kid joe
10-11-2012, 10:19
jakieś plany dla livefyre dla joomla!, nie koniecznie k2 @woomaa ?

woomaa
10-11-2012, 10:32
Nawet nie znam tej usługi :(

Ale zaglądając wstępnie może to byc dość proste.

Niestety raczej dla K2, nie używam wogóle standarowego komponentu content.

ugly kid joe
10-11-2012, 10:35
faktycznie, na rynku jest od 3 lat, ale wydaje się dużo atrakcyjniejsza niż disqus. świadczą o tym chociażby uznane serwisy internetowe, które wdrożyły te komentarze no i możliwość przejścia na rozwiązania dużo bardziej atrakcyjne, ale już komercyjne.

nie to jest istotą, aplikacja jest na prawdę dobra, ale ja tylko pytałem.

woomaa
10-11-2012, 11:48
Dzięki za zwrócenie uwagi. Postaram się to obejrzeć i może jakiś plugin się narodzi ;) jeśli tak, będziesz wymieniony jako inspirator ;)

Ups, chwila googlania i wyskoczyło:

http://extensions.joomla.org/extensions/social-web/social-comments/19014

Czyli nie szukałeś. Z tego co widze działa ze standardowymi artykułami Joomla.

ugly kid joe
10-11-2012, 12:59
może inaczej. ja na livefyre trafiłem około 2 lat temu, wtedy, projekt zaczynał się rozwijać. przyznaję, że ostatnio wchodziłem na ich stronę po komunikacie o uruchomieniu streamhub'a, było to pewnie w okolicy kwietnia - maja 2012 i takim zapamiętałem go. dodatek inicjujący projekt, wydany 30 września, więc stosunkowo niedawno.

dzięki za informację :), nie sposób nadążyć za wszystkim... nowym.

Azot
10-11-2012, 16:21
woomaa sry masz rację zle oceniłem. Przetestowałem Twoje rozwiązanie i powiem że całkiem całkiem, ale jednak pozostanę na swoim komponencie.

Irekin
21-01-2013, 16:40
Witam,
Bardzo dziękuję za wykonanie tak przydatnego pluginu do Joomli. Niestety wyświetla się on na stronie w języku anglelskim. Czy jest jakaś możliwość spolszczenia?

woomaa
21-01-2013, 20:04
W ustawieniach disqusa należy zablokować opcję 2012 i wtedy w zakładce Apearance zmienić wpisy comments i reactions na polskie, następnie włączyć opcję 2012. Niestety na razie inne opcje sa tylko po angielsku. To nie wina pluginu - ten ładuje tylko kod Disqusa a Disqus 2012 na razie jest dopiero tłumaczony na inne języki. Jeśli wyłaczysz 2012 to będzie można ustawić język na pl.

Irekin
21-01-2013, 23:43
Bardzo dziękuję za pomoc. Po przełączeniu na wersję przed 2012 czyli wyłączeniu "Enable Disqus 2012 features for your site" rzeczywiście wtyczka zmieniła wygląd. Niestety na stronie Disqus nadal mam na opcjach dodanej strony w zakładce Settings/General do wyboru tylko 8 dotychczasowych języków (bez polskiego).

woomaa
22-01-2013, 08:32
Ups. na liście było kilkadziesiąt języków. Coś zepsuli :( A najlepsze, że na stronach z polskim kodem bez 2012 wszystko jest nadal po polsku.

Irekin
22-01-2013, 10:36
:( To w takim czy można jakoś wstawić ten kod?

woomaa
22-01-2013, 12:42
Mi po wyłączeniu 2012 pojawia się lista języków i polski na końcu z liczbą zero w nawiasie : polish(0%). Zapewne oznacza to, że skoro wybrałem wcześniej dostępny język polski i go nie zmieniałem, to działa, dla nowych użytkowników nie ma - czyli albo są w trakcie tłumaczenia albo dopiero je planują. Nie moge więc bardziej pomóc, mój plugin tylko osadza kod Disqusa na stronie.

trzepiz
23-01-2013, 02:11
2 dni temu zgłosiłem chęć udziału tłumaczenia DISQUS'a na język polski. Niestety do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej informacji....

woomaa - świetna robota, chociaż faktycznie w nowej odsłonie DISQUS'a plugin nie bardzo sobie radzi (chodzi właśni o tłumaczenia)
Przy przenoszeniu swojej witryny (trzepizur.pl (http://www.trzepizur.pl/blog)) testowałem dodatek ale ostatecznie zdecydowałem się na wklejenie czystego kodu od dewelopera.

Mam nadzieję, że szybko uporają się z tłumaczeniem, bo dużo tego nie ma :)

woomaa
23-01-2013, 14:16
Nie istnieje nowa odsłona disqusa - kod ładowania jest ten sam. Plugin tylko umieszcza w odpowiednich miejscach strony odpowiedni kod, który Ty dostałeś od dewelopera jako całość do wklejenia na stronie. Jeśli coś nie działa, opisz problem, być może jest jakiś błąd w pluginie, który przeoczyłem.

trzepiz
23-01-2013, 15:02
Mówiąc o nowym DISQUS myślałem o "Disqus 2012 (http://help.disqus.com/customer/portal/articles/526768-introducing-disqus-2012-and-f-a-q-)" .. Szczerze mówiąc nie sprawdzałem kodu i nie porównywałem z poprzednią. Jak znajdę chwilę to zainstaluję kopię witryny i jeszcze raz sprawdzę plugin. Dam znać czy coś jest nie tak. Może w ferworze przenoszenia witryny coś mi umknęło i błąd nie leży po Twojej stronie :D