PDA

Zobacz pełną wersję : Książki - bezpieczeństwo joomla.



kasoli
14-11-2012, 16:13
Witam,

piszę pracę licencjacką z zakresu bezpieczeństwa stron www wykonanych z pomocą Joomli,

w związku z tym poszukuję książek, znacie może jakieś pozycje godne polecenia?

na razie znalazłem:
- Joomla! Biblia
- Joomla! Zabezpieczanie witryn

zeru
22-11-2012, 10:13
Zobacz na książki pod tym linkiem: http://ksiazki.okazje.info.pl/szukaj/k/informatyka/joomla/porownaj-ceny.html
Może znajdziesz coś ciekawego ...

kasoli
22-11-2012, 10:23
Trochę tego jest :)
Dzięki

zwiastun
22-11-2012, 14:55
Nie licz jednak, że znajdziesz w nich cokolwiek odkrywczego na temat bezpieczeństwa Joomla!. Więcej znajdziesz na www.wiki.joomla.pl niż we wszystkich tych dziełach razem wziętych.

kasoli
22-11-2012, 15:30
Dzięki bardzo na pewno zaoszczędzi mi to trochę czasu.

PaulaNR
17-02-2013, 16:58
Jedyne co przychodzi mi w tym momencie do głowy to " "Joomla! System zarządzania treścią". Książka dobrze napisana. Uczy od podstaw całej obsługi systemu i pokazuje na przykładach jak wykonać własną stronę.

Programista PHP
18-02-2013, 14:47
Nie licz jednak, że znajdziesz w nich cokolwiek odkrywczego na temat bezpieczeństwa Joomla!. Więcej znajdziesz na www.wiki.joomla.pl (http://www.wiki.joomla.pl) niż we wszystkich tych dziełach razem wziętych.

Jest to cenny link, ale w pracy dyplomowej nie powinno się używać źródeł z Internetu. Jest to dopuszczalne, ale wielu promotorów bardzo nieprzychylnie na to spogląda. Link jak najbardziej polecam o ile promotor nie ma nic przeciwko.

zwiastun
18-02-2013, 14:57
Jest to dopuszczalne, ale wielu promotorów bardzo nieprzychylnie na to spogląda.
Tia, znam kilku takich.
W swoich wykładach / ćwiczeniach udostępnianych na swoich stronach umieszczają całe ustępy zerżnięte z pomoc.joomla.pl albo z wiki.joomla.pl (źródla nie spotkałem ani raz), więc nic dziwnego, ze niechętnie patrzą, gdy ich studenci korzystają z tych samych źródeł i odkrywają, jaki to ich wykładowca specjalista.

To tak, na marginesie.

Źródła internetowe są równoprawnymi z książkowymi. Jakieś zastrzeżenia PT Promotorów mogą być co najwyżej zastrzeżeniami PSB(Pożal Się Boże) Promotorów - ale tacy pewno też są.
W literaturze polskiej nic więcej na temat bezpieczeństwa (no, poza rozdziałem u PeFika w książce poświęconej Joomla 1.0) nie napisano, a w tłumaczeniach - jeśli już coś jest - to elementarz. Za mało do pracy licencjackiej czy magisterskiej (nawet w zakresie podstawowym).

Z obcojęzycznych i internetowych - warto sięgnąć do dokumentacji AkeebaTools.

ugly kid joe
18-02-2013, 15:02
poza tym z jakich źródeł mieliby korzystać jeśli nie z internetu. mówimy o oprogramowaniu open-source.

kasoli
06-03-2013, 12:06
Byłem u swojego promotora i powiedział, że jeżeli książki są nie wystarczające albo trudno dostępne to jak najbardziej mogę skorzystać z internetu :). Także jeszcze raz dzięki :)

dumes
06-03-2013, 21:28
Wspomnij o:
- Joomscanie który jest dość popularny

http://hacking.pl/wiadomosci/16925/skaner-joomscan-w-nowej-wersji/

- CMS-Explorer, jest to tool pisany w Perlu który potrafi zlokoalizować pluginy, moduły oraz komponenty wybranego przez nas CMS'a, lub nawet wyszukiwać błędy.

kasoli
01-05-2013, 18:20
Nie chcę zaczynać nowego tematu dlatego troszkę odświeżę ten.

Jakie narzędzia polecacie, które pomogą w zabezpieczeniu strony opartej na Joomli?

Na razie dość fajne wydają mi się:
- "Spadaj"
- Akeeba Backup
- Admin Tools