PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja z 1.5 do 2.5. Przeniesienie do głównego katalogu problem.



p3psik
09-11-2012, 13:59
Witam. Zrobiłem dzisiaj migrację Joomli z 1.5 do 2.5 za pomocą Jupgrade. Sam proces migracji odbył się bez najmniejszych problemów, po migracji obie strony stara i zmigrowana działały bez zarzutów. Po przeniesieniu plików starej strony do innego katalogu, a plików nowej strony z katalogu Jupgrade do głównego katalogu wysiadło absolutnie wszystko. Nie działa ani strona, ani zaplecze, ani starej ani nowej strony. Jedyne co się pokazuje to błąd 500 internal serwer error. Pliki były przenoszone we właściwej kolejności tzn. najpierw wszystkie pliki starej strony do katalogu "oldpage", a później pliki z katalogu jupgrade do głównego katalogu. Proszę o pomoc.

alex51
09-11-2012, 14:21
Czy po ostatnich przenosinach zaktualizowałeś wpisy w pliku configuration.php?

palyga007
09-11-2012, 15:49
Masz zapewne coś skopane w pliku .htaccess.
Wyłącz proste adresy i przemianuj plik .htaccess na htaccesss.txt zobacz czy to pomoże.

p3psik
10-11-2012, 12:09
Dziękuję za odpowiedzi. Nie bardzo wiem co mogę zmienić w pliku configuration.php, bo wszystkie wpisy wygladają są prawidłowe (ścieżki dostępu, dane do bazy), a .htaccess po upgradzie domyślnie zapisał się z rozszerzeniem txt.

ugly kid joe
10-11-2012, 12:13
jaką masz wartość w pliku konfiguracyjnym dla :


public $sef_rewrite = 'x';

gdzie 'x' to wartość 1 lub 0

p3psik
10-11-2012, 12:36
U mnie jest tak:

public $sef_rewrite = '0';

ugly kid joe
10-11-2012, 12:51
apropos


Po przeniesieniu plików starej strony do innego katalogu, a plików nowej strony z katalogu Jupgrade do głównego katalogu wysiadło absolutnie wszystko.

jak wyglądają te wartości w porównaniu starej i nowej lokalizacji



public $live_site =
public $log_path =
public $tmp_path =


próbuje zdiagnozować podstawowe ustawienia systemu i ścieżek do niego.

przyznam, że nie znam tego narzędzia, bo w większości przypadków użycie go, jest nie logiczne (wielkość i format migrowanego zasobu).

jeśli wszystkie podane wartosci są prawidłowe i zgodne z wartościami dla lokalizacji plików fizycznych, trudno będzie oceniać to, na tzw "sucho".

p3psik
10-11-2012, 13:39
Wygląda na to, ze problem leży gdzie indziej. Coś jest nie tak z samym serwerem, a dokładnie z przenoszeniem plików na serwerze. Wygląda to tak, jakby podczas przenoszenia plików zmieniała się ich zawartość (po przeniesieniu mają inne, większe rozmiary), dodatkowo przenoszone są nie tylko te pliki, które zaznaczyłem, ale również pliki, których w ogóle nie miałem zamiaru przenosić. Co ciekawe niektóre z zaznaczonych plików nie są przenoszone wcale. Po prostu "radosna, losowa twórczość serwera". Muszę to zrobić przez ftpa, potrwa dłużej niż przez MyAdmina, ale przynajmniej będzie pewne.