PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja z 1.7 na 2.5



Daro1003
11-11-2012, 11:24
Witam
Posiadam na serweże joomle 1.7 i w niej mam zabudowaną stronę. Google przesyła mi ciągle wiadomosci abym ją zaktualizował. I tu pytanie jak to będzie wyglądało po aktualizajci ?? Czy strona będzie działać normalnie czy coś sie może zepsuć z moją stroną ?? Czy będę musiał całkiem od nowa ją zrobić ?? Szablon ktory używam dla tej strony mam sciągnięty na dysk dla joomli 2.5. I czy wogle aktualizować ją na 2.5 czy na 3.0.

Gall Anonim
11-11-2012, 12:21
Czy strona będzie działać normalnie czy coś sie może zepsuć z moją stroną ??
A. Powinno tak być jednak 100% pewności nigdy nie ma - więc przed aktualizacją - kopię zapasową proponuję.

I czy wogle aktualizować ją na 2.5 czy na 3.0.
B. Podejmując decyzję należy przede wszystkim ocenić własną znajomość tematu oraz faktyczne zyski wynikające z działania.
Joomla 2.5.x jest długoczasową edycją rozwojową ogólnie stosowaną.
Joomla 3.x jest edycją przejściową pomiędzy Joomla 2.5.x i 3.5.x - przeznaczoną raczej w swojej specyfice dla użytkowników o znacznym stopniu znajomości tematu, posiada również obecnie znaczne ograniczenia co do ilości dostępnych rozszerzeń.
Decyzja należy do Ciebie.
W przypadku aktualizacji do Joomla 3.x zalecana jest najpierw aktualizacja do najnowszej wersji Joomla 2.5.x a dopiero następnie do 3.x
C. Prośba o pamiętaniu w przyszłości iż Joomla jest nieodmienną nazwą własną i w tej formie należy ją stosować.
Pzdr

zwiastun
11-11-2012, 12:55
długoczasową edycją rozwojową

edycją przejściową

Ładne!

Gall Anonim
11-11-2012, 13:18
Przepraszam - a coś pominąłem z idei każdej z wersji?

Daro1003
11-11-2012, 13:24
Witam
Jestem już po aktualizacji. Wszystko poszło ładnie zrobiłem kopię zapasową ale okazało sie że nie była potrzebna aktualizacja przebiegła pomyslnie i żadnych problemów w działaniu witryny niema ani żadnych zmian w jej wyglądzie wszystko poszło ok. I jestem zadowolony teraz mam wersję: Joomla! 2.5.8