PDA

Zobacz pełną wersję : VirtueMart 2 i zamówienie bez faktury



syli
07-11-2012, 15:06
Witam, mam problem z konfiguracją VM, tak aby przy składaniu zamówienia nie trzeba było uzupełniać pól faktury, a tylko adres dostawy - czyli jeżeli użytkownik wypełni adres dostawy i nie chce faktury to nie musi wypełniać potrzebnych do jej wystawienia danych, a jeżeli chce fakturę to je wypełnia. Czy taka funkcjonalność jest możliwa do uzyskania?

Moje 2 pytanie to: czy po wyświetleniu szukanych wartości (moduł szukania w VM) da się ustawić tak, aby wyświetlało tylko wyszukiwane elementy, bez kategorii wyżej (teraz mam tak, że najpierw są kategorie, a dopiero szukane elementy)?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Syli

syli
13-11-2012, 13:39
Z drugim pytaniem poradziłem sobie sam. Mianowicie: wystarczyło dopisać do pliku "templatka"/html/com_virtuemart/category/default.php warunek "if (empty($this->keyword)) {" przed wyświetlaniem kategorii "if ( VmConfig::get('showCategory',1) ) ...".

Problemu z ominięciem faktury nie rozwiązałem. Będę wdzięczny za każdą pomoc w tej sprawie - nawet naprowadzenie gdzie szukać, jak ominąć kroki zamówienia.

Pozdrawiam
Syli

rpz
15-11-2012, 10:14
Podpinam się pod temat, również mam problem z wielce wychwalaną opcją faktury w vm, niestety nie odnalazłem opcji gdzie da się to wyłączyć, próbowałem szukac w instalacjach joomli żeby wyłączyć opcje jako dodatek, niestety wygląda na to że jest to składowa pakietu vm2 i nie ma opcji wyłączenia.
Google też nie bardzo chce coś podpowiedzieć na ten tt. Będe wdzięczny za każdą podpowiedź
Pozdrawiam

marcin486
22-01-2014, 11:06
Czy udało się rozwiązać tą opcję z fakturami? W moim przypadku to pole jest zbędne i szukam możliwości usunięcia tego obszaru w VM.

lasail
23-01-2014, 07:25
Mam ten sam problem, chciałbym wyrzucić pole z fakturą oraz danymi do wysyłki. Prowadzę sprzedaż wirtualną i wszelakie rzeczy przekazuję przez internet.

poqo
19-03-2014, 09:44
Trzeba edytować plik /components/com_virtuemart/views/cart/tmpl/default_pricelist.php
Jeśli dobrze pamiętam są tam dwa divy o klasie "width50 floatleft". Jeden z nich to Faktura VAT a drugi to Adres dostawy. Trzeba po prostu usunąć ten który odpowiada za fakturę VAT.
Nie rozumiem dlaczego Virtuemart nadal nie dali zwyczajnie opcji "Wyłącz fakturę VAT" no ale cóż.
Pozdrawiam