PDA

Zobacz pełną wersję : adresy do artykułów



erik
11-11-2012, 11:13
Cześć!
Mam ciutenki problem ze skonfigurowaniem joomli! tak jak chcę. Adres strony głównej na chwilę obecną wygląda tak: www.domena.pl/index.php a podstrony www.domena.pl/index.php/artykuł czy jest możliwość ustawienia, by adres do strony głównej wyglądał tak: www.domena.pl/ a linki do artykułów www.domena.pl/artykuł?

mjmartino
11-11-2012, 12:27
Panel Konfiguracja i trzy opcje dla Optymalizacji dla wyszukiwarek pamiętając aby zmienić htaccess.txt na .htaccess

wojtasm91
11-11-2012, 12:28
Witam kolego wystarczy wejść w konfiguracje globalną i w sekcji Optymalizacja dla wyszukiwarek wybrać odpowiednie opcje. W twoim wypadku przyda ci się mod rewrite. Aby wspomniany mod rewrite zadziałał w głównym katalogu serwera musisz mieć pliczek o nazwie ".htaccess" z odpowiednią zawartością

erik
12-11-2012, 08:34
dziękuję, na większości artykułów to zadziałało, jednak niektóre nadal wyglądają np. tak: domena/index.php/nazwa-menu/nazwa_kategorii/id_artykulu-nazwa_artykulu

Jak to uprościć?

erik
12-11-2012, 09:30
Dodam tylko, że dzieje się tak tylko przy artykule do którego odnośnik jest z menu, które nie jest podpięte pod główne.

edytowane: Choć w zasadzie to już chyba wiem co jest na rzeczy ;]

Dzięki za pomoc!