PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę podmienić plików template



Tommy01
24-01-2006, 19:22
Witajcie
Mam taki problem, gdy zainstaluje jakas templatke i pozniej chce podmienic plik (np graficzny) to nie moge (wyswietla mi wysylanie nie powiodlo sie) usunąć pliku tez nie moge - a jak chce zmienic uprawnienia tylko tej templatki to wyswietla mi "Nie mogę zmienić atrybutów zdalnych plików" - dzieje sie to tylko do plikow ktore instaluje z poziomu joomla czyli np:templatki

Ktoś może wie czemu ? Na innym koncie (ovh.org) wszystko działa normalnie a na goin.pl niestety nie :(

Jest jeszcze jeden problemik co do templatki którą mam zainstalowaną. Otóż w Firefoxie mam wszystkie polskie literki natomiast po włączeniu IE niestety wyskakują krzaczki :( I nie wiem jak to poprawić.

Pozdrawiam Tommy

Dylek
24-01-2006, 19:56
Z pomoca a propos uprawnien przyjdzie Ci komponent JoomlaXplorer (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,22/). Co do drugiej czesci - posprawdzaj czy nie masz zamieszania z ISO-8859-2 i UTF-8

Tommy01
24-01-2006, 20:50
Ok komponent JoomlaXplorer działa pięknie :)
Teraz z tym kodowaniem to dzie mam szukać ? Szukam w index.php ale nie widzę nigdzie kodowania ISO-8859-2. W PHPku akurat stawiam pierwsze kroki więc nie bardzo wiem co i jak. Z htmlem jest dużo lepiej.

Dylek
24-01-2006, 21:20
Powinienes miec taka linijke:

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; <?php echo _ISO; ?>" />
ktora w przypadku wlasciwego ustawienia w panelu admina powinna wyswietlic sie tak:

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />

Tommy01
24-01-2006, 21:35
Wielkie dzięki !!!!
Działa wszystko, tak jak napisałeś było dzięki :D

Pozdrawiam Tommy

marian
06-02-2006, 00:53
witam. zainstalowałem joomla explorera tak jak było sugerowane. w pliku templatki (247shock_black_452) zmieniłem fragment kodu odnośnie kodowania tak jak powyżej.

niestety nadal, nawet poprzez joomlaXplorera nie mogę skasować, czy podmienić plików.

Tak właściwie to wszystkie templatki jakie doinstalowałem (a przy instalacji nie było komunikatów o błędach) stwarzają takie same problemy. Instalowałem 247shock_black_452, ms_opacity oraz fjt_cortrivenus_black.

moja wersja joomli to 1.0.7 Stable [ Sunburst ] (instalowałem wersję orginalną do której doinstalowywałem polski pakiet językowy). na serwerze jest włączony safe mode na który nie mam wpływu

bardzo proszę o radę
pozdrawiam

livio
06-02-2006, 21:10
Jak doinstalowałeś templatkę, skoro masz safe_mode? Ręcznie?
Tak z ciekawości pytam...

stone
06-02-2006, 21:22
co do joomlaxplorera to zawsze dzialal, pamietaj tylko aby najpierw zmienic prawa pliku na zapisywalne a dopiero potem na nim dzialac

marian
06-02-2006, 21:30
Jak doinstalowałeś templatkę, skoro masz safe_mode? Ręcznie?
Tak z ciekawości pytam...

wszystkie trzy zainstalowałem normalnie przez instalator w panelu admina

w joomlaXplorerze zauważyłem, że na katalogach doinstalowanych przeze mnie templatek jest inny nr właściciela plików, co trochę mnie dziwi, bo tak samo jak całość Joomli, wszystko instalowałem od siebie z kompa tego samego dnia

zastanawiam się czy problemów w tej kwestii nie może wywoływać to, że używam Opery?

livio
06-02-2006, 21:33
wszystkie trzy zainstalowałem normalnie przez instalator w panelu admina
cos mi nie pasi...
z safe_mode nie dzialaja chyba funkcje php do przenosin plikow itp?
ale coz... najwyrazniej za malo wiem na temat php...

Tommy01
07-02-2006, 00:14
Też miałem na serwerze ovh.org safe mode i normalnie wgrywałem templatki.

grand232
26-05-2008, 19:24
Zainstalowałem JoomlaXplorer (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,22/) i gdy chcę edytować jakiś plik (klkam na niego) pojawia sie w nowej zakładce komunikat: Restricted access.
Stronę mam na serwerze lua.pl

inkos
26-05-2008, 19:26
Stronę mam na serwerze lua.pl
Kontakt z adminem i wyjaśnienie co jest nie tak z pewnością pomoże.

monik
09-07-2008, 10:36
Pierwotnie ten problem ukazał się dawno temu,lecz instalując komponent JoomlaXplorer (nowsza wersja) ukazał się problem z kodem w pliku 'xml_domit_lite_parser_php'. NIe bardzo wiem co może być nie tak.. :(((((..Oto fragment kodu:

xml_set_object($parser, $this);
xml_set_element_handler($parser, 'startElement', 'endElement');
xml_set_character_data_handler($parser, 'dataElement');
xml_set_default_handler($parser, 'defaultDataElement');
xml_parser_set_option($parser, XML_OPTION_CASE_FOLDING, 0);
//Added this to deal with special chars
if($encoding != 'UTF-8'){
xml_parser_set_option($parser, XML_OPTION_TARGET_ENCODING, "UTF-8");
}

if (!$this->xmlDoc->preserveWhitespace) {
xml_parser_set_option($parser, XML_OPTION_SKIP_WHITE, 1);
}
else {
xml_parser_set_option($parser, XML_OPTION_SKIP_WHITE, 0);
}

//parse out whitespace - (XML_OPTION_SKIP_WHITE = 1 does not
//seem to work consistently across versions of PHP and Expat
if (!$this->xmlDoc->preserveWhitespace) {
$xmlText = eregi_replace('>' . "[[:space:]]+" . '<' , '><', $xmlText);
}

$success = xml_parse($parser, $xmlText);

$this->xmlDoc->errorCode = xml_get_error_code($parser);
$this->xmlDoc->errorString = xml_error_string($this->xmlDoc->errorCode);

xml_parser_free($parser);

Będę wdzięczna za rozwianie mych wątpliwości.

kurtz
12-08-2008, 10:59
pewnie problem w kodowaniu, komponent ma kodowanie UTF-8 Joomla ISO patrząc na dział w którym piszesz.