PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł Nivo Slider blokuje dodatki szablonu



maniek95
13-11-2012, 14:35
Witam. Korzystam z szablonu BT Arise.
Wszystko pięknie działało do pewnego momentu.
Nagle przestał mi działać CPanel(do zmiany koloru szablony, układu, wielkości czcionki) oraz inne dodatki z tego szablonu.
Np. rozwijane menu przestało działać. Wszystko do wczoraj chodziło idealnie.
Jak wycofam moduł Nivo Slider z publikacji to wszystko działało idealnie.
Do wczoraj z tym modułem i tak wszystko chodziło a teraz przestało nie wiem czemu.
Co może być tego powodem??

kubel-junior
13-11-2012, 14:53
Sprawdź czy nie kolidują ze sobą biblioteki Javascript. Np Mootools z Jquery, albo czy np moduł i templatka nie includują różnych wersji Jquery. Najlepiej dodać w index.php szablonu linijkę kodu która pobiera najnowszą wersję Jquery z serwera



<script src="http://code.jquery.com/jquery-latest.min.js" type="text/javascript"></script>
a następnie z modułów powyłaczaj opcję "załaduj bibliotekę jQuery"

maniek95
18-11-2012, 18:57
Gdy dodam ten kod to index.php szablonu to nie załaduje strony, bo pokazuje mi: Parse error: syntax error, unexpected '<' in /autoinstalator/joomla7/templates/bt_arise/index.php on line 12

Z innymi modułami np. sigplus też mam ten sam problem.
Proszę o pomoc.

kubel-junior
18-11-2012, 19:06
A dodajesz ten kod w pliku bt_arise/blocks/head.php ?

Zwróć uwagę na tą linie w powyższym pliku


<?php JHTML::script(JURI::base() . '/templates/' . T3_ACTIVE_TEMPLATE . '/js/jquery-1.6.2.min.js') ?>


sam szablon już ładuje CI odpowiednią bibliotekę. Te dodatkowe moduły i pluginy też chcą importować swoje biblioteki jquery i robi się kaszana. Najlepiej wywalić importowanie biblioteki Jquery z modułów i pluginów i zostawić tylko tą w szablonie.