PDA

Zobacz pełną wersję : artykuły/publikacja



MrTrzebinia
08-11-2012, 12:01
Witam,
Mam pytanie dotyczące publikacji artykułów, na mojej stronie w Joomla (Joomla! 2.5.4) mam utworzoną kategorię "na główną" artykuły w tej kategorii pojawiają się na stronie głównej ale nie muszę zaznaczać podczas pisania artykułu "wyróżnij" żeby pokazał się na stronie głównej,w Joomla! 3.0.1 muszę zaznaczyć wyróżnienie żeby artykuł pojawił się na stronie głównej, dlaczego tak jest?

Karol99
08-11-2012, 13:41
Porównaj czym różnią się pozycje menu obu instalacji, odpowiedzialne za wyświetlanie strony domyślnej (ta pozycja, która na zapleczu ma gwiazdkę).

Zaktualizuj J! 2.5.4 - jak wiadomo ta wersja ma luki bezpieczeństwa.

MrTrzebinia
08-11-2012, 13:58
Czyli w Joomla 3 zawsze będę musiał zaznaczać "wyróżnij" żeby artykuł był na stronie głównej?, co do aktualizacji to już kiedyś robiłem ją z poziomu zaplecza według instrukcji z netu czyli:
- oczyść pamięć podręczną
-znajdź aktualizację itd
I miałem problem bo strona zniknęła od tak sobie, chyba że pomożesz mi co i jak z tą aktualizacją, bo sam tego nie ruszam.

Karol99
08-11-2012, 21:02
Czyli w Joomla 3 zawsze będę musiał zaznaczać "wyróżnij"

W jaki sposób wyciągnąłeś taki wniosek z mojej rady? Porównałeś?

Co do aktualizacji - tysiące ludzi postępuje zgodnie z instrukcją (http://wiki.joomla.pl/index.php/Aktualizacja_wyda%C5%84_Joomla_1.6_-_2.5x), i zazwyczaj się udaje bez problemu przy użyciu jednego z opisanych sposobów. Czasem coś idzie nie tak - wtedy potrzebna okazuje się kopia. Moim zdaniem bardziej niebezpieczne jest ewentualne włamanie na stronę, niż wykonanie aktualizacji - ale każdy może mieć swoje zdanie...