PDA

Zobacz pełną wersję : [Joomla-Przemo] utrudnienia - biała strona w joomla i przemo



prezes
14-01-2007, 22:26
Witam
Dziwną sprawę miałem: mam hosting na imn.pl/skip.pl i tam ostatnio admin dokonywał zmian na serwerze.
Od tamtego momentu po wejściu na domena.pl (joomla) i domena.pl/forum (przemo) zaczęły pojawiać się jedynie białe strony bez niczego (zarówno joomla jak i przemo - wszystkie pliki pokazywały białą stronę). Sprawa załatwiała się o dziwo poprzez nadpisanie identycznych plików konfiguracyjnych, indexów itp. Ale jeden problem pozostał: w katalogu komponentu domena.pl/components/com_j-p/ wszystko zniknęło! Jest pusty katalog. Z czego to może wynikać? Nikt mi nic nie pozmieniał, pliki OK, strony wreszcie powróciły. Tylko ten katalog jest pusty. Czy cała sytuacja może być związana np. z aktualizacją php na serwerze?
Pozdrawiam

stone
15-01-2007, 00:30
To że pliki znikają to bardzo dziwne. Możlwie że była przywracana jakaś kopia zapasowa i coś się po drodze zgubiło. Poszukaj, jak masz dostęp, czy w logach serwera nie ma nic dziwnego z okresu gdy pojawiły się problemy

prezes
15-01-2007, 00:50
Ale backup jest wg. mnie niemożliwy - dokładnie widzę, że żadne z danych nie zostały "cofnięte" - np. baza użytkowników nie ma wyciętych ostatnich userów. Co jeszcze dziwniejsze - wspólne logowanie działa prawidłowo, nawet nie wylogowuje między przechodzeniem joomla/forum co mnie miło dziś zaskoczyło:) Może Total Commander nie widzi istniejących plików, nie wiem, idę spać, muszę się z tym przespać:)

stone
15-01-2007, 21:57
pliki pomostu nie są konieczne do integracji. Ważne żeby były załatane pliki źródłowe, także pomimo ich braku pomost będzie działał, nie będzie działała natomiast administracja komponentem

prezes
17-05-2007, 19:27
prosze o pomoc - znow serwis padl
dziala nazwa.pl/adminsitrator, nie laczy sie natomiast z adresami nazwa.pl/index.php i nazwa.pl/forum - muli i nie laczy. Gdy w config przelacze na OFFLINE - pojawia sie info o offline, wlaczenie online znow powoduje brak wyswietlania. Zmiana templatki nic nie daje, nic nie zmienialem w plikach - o co moze chodzic? Prosze o pomoc, jestem zdesperowany :(

stone
23-05-2007, 23:49
Nie było mnie trochę, czy nadal masz ten problem?

prezes
24-05-2007, 09:35
Tak. Problem leży po stronie tabel w bazie, gdyż nie chcą się one wyświetlać przez phpmyadmin. Admin serwera (nieszczęsny skip.pl) powiedział, że wszystko jest ok (nie zważając, że strona mi nie działa) i stwierdził, że mam "strasznie dużo tych tabel" więc to tak się będzie wolno wyświetlało. Oczywiście za taką wypowiedź po prostu uciekłem z tego serwera (na szczęśćie jakoś dało się ściągnąć backup+najnowszą kopię bazy).
Na nowym serwerze, prócz paru błędów (treść dla pewnosci poniżej - ale to pewnie wynika ze złego pakowania plików) mam standardowy błąd: strona źle wyświetla polskie znaki. Czy jest jakieś zapytanie sqla, aby to poprawić?
ps. na starym serwerze nadal mam wszystko i nie wyświetla strony (jakby nie mogło pobrać), w razie sugestii wróciłbym tam, bo przynajmniej dobrze pokazuje polskie czcionki.
A poniżej błędy z nowego serwera:


Warning: array_merge() [function.array-merge]: Argument #1 is not an array in /home2/fab/public_html/s/forum/common.php on line 90

Warning: array_merge() [function.array-merge]: Argument #2 is not an array in /home2/fab/public_html/s/forum/common.php on line 90

Warning: array_merge() [function.array-merge]: Argument #3 is not an array in /home2/fab/public_html/s/forum/common.php on line 90

Warning: array_merge() [function.array-merge]: Argument #4 is not an array in /home2/fab/public_html/s/forum/common.php on line 90

Warning: array_merge() [function.array-merge]: Argument #6 is not an array in /home2/fab/public_html/s/forum/common.php on line 90

Warning: array_merge() [function.array-merge]: Argument #7 is not an array in /home2/fab/public_html/s/forum/common.php on line 90

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home2/fab/public_html/s/forum/common.php:90) in /home2/fab/public_html/s/forum/includes/sessions.php on line 546

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home2/fab/public_html/s/forum/common.php:90) in /home2/fab/public_html/s/forum/includes/sessions.php on line 547

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home2/fab/public_html/s/forum/common.php:90) in /home2/fab/public_html/s/includes/joomla.php on line 697

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home2/fab/public_html/s/forum/common.php:90) in /home2/fab/public_html/s/includes/joomla.php on line 1433

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home2/fab/public_html/s/forum/common.php:90) in /home2/fab/public_html/s/index.php on line 263

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home2/fab/public_html/s/forum/common.php:90) in /home2/fab/public_html/s/index.php on line 264

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home2/fab/public_html/s/forum/common.php:90) in /home2/fab/public_html/s/index.php on line 265

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home2/fab/public_html/s/forum/common.php:90) in /home2/fab/public_html/s/index.php on line 266

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home2/fab/public_html/s/forum/common.php:90) in /home2/fab/public_html/s/index.php on line 267
Pojawiają się one nad treścią strony.

vj_
24-05-2007, 12:58
hehe, faktycznie skip, skip into the other host factory :-)

zobacz sobie czy nie masz jakichs dodatkowych spacji w kodzie php, albo w ogole wpisz sobie cos takiego na poczatku plikow:

<?php ob_start(); ?>

i zobacz co jest nie tak

prezes
24-05-2007, 19:14
dzięki, do czego służy ta komenda? powinienem ją dać np. w index.php na początku - na samej górze?