PDA

Zobacz pełną wersję : [Joomla 2.5] Nowy artykuł się nie zapisuje



kuba098
15-11-2012, 17:31
Mam pewien problem. Chciałem dzisiaj edytować artykuł wklejając nowy tekst z Worda (7 stron tekstu). Postępowałem jak z innymi artykułami jednak po kliknięciu zapisz treść artykułu nie uległa zmianie. Myślałem, że joomla ma jakieś ograniczenie ilości znaków w artykule, ale na serwerze domowym wszystko jest ok. Cały artykuł zapisał sie bezbłędnie. Na stronie właściwej jednak tak nie jest :/
Dodam jeszcze, że jeżeli skopiuje 4 strony tekstu to zapisują się poprawnie.
Próbowałem innych edytorów.
Korzystam z edytora TinyMCE


W czym może tkwić problem ?

P.S Wyczytałem że problem może tkwić w limicie w bazie danych/serwerze gdzie mogę go zmienić ?

shadow21
15-11-2012, 17:51
Zapewne kolumna fulltext w tabeli jos_content ma ograniczenie ilosci znakow .

kuba098
15-11-2012, 18:08
Dotarłem do struktury tabeli jos_content i odnalazłem kolumne fulltext
Tak wyglądają jej ustawienia:
Kolumna: fulltext
Typ: Mediumtext
Długość/wartości: puste
Domyślnie: pusto
itd...

Jedyne co przykówa uwagę to Typ. Jest do wyboru także longtext albo text, ale boje się zmienić :P Ale chyba to jednak w tym może tkwić problem prawda ??? Przestawić typ na longtext ??

@edit

Zmieniłem na longtext i nie stety nie pomogło :/ Czy muszę się skontaktować z administratorem serwera ??

kuba098
15-11-2012, 19:35
Dotarłem do pewnego artykułu z którego wynika, że to kwestia złych ustawień suhosin'a
Jbc mam serwer AZ (wcześniej zapomniałem dodać :/ )
Dowiedziałem się że wystarczy edytować plik .htacces
Tylko niestety potrzebuje pomocy :/

shadow21
15-11-2012, 22:00
NAjpierw zrob kopie bazy a pozniej mozesz sprobowac zmienic na longtext. Ewentualnie jak nie umialbys zrobic kopii bazy polecam Akkeba Backup.

- - - Updated - - -

PS> nie doczytalem ze longtext nie pomogl .

kuba098
16-11-2012, 07:04
Wyczytałem, że na serwerze AZ można to naprawić modyfikując plik .htaccess
Oto co do niego wstawiłem:

<IfModule mod_php5.c>
php_value suhosin.post.max_name_length 20000000
php_value magic_quotes_gpc 1
php_value display_errors 0
</IfModule>

Podobno suhosin.post.max_name_length automatycznie ustawione jes na 65000 co jest za małe dla moich potrzeb
Niby teraz jak edytuje artykuł faktycznie zapisuje się cały z nową treścia, ale przypadkiem włączyłem wyświetlanie błędów i strona się rozsypała :/

Zmieniłem więc php_value display_errors na "0" (wcześniej miałem "1") tylko że zmian nie widać :/

Po jakim czasie serwer się zresetuje i zacznie stosować nowe wytyczne z .htaccess ?? Może muszę zresetować jakieś ciasteczka czy pamięć podręczną gdzieć ?

palyga007
16-11-2012, 08:46
Wklejasz bezpośrednio z Worda przez ctrl+c ctrl+v?

kuba098
16-11-2012, 09:41
Tak, wiem że przez to ilość znaków zwiększa się kilkukrotnie, ale może już rozwiązałem ten problem. Tylko po jakim czasie street zacznie czytać nowy plik .htaccess ?

palyga007
16-11-2012, 09:47
To jest błędne podejście, ale skoro o tym wiesz i nic z tym nie robisz to Twoja sprawa.

Co do pytania: zapytaj administratorów hostingu.

kuba098
16-11-2012, 10:40
Problem w tym, że dostaje gotowe pliki w wordzie i za dużo czasu zajmowało by przepisywanie go całego

zwiastun
16-11-2012, 13:08
Edytor tinyMCE posiada funkcje Wklej z Worda. Czyści doskonale kod z niepotrzebnych śmieci.