PDA

Zobacz pełną wersję : k2 i katalog produktów



kamma
10-11-2012, 17:28
Witam

Szuakałam na forum informacji, które by dotyczyły katalogu produktów, gdyż potrzebuje zrobić na stronie.
Z tego co widziałam to prawie żaden ? nie działa pod j2.5.
Dodatkowo w wielu tematach moderator Bazyl pisał aby zrobić to na k2.
Proszę o jakieś wskazówki jak z k2 zrobić katalog produktów ? czy dodać jakieś dodatkowe moduły/komponenty ? Czy wystarczy każdy produkt opisać w osobnym artykule a potem zrobić tylko prezentację artykułów np pro-gk4 (http://www.gavick.com/news-show-pro-gk4.html) ?

Joomlę uczę się od niedawna stąd moje pytanie jak wykorzystać ten komponent do mojego celu.

a_m
10-11-2012, 20:12
K2 jako prosty katalog - jak najbardziej; jako katalog 'zaawansowany' - będzie miał wady; wszystko zależy od funkcjonalności jakie chcesz na stronie "upchać"; w Twoim przypadku - co artykuł, to element katalogu - się sprawdzi; na str. demo k2 jest demo katalogu zrobionego na K2

kamma
11-11-2012, 09:56
chodzi o prosty katalog, przedstawienie produktów (zdjęcie + nazwa) a po wejściu na produkt jego opis tylko
zaraz przejrzę sobie to demo

Bazyl
11-11-2012, 11:02
Prosty katalog możesz zrobić na zwykłych artykułach Joomla!, ale po co sobie komplikować życie?
K2 będzie dla Ciebie w sam raz: do opisów użyj dodatkowych pól...

Gall Anonim
11-11-2012, 12:33
Paradoksalnie poprzez swoje szerokie możliwości K-2 staje się dość skomplikowanym rozszerzeniem dla użytkowników o niewielkim stopniu wtajemniczenia, o wiele prostszym rozwiązaniom jest jakikolwiek sklep z wyłączoną opcją zakupów. Wrzucasz towar i wyłączasz koszyk, albo przełączasz wręcz w tryb katalogu (różnie jest to zatytułowane w rożnych sklepach),
Osobiście polecam w tym celu RedShop lub JoomShopping ewentualnie Hika, odradzam VirtueMart - stanowczo za bardzo rozbudowany.
Pzdr

ugly kid joe
11-11-2012, 13:14
com_content jest wystarczającym narzędziem do tworzenia rozbudowanych katalogów. wystarczy odrobinę pomyśleć i dobrać maksymalnie 2 pluginy, wspierające nawigacje, a w pewnych wypadkach i to jest zbędne,bo joomla! ma wbudowane optymalne narzędzia.

o optymalizacji katalogu już nie wspominam, bo z punktu widzenia, architektury całego systemu to przecież logiczne.

kamma
11-11-2012, 18:33
zaraz zobaczę te sklepy :)

z k2 mam o tyle problem, że poustawiałam sobie wszystko w postaci katalogu jaki chce osiągnąć (czyli jak mamy tutaj w demo http://demo.getk2.org/catalog/itemlist/category/17-women-s-collection)
ale za chiny nie wiem gdzie mam ustawić aby pod nazwą artykułu pojawiały się obrazki z tego arta

kamma
11-11-2012, 19:16
Już sobie poradziłam z tym ustawieniem zdjęcia pod tytułem arta, źle przypisałam typ pozycji.
Teraz dałam
Najnowsze artykuły jednego lub więcej użytkowników lub z jednej albo wielu kategorii

kamma
11-11-2012, 21:33
jednak mam nadal problem :( nie wiem jak zmienić siatkę pokazania artykułów bo próbowałam już na kilkanaście sposobów
u mnie wygląda to jak na obrazku po lewej a chce zrobić jak po prawej czyli tak jak jest nawet w demo k2 katalog

6080

proszę o pomoc bo się z tym męczę

Bazyl
11-11-2012, 22:40
Chcesz?
Prześlij na PW dostęp do strony

kamma
12-11-2012, 07:55
chętnie skorzystam, dziękuje :) wieczore wrzucę joomle na hosting bo mam na xampie