PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z administracją



tygrys2001
25-01-2006, 10:11
Witam! Używam zOOm Media Gallery 2.5 beta3. Mam problem z konfiguracją i zapisaniem ustawień. Chce zmienić w ustawieniach galerii w zakładce media parametry. W momencie zapisu pojawia się błąd i nie można zapiać ustawień. Przypuszczam, że to wina któregoś z komponentów wgranych potem, nie chce ich kasować pokolei. Gdzie może tkwić błąd. Sprawa druga. Gdy wszystko było ok ustawiony był automat zmiany zdjęć. Teraz pokazuje 1 zdjecia a potem następuje zmiana i pusty kadrat braku zdjęcia. Jak można wyłączyć automat, przy braku możliwości zapisu nowych ustawień zOOm w konfiguracji? Czy można to zrobić bez deinstalacji komponentu i wgrywaniu go na nowo? Gdzie to jest zapisane??

vj_
25-01-2006, 12:12
1) Piszesz, ze wyskakuje blad, ale nie napiszesz choc jednej linijki, co on mowi, sadze, ze komponenty wgran pozniej nie mialyby az tak znacznego wplywu na zOOm i nie powinny tego powodowac, ale jesli problem sie pojawil pozniej, calkiem mozliwe, ze tak jest;
2) Automat... hmm.. jesli jest mowa o module, ktory przewija fotki, ktore masz w galerii, to powodzenia, posiada on nieco niedorobek, proponuje sie zapoznac z dokumentacja i sie na niego zabrac
3) Generalnie jak sam widzisz, jest to beta.. a bety to sie generalnie nie instaluje, no chyba, ze sie chce miec problemy pozniej, co nie zawsze jest regula. Ale w tym przypadku widac, ze to sie na Tobie zemscilo, ja ostatnio jednemu czlowiekowi wyperswadowalem uzywanie tej galerii i przerzucenie sie na Gallery2, miodzio dziala... w wersji Joomla PE najnowszej stone to pewnie zintegruje i bedzie nawet polska wersja, a jeslli Ciebie to juz teraz interesuje to zapraszam do przeszukania zasobow google.pl naprawde warto sie zapoznac z tym komponentem i jego modulami, ktore daja o wiele wiecej mozliwosci i przysparzaja mniej problemow.

pozdrawiam

tygrys2001
25-01-2006, 12:30
1. W momencie chęci zapisania ustawień konfiguracyjnych komponentu poprostu wyświetla się strona braku połączenia z internetem... nie da się zapisać zmian ustawień konfiguracyjnych. Miałem podobny problem w mambo z tym komponentem i tam pomogło odinstalowanie jednego z komponentów, który blokował w dziwny sposób właśnie zoom galery innej wersji.

2. Jedną z opcji przeglądania zdjęć jest właczenie pokazu slajdu... (automatyczna zmiana zdjęć) i to chce własnie wyłączyć... nie chodzi o moduł, tylko o opcje komponentu.

3. Dzięki za radę... zaraz szukam Gallery2.

stone
25-01-2006, 20:10
Szukaj na forge.joomla.org, w najblizszych dniach zrobie do tego tlumaczenie, no chyba ze bedziesz pierwszy:)

tygrys2001
27-01-2006, 22:37
Znalazłem błąd i rozwiązanie. W pliku zoom_config.php znajdującym się w components/com_zoom/etc w linijce 8 powstaje błąd zapisu

$zoomConfig['FFMPEG_path'] = "d:\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ffmpeggui/

dodawane są zbędne \ wystarczy je usunąć do postaci:
$zoomConfig['FFMPEG_path'] = "d:\ffmpeggui/"

i odzyskałem możliwość zapisu konfiguracji zoom galery. Teraz pobawie się jak rozwiązać problem zbędnych ///// które tworzą się przy każdym zapisie, aż w końcu blokują możliwość zapisu konfiguracji zoom gallery. Może to komuś się przyda. :)

nexus246
28-01-2006, 22:56
Mozesz wogole usunac ta sciezke z configa.