PDA

Zobacz pełną wersję : Co z serverem | Krasnal nie | Instalka nowego mysql | gdzie wszystko "wsadzić"??



kubaszewczyk7
15-01-2007, 18:39
Polecono mi pozbyć się Krasnala - fakt - co włącze od nowa komp to server już nie łapie nic. I tu pojawia się problem: próbowałem serverów xampp i wamp - to tylko takie samo gó*** co krasnal! Nic nie załapuje. Owszem nie wiem czy do końca prawidłowa instalacja ale niesmak pozostał...
Pozostało tylko samemu ręcznie zainstalować serv - mam problem. Bo w instrukcji instalacji na windows jest opisane Apache, potem mysql i właśnie - opisuje się wersję costam xxxx.1.12, a w linku jest już xxxx.1.22! Szukałem starszej wersji ale i tak nie znalazłem. W tej nowsze instalacja jest o wiele bardziej skomplikowana. Więc proszę jak samemu skonfigurować server dla Joomla! na własnym kompie. Jaki katalog? Czy wszystko razem? Jakie hasła loginy do instalacji? Chodzi mi o server nie o joomla na localhoscie - z tym sobie akurat radziłem (przed padnięciem serverów). Prosze o konkretne odpowiedzi. PS: Jestem nieco laik w tej dziecinie więc proszę bez slangów itp.

PS2:Moj adres kubaszewczyk7@o2.pl - jak cos dłuższego to mozna na mail

mawir
16-01-2007, 00:30
Proponuję VertrigoServ. Nic nie trzeba konfigurować.
Instalujesz na dowolnym dysku czy partycji. Mozna zainstalować dowolną ilość serwisów Joomla czy Mambo w podkatalogach.
W sumie najlepsze, najprostrze i najwydajniejsze rozwiązanie na jakie trafiłem.
Czasami może się zdarzyć, że localhost blokuje dostęp do internetu, wtedy należy wykasować port z Vertrigo (pole pozostawić puste) i działa.