PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z gornym menu.



shimpu
13-11-2012, 14:42
Witam
To moj pierwszy post na tym forum wiec mam nadzieje ze zrobie wszystko dobrze.
Przejrzalem forum i znalazlem wiele podobnych ale i roznych tematow(mozliwe ze po prostu jestem za zielony jeszcze w joomla).
Ale do rzeczy... sciagnolem template ze strony http://www.lonex.com/content-management-system/joomla/Hexagons-joomla-template.html (http://<font size=&quot;2&quot;>http://www.lonex.com/content-management-system/joomla/Hexagons-joomla-template.html</font>)

Zainstalowalem i stworzylem nowe menu ale nie dziala mi to gorne oto moja strona www.naszlinux.cba.pl (http://www.naszlinux.cba.pl)
Powiem jeszcze ze moja versja joomla to Joomla! 1.5.26 Stable i ze ustawilem user3 i wlaczylem modul menu.
Prosze was o pomoc co jeszcze mam zrobic, sprawdzic...
Z gory dziekuje i sorki ze nie ma polskich znakow.

LepszaStronaMuzyki
13-11-2012, 15:19
Siemka

1. naucz się i zapamiętaj takie coś.. Zawsze po adresie strony głównej dopisujesz /?tp=1 , czyli pełny kod to www.naszlinux.cba.pl (http://www.naszlinux.cba.pl)/?tp=1 . Masz widoczne wtedy wszytskie pozycje szablonu jakie są możliwe do ustawienia modułu.. Dzięki czemu wiesz gdzie co na szablonie jest umieszczone. poczytaj sobie o Pozycje Modułów w szablonie.
2. jak już zobaczysz podział szablonu zobaczysz że user3 w ogólne nie ma... a tam gdzie ma być menu nie ma przypisanej pozycji..

-> należy przypisać do szablonu pozycję modułu..bo narazie jest jakby miejsce określone i pewnie cały css ale brakuje "adresu".

shimpu
13-11-2012, 15:28
Witam
Dzieki za tak szybka odpowiedz i dzieki za trick z tym /?tp=1 naprawde fajna sprawa :podstep:
Teraz postaram sie znalesc gdzie i jak moge to zmienic:
należy przypisać do szablonu pozycję modułu
Dam potem znac jak mi poszlo :blink:

LepszaStronaMuzyki
13-11-2012, 15:47
przyda Ci się link :
http://wiki.joomla.pl/index.php/Podstawy_tworzenia_szablonu
ponieważ musisz dodać do templateDetails.xml pozycję lub sprawdzić czy ona tam jest :)
Jeżeli tak to zapewne kwestia wprowadzenia zmian w index.php .. czy masz firefoxa? jak tak to zainstaluj sobie Firebuga on jest dobry do wyszukiwania na stronie i łatwiej wtedy znaleźć poszukiwaną rzecz w kodzie..
Zobacz jak wyglądają inne pozycje w szablonie a jak wygląda ta..
(piszę bardzo ogolnikowo gdyż aż tak się na tym nie znam a sam dopiero uczę..)
Pozycja modułu w szablonie ktora nie działa to kod:

<div id="topnavi">
<ul class="menu"></ul>
</div>
a teraz zobacz inne pozycje i pobaw sę tylko pamiętaj o tym by zrobić kopię zanim się będziesz pawił w przeróbki!!

Karol99
13-11-2012, 15:53
Cóż... Wszystko się zgadza, ale... Oryginalny szablon ma pozycję user3 w miejscu o którym pisze shimpu...

W pliku template.xml szablonu widzę fragment:

<license>This template is designed by Lonex.com and can be used for free, as long as you keep and do not modify our 3 links.</license>
Z kolei na stronie budowanej przez shimpu trzech linków od autorów szablonu nie dostrzegam. Tak sobie myślę, czy te sprawy nie mają ze sobą związku...

LepszaStronaMuzyki
13-11-2012, 16:10
Cóż... Wszystko się zgadza, ale... Oryginalny szablon ma pozycję user3 w miejscu o którym pisze shimpu...

W pliku template.xml szablonu widzę fragment:

<license>This template is designed by Lonex.com and can be used for free, as long as you keep and do not modify our 3 links.</license>
Z kolei na stronie budowanej przez shimpu trzech linków od autorów szablonu nie dostrzegam. Tak sobie myślę, czy te sprawy nie mają ze sobą związku...

Dlatego się uczę :)
A może mieć związek? to co jak usuniesz odnośnik to się kod autmatycznie zmienia? to musieliby zrobić skrypt odczytujący taki parametr..
Z drugiej strony ciekawe co zmodyfikowal shimpu w szablonie;) na ile jest on oryginalny a na ile odbiega on od oryginału..:D

Karol99
13-11-2012, 16:18
A może mieć związek?

A dlaczego nie? Niektórzy twórcy szablonów po prostu próbują się zabezpieczać przed tymi, którzy próbują wykorzystywać je niezgodnie z licencją. W końcu link (lub kilka) na stronie to nic innego jak zapłata za użycie udostępnionego bezpłatnie produktu.

Zasada jest prosta: chcesz użyć - postępuj zgodnie z wolą autora, nie chcesz spełnić jego oczekiwań - nie używaj.

shimpu
14-11-2012, 11:02
Witam dziekuje wszystkim za pomysly jeszcze nie udalo mi sie tego naprawic (Mialem masakryczny dzien w pracy wszysto sie sypalo co tylko moglo :blink:)
Ale daliscie mi wiele pomyslow wiec je sprawdze i oczywisie powiadomie o rezultatach.
A co do:

Z drugiej strony ciekawe co zmodyfikowal shimpu w szablonie;) na ile jest on oryginalny a na ile odbiega on od oryginału..

To moge tylko powiedziec ze nic nie modyfikowalem(i mowie to calkiem serio)- moze jest jakis problem podczas instalacji tego szablonu(moze ktos inny tez by zainstalowal i sprawdzimy czy to jest problemem)
Ja po prostu sciagnelem szablon dodalem sciezke, zainstalowalem i przelaczylem szablon (no i oczywiscie stworzylem sekcje, kategorie itd...)
A i jeszcze tylko dodam ze jak przelacze sie na szablon domyslny ten rhuk_milkyway to moje gorne menu dziala bez problemow.

shimpu
14-11-2012, 12:21
A odnosnie tego:


<div id="topnavi">
<ul class="menu"></ul>
</div>

Ja mam tak na stronie:
<div id="topnavi">
<?php if($mtype != "module") :
echo $mainnav;
else: ?>
<jdoc:include type="modules" name="user3" />
<?php endif; ?>
</div>
Czy zawsze tak musi byc hehe wybralem sobie ten szablo tylko ze wzgledu na to menu bo mi sie podobalo i akurat ono nie dziala :hmm:

A i jeszcze jedno pytanie moze glupie ale co tam. Jak ogladalem tutorial jak zmienic szablon i dodac gorne menu to tam bylo istotne aby zaznaczyc w module (gorne menu) - Przyrostek klas CSS modułu w PARAMETRY SOZSZERZONE i tutaj dopisac _menu. Wiec sie zastanawiam bo ja mam teraz to puste(wczesniej mialem tez z _menu) a moze musze tutaj wpisac cos innego??

shimpu
16-11-2012, 10:25
Witam ponownie.
Widze ze duzo ludzi odwiedzilo juz ten post a ja nadal nie moge znalesc rozwiazania juz zaczynam myslec ze po prostu ten szablon jest jakis nie ten tego. Odinstalowalem go przed chwilka i sciagnelem ponownie oraz zainstalowalem bez rzadnych modyfikacji. Nadal jest tak samo wiec sie powoli poddaje- brak nowych pomyslow.
Moze ktos z was go zainstalowac i zobaczyc czy dziala??? Zajmie to przeciez mniej niz 1 min.
Z gory dziekuje i czekam na jakies sugestie.

shimpu
19-11-2012, 11:24
Witam wydaje mi sie ze juz jestem bliski rozwiazania troche mi to zajelo ale tak to jest jak sie jest zielonym.
Chodzi o to ze jak zaczelem uzywac Firebug (niezly app tak swoja droga) to szybko znalazlem problem nastepojacy.
Na mojej stronie w sekcji
<body><div id="topnavi">

<ul class="menu"> </ul>



</div>


Jak widzimy jest puste ale jak zmodyfikuje ten kod do takiej formy to menu sie pojawia
<body><div id="topnavi">
<ul class="menu"><li class="item9">
<a href="/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=5&Itemid=9">
<span>Linux</span>
</a>
</li>
<li class="item10">
<a href="/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=6&Itemid=10">
<span>GLPI</span>
</a>
</li>
<li class="item11">
<a href="/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=7&Itemid=11">
<span>Nagios</span>
</a>
</li> </ul>



</div>


Ale ja to zmieniam w tym Firebug i jak go zamkne to sie nie zapisuja zmiany wiec moje pytanie jest gdzie mam dodac te linijki aby na stale zachowac zmiany.
Dodam tylko ze jak sprawdzilem pliki index.html i index.php caly kod jest inny jak ten co pokazuje firebug. Przepraszam jesli to pytanie wydaje sie glupie ale jak juz wspinalem dopiero zaczynam i wiem ze jeszcze dluga droga na mnie czeka... Wiec jesli ktos wie moze gdzie powinienem wrzucic te linie to bylbym bardzo wdzieczny i zaoszczedzilo by mi to mase czasu.
Dziekuje wszystkim za pomac

shimpu
22-11-2012, 16:45
Ok dzieki za pomoc wszystkim problem rozwiazany i mysle ze juz mozna zamknac.
Aby to rozwiazac musialem recznie dodac troche kodu w pliku index.php
Teraz wyglada on tak w sekcji <div id="topnavi">
<div id="topnavi">
<ul class="menu">
<li class="item9">
<a href="/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=5&Itemid=9">
<span>Linux</span>
</a>
</li>
<li class="item10">
<a href="/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=6&Itemid=10">
<span>GLPI</span>
</a>
</li>
<li class="item11">
<a href="/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=7&Itemid=11">
<span>Nagios</span>
</a>
</li>
</ul>
<?php if($mtype != "module") :
echo $mainnav;
else: ?>
<jdoc:include type="modules" name="user3" />
<?php endif; ?>
</div>

Jeszcze raz dzieki za pomoc i powiem jeszcze tylko tyle ze pomoglo mi zainstalowanie programu Bluefish pod linuxem -- niezly jest.
Pozdrawiam wszystkich :up:

Pawelo31
22-11-2012, 17:28
teraz to będziesz musiał grzebać w index.php żeby dodać nową pozycje do menu

shimpu
23-11-2012, 11:27
No niestety ale nie znalazlem innego rozwiazania a i tak w sumie nie zmienia sie menu tak czesto wiec raczej nie widze problemu:)