PDA

Zobacz pełną wersję : Mam problem przy budowie menu w joomla: który typ elementu menu wybrać?



rysiekm55
12-11-2012, 19:55
Buduję menu w joomla i podczas tworzenia elementów menu muszę nadać im typ i prawdę mówiąć nie który. Jest np wiele rodzajów dla np kategorii artykuł:

Wszystkie kategoria-lista
Jedna kategoria-przegląd
Jedna kategoria-lista
Pojedynczy artykuł
Artykuły wyróźnione-przegląd
Artykuły archiwalne
Wyślij artykuł

Buduję np menu dwupoziomowe, i elementy menu są kierowane do rożnych podstron witryny. Zatem który typ zastosować do poziomu najwyższego, który typ do niższego? Zakładam, że podstrony zawierają typową zawartość; tekst i elementy graficzne.
Rozumiem, gdy menu prowadzi do np strony zawierającej elementy kontaktowe, wówczas wybieram typ kontakt.
Nie wiem w ogóle, do czego służą typy menu: zakładki lub doniesienia?

Karol99
12-11-2012, 20:23
Może zainstaluj sobie gdzieś J! z przykładowymi danymi i zobacz jak działają poszczególne typy menu? Na zasadzie: rzut oka od zaplecza - spojrzenie od frontu... A jak do tego jeszcze dołożysz lekturę wiki (http://wiki.joomla.pl/index.php/Pozycje_menu_prezentuj%C4%85ce_artyku%C5%82y), to będziesz wiedział wszystko :)

rysiekm55
12-11-2012, 21:58
Dziękuję za pomoc. Pod tym linkiem znalazłem dokładny opis tych wszystkich typów, jedynie muszę to dokładnie przestudiować.