PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł dodający sformatowane propozycje np: knajp dla użytkowników



ALKM
12-11-2012, 18:30
Witam,
zarejestrowałem się z nadzieją że ktoś oblatany w Joomli pomoże - ja niestety lub może "stety" z joomlą walcze z miesiąc dopiero i "poznajemy się". Szukam tego co zaraz opiszę juz kilka dni, czytam co mogę a efekty mizerne.

Chodzi o moduł/dodatek/pomysł na realizacje następującj funkcji.

1. Użytkownik rejestruje sie na stronie i loguje.
2. Kiedy jest zalogowany może do bazy np barów z kebebam dodac swoją propozycje - miasto, ulica, 1 zdjęcie i 3 linijki opisu. Musi być na to formularz żeby każda propozycja wyglądała tak samo i tak samo prezentowała sie na stronie - bez ingerencji administratora.
3. Uzytkownicy powinni móc filtrować takie zestawienia np po mieście lub przeszukać jakąś frazę czy coś.
4. Admin powinien móc to zmoderować - np wywalić spamera czy innego idiotęi jego "miejscówki"

5. Użytkownicy "goście" mogą tylko przeglądać. Nie mogą dodawać, nie mogą komentować.


Na razie zrobiłem to na EventList ograniczając sie tylko do prezentacji miejsc - ale nie można tego sortować, przeszukiwac czy formatować widoku (analogicznie jak podgląd artykułów w zadanej kategorii w Joomla).
Nie wiem czy idę na skróty ale bazuje na komercyjnych dodatkach (RegistrationPro, FoxContact, Eventlist) wydają sie lepiej udokumentowane.


A może da się taką funkcjonalność "opędzić" samą Joomlą - -żeby na skutek wypełnienia formularza user "popełniał" tym samym artykuł i ten artykuł publikował się mechanizmami z Joomla. Nie widze tylko możliwości sortowania po np.: mieście

Generalnie na temacie poległem.

Gall Anonim
12-11-2012, 19:16
Propozycje na szybko
1.SobiPro
2.K-2
3.Standard Joomla i Miasto = Kategoria
Pzdr

ALKM
12-11-2012, 19:44
Standard Joomla i Miasto = Kategoria
Nie daje to nic oprócz możliwości wysortowania artykułów po mieście.

K-2
Ale która funkcja? Bo K2 oglądam od dwu dni i ma komenty, ma kalendarze, umie zassać artykuły standardowe i prezentować je po swojemu ale żeby robił to o czym napisałem to nie wygląda. Jak w K2 takąfunkcje uzyskać (formularz dla usera, interface z wyszukiwarką) - miej na uwadze że słabo ogarniam

SobiPro to nowa nazwa dla mnie. Wygląda obiecująco z tego co na szybko popatrzyłem.

Czy jeszcze może jakieś inne propozycje?

Gall Anonim
12-11-2012, 20:24
miej na uwadze że słabo ogarniam
Więc nie jest to praca dla ciebie tak długo do póki nie zaczniesz lepiej ogarniać - ogólnie miesiąc to raczej niewiele, dlatego też lepszym rozwiązaniem będzie dla ciebie jakiś gotowy komponent bezpośrednio dostosowany do twoich oczekiwań przynajmniej pobieżnie.
Polecam w tej sytuacji JED oraz słowo EVENT (http://extensions.joomla.org/extensions/calendars-a-events/events/events-management)

ALKM
12-11-2012, 21:09
tam to byłem zanim sie zarejestrowałem, mam kilkanaście offlineowych instalacji joomli za sobą (zeby na każdej na czysto sprawdzac moduł). Problem jest w tym że w tych wszystkich "Event" to "Location" jest dodatkiem który bez Event nie ma racji bytu (stamtąd mam Eventlist własnie). A mnie interesuje własnie "Locations".
Z zasady nie proszę o pomoc zanim sam nie odwalesporej pracy dla spokoju sumienia.

Więc nie jest to praca dla ciebie tak długo do póki nie zaczniesz lepiej ogarniać - ogólnie miesiąc to raczej niewiele
Bez przesady, na czymś sie trzeba uczyć. Nikt nie otworzył oczu i już umiał ogarniać SobiPro i inne takie. Przez miesiąc swobodnie poruszam sie w xampp, cms-ach, php, kilka razy na czuja naprawiłem rozsypaną Joomle. Spolszczyłem i zcustomizowałem sobie registrationPro, kilka templatek z http://www.hotjoomlatemplates.com/, pogrzebałem w Eventlist bez dokumentacji (z sukcesami). Szału nie ma ale jakoś sobie radze. Pisząc "słabo ogarniam" liczyłem własnie na potraktowanie jak nowicjusza i rzucenie ciut więcej niż ogólników bez mocnego pokrycia żeby "słabo ogarniającemu" było łatwiej brnąć.

Pewnie jeszcze moge zrobić 70 instalacji i sprawdzić 70 opcji, dogłebnie poznać K2 żeby sie przekonać że akurat jest mi na plaster...itd tylko że to nie o to chodzi żeby zmarnowac kupe czasu na dodatki które nie spełniają wymagań.

Z tonu wypowiedzi oraz ogólnika w postaci 2 i 3 zaproponowanej opcji wnioskuję że nie umiesz precyzyjnie doradzić (po to podałem założenia). Jeżeli już piszesz K-2 to mogłbyś napisać które moduły jak wykorzystać - bo chwilowo K2 tu zupełnie nie czuje., autorytatywnie też nie stwierdzisz że "nie ma takiego gotowca" i to jest normalne bo jest tego za dużo - więc pojechałes po mnie.

Administruje 17tysięcznym forum i znam to. Ale dzięki za wkład. Zawsze to więcej niż nic które miałem.
Dla mnie też informacją pomocną jest "nie znam takiego modułu/dodatku - zleć to komuś kto ci to odpłatnie napisze". tez mnie urządza bo nie trace czasu na bujanie sie z setką wymyślnych dodatków.

teraz jak rozumiem zostane zjechany.... ;) ?

Gall Anonim
12-11-2012, 21:17
zaproponowanej opcji wnioskuję że nie umiesz precyzyjnie doradzić
Tak masz rację że nie umiem - więc nie podam ci ani gotowego rozwiązania :), ani nie wskażę ci modułów których powinieneś użyć :up: jak również nie wskażę ci różnicy pomiędzy modułem a komponentem oraz nie zwrócę ci uwagi na tagi itd.
Właśnie stało mi się wstyd jak bardzo jestem niedouczony - więc idę się uczyć zamiast pisać bzdury :D
Pzdr

ALKM
13-11-2012, 00:21
jasne najlepiej walnąć focha i napisać trochę fajnych tekstów.
Ale ktoś wykonał ten niesamowity wysiłek i wskazał moduły do K2. Zajęło mu to dokładnie 2 linijki. Dało się. Dzieki temu zamiast tracić czas na zapoznanie sie z 45 dodatkami do K2 skupie sie na jednym. Skraca to czas...hmm..41 razy? To naprawde jest pomoc.
Miły byłby gotowiec jakby sie dał jakiś idealnie dopasować ale jak nie ma to trzeba spiąć poślady i go sobie zrobić. I nie liczyłem że w tym wypadku ktoś odwali robote za mnie (chyba że odpłatnie - są zainteresowani ?)

Słuchaj, zdaje sobie sprawe że moja wiedza przy twojej w temacie joomli to zapewne 1%... może dwa i to oczywiste. Uczę sie szybko ale zaczynam i nie uzurpuje sobie wszechwiedzy. Kiedy trzeba umiem uszy po sobie położyć i nie kozaczyć. Natomiast teraz zachowałeś sie tak ja bym ci dokładnie napisał do czego potrzebuje samochodu a ty byś odpisał "szukaj czerwonego". Wiem bo czasem robie tak samo. To skrzywienie admina.
Chyba że forum jest stargetowane na profesjonalistów - no to sory - faktycznie nie moja liga.

pyziak
13-11-2012, 00:32
chyba że odpłatnie - są zainteresowani ? istnieje dział zlecenia, na pewno znajdą się chętni



Chyba że forum jest stargetowane na profesjonalistów forum jest do rozwiązywania problemów, nie odbierz tego osobiście, ale co chwila wpada tu jakiś człowiek, któremu się wydaje że wszyscy czekają z założonymi rękoma żeby zrobić coś za niego.

ugly kid joe
13-11-2012, 07:41
Miły byłby gotowiec jakby sie dał jakiś idealnie dopasować ale jak nie ma to trzeba spiąć poślady i go sobie zrobić. jest jreviews, tak jak @pyziak napisał, w dziale zleceń idzie to ogarnąć w tydzień.

ALKM
14-11-2012, 15:57
wiem, widziałem dział. Tutaj zapodałem tylko mimochodem w treści. Ale zdaje sie że skorzystam bo to będzie najskuteczniej.


Przepraszam też Galla za niesamowity atak na jego osobę.

pyziak
14-11-2012, 18:34
Przepraszam też Galla za niesamowity atak na jego osobę. Miłe :up: