PDA

Zobacz pełną wersję : CSS przypisany do artykułu



Xsawras
10-11-2012, 21:58
Jeśtem zielony jeśli chodzio HTML i CSS
W artykule potrzebuje sformatować tabelkę aby wyglądała powiedzmy ładnie i kolorowo, bez arkusza stylów CSS nie obejdzie się.
I tu moje pytanie.
Czy ten CSS mogę zawrzeć w osobnym pliku, czy muszę to dopisac do istniejącegi już arkusza szablonu ?

Jdwind
10-11-2012, 22:12
Możesz w kodzie artykułu napisać, np. <table style="background:#FFFC00;">... i tak dalej :)

Xsawras
10-11-2012, 22:18
Jest problem bo nie umiem pisac kodem, jedynie kopiuje i wklejam :)

Jdwind
11-11-2012, 00:03
Czy ten CSS mogę zawrzeć w osobnym pliku, czy muszę to dopisac do istniejącegi już arkusza szablonu ?
To jak chcesz dopisać jakiś kod, skoro go... nie znasz?

zwiastun
11-11-2012, 00:23
To jak chcesz dopisać jakiś kod, skoro go... nie znasz?
Zapewne ma skądś kod CSS.
Kod CSS do artykułu dołączać się nie powinno, choć jest to możliwe (wystarczy przełączyć edytor na HTML i dodać kod, obejmując go znacznikami <style></style>. Trzeba przy tym zadbać, aby nie zadziałało filtrowanie tekstu.

Poprawnym rozwiązaniem jest dopisanie takiego kodu na końca ostatniego z wczytywanych arkuszy stylów dołaczonych do szablonu. Można to zrobić z poziomu zaplecza administracyjnego Joomla! na stronie Rozszerzenia / Szablony

shadow21
11-11-2012, 00:48
Ewentualnie można użyć skryptu javascript który pokoloruje komórki tabeli (even i odd) - jedynie bys musial nadac classy even odd naprzemiennie.

Jdwind
11-11-2012, 01:31
Zwiastun - tak, ale jak on to chce dla jednej tabelki, to nic się raczej nie stanie, jak dopisze przy niej. Chyba, że będzie chciał żeby wszystkie tabelki tak wyglądały. Tu Pan Władza ma abolutną rację (http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=yU4YNvRferQ#t=99s).

Gall Anonim
11-11-2012, 12:41
Panowie - kurcze blade - po kiego czarta twórcy edytora domyślnego dodali opcję rozszerzoną i narzędzie AA?
Wszak wystarczy zaznaczyć właściwy fragment tabeli i użyć narzędzia AA (style CSS) aby dowolnie formatować wygląd, ponadto takie elementy jak background i kolory ramek oraz podstawowe wyrównanie wypełnienia ustawia się podczas tworzenia tabeli za pomocą narzędzia stworzonego do tego celu, tak więc praktycznie rzecz biorąc do tego celu potrzebna jest zerowa znajomość tak CSS, jak HTML - wystarczy korzystać efektywnie z ogólnodostępnych narzędzi edytora.
Pzdr

zwiastun
11-11-2012, 12:52
Masz niewątpliwie rację, ale kierunek apelu chyba nie ten. Pytanie brzmiało:

Czy ten CSS mogę zawrzeć w osobnym pliku, czy muszę to dopisać do istniejącego już arkusza szablonu ?
:)
Najlepszego z okazji Święta Niepodległej :)

Xsawras
11-11-2012, 12:53
Działa! Dzięki :)
Tylko jeszcze drobny problem, elementy grafiki nie są wczytywana choć są w katalogu images.
Czy mam stworzyć nowy katalog pod inna nazwą?
Bo kod mi nic nie podpowiada.
...
div.produkttable { background: url(bdg_produkt_t.png) no-repeat left top; padding-top: 10px}
div.produkttable_multiroom { background: url(bdg_produkt_3.png) no-repeat left top; padding-top: 20px; margin-bottom:0px!important;}
div.produkttable div.plain, div.produkttable_multiroom div.plain { background: url(bdg_produkt_b.png) no-repeat left bottom; padding-bottom: 19px }
table.produkt { width: 665px; margin: 0; padding: 0; border: #42beef solid; border-width: 0 10px; }
table.produkt thead { }
...

zwiastun
11-11-2012, 12:58
wg zapisu, który masz, elementy grafiki musiałyby byc w tym samym katalogu, co Twój arkusz CSS
Jeśli są w katalogu /images szablonu, to ścieżka powinna wyglądać np. url(../images/bdg_produkt_3.png). Jeśłi w głównym katalogu /images, to prawdopodobnie url(../../images/bdg_produkt_3.png)