PDA

Zobacz pełną wersję : 2 strony główne, dla gości i dla zalogowanych



adamp4
14-11-2012, 19:21
Witam, tworzę serwis pewien i chciałem zrobić 2 srony głowne, jedną dla gości, drugą dla zalogowanych. Chodzi mi tu (najlepiej) aby zalogowani po wpisaniu adresu np. domena.pl przekierowywani byli do domena.pl/home (home - pozycja z drugiego menu), a goście byli by pozostawiani na stronie domena.pl (z jakimś artykułem lub czymś innym).

hidden
14-11-2012, 20:31
Napisałeś jakbyś chciał, żeby użytkownik był zalogowany zanim wszedł na stronę. Może jednak źle zrozumiałem.
W module logowania -> opcje logowania (z prawej strony) masz możliwość wskazania gdzie zostanie przekierowany użytkownik tuż po zalogowaniu, wystarczy wybrać.

pawelSafiStudio
14-11-2012, 20:36
Hej,
temat był już chyba opisywany na forum. Po prostu musisz stworzyć dwa pliki szablonu i wczytać jeden (lub dokonać odpowiedniego przekierowania), zależnie od osoby, która odwiedza stronę. Przykłąd:


$user = &JFactory::getUser()
if($user->guest){
required_once('strona_dla_gosci.php');
// lub redirect na konkretna pozycje menu jeśli $_SERVER['REQUEST_URI'] puste
}
else{
required_once('strona_dla_zalogowanych.php');
// lub redirect na konkretna pozycje menu jesli .......
}

Te założenia ustal sobie w głównym pliku szablonu i załączaj plik rozszerzony szablonu lub rób przekierowanie, jeśli jeszcze żadna pozycja nie została wybrana, czyli REQUEST_URI jest puste. Sposobów jest mnóstwo, musisz wybrać ten, który spełni Twoje oczekiwania. Mam nadzieję, że pomogłem. Na forum było trochę o podobnych problemach, więc możesz poszukać więcej.

----- edit -----

@hidden dobrze napisał :) To jest prostsze. To co podałem wyżej sprawdzi się jakbyś chciał mieć inny układ strony dla gości, np. dać tylko panel logowania i pojedynczy artykuł. Myślałem, że o coś takiego by Ci chodziło.

hodowlakoni
14-11-2012, 20:51
nie nie nie chodzi o to aby już zalogowany użytkownik po przejsciu na "strona.pl" (na której jest komponent logowania i rejestracjii czyli cb)momentalnie został przeniesiony na strone "strona.pl/home"

pawelSafiStudio
14-11-2012, 20:56
Czy mi się wydaje czy założyłeś nowe konto ?


$user = &JFactory::getUser()
if($user->id){
// redirect na konkretna pozycje menu jeśli $_SERVER['REQUEST_URI'] puste
}

Gdzie wstawić pisałem wyżej.

hodowlakoni
14-11-2012, 21:02
dobra mam już plugina i działa mi bez zarzyutów uznaje temat za zamkniety

adamp4
14-11-2012, 21:52
Czy mi się wydaje czy założyłeś nowe konto ? (...)

W zasadzie to ja załozyłem temat dla kolegi i on pisze jakby on napisał 1 post

adamp4
14-11-2012, 22:28
dobra mam już plugina i działa mi bez zarzyutów uznaje temat za zamkniety

To może zapuścisz link do pluginu tak jakby ktoś kiedyś szukał (google szybko indeksuje to forum)

hodowlakoni
14-11-2012, 22:56
http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-access/login-redirect/8160