PDA

Zobacz pełną wersję : php w nazwie menu



wujeksamozuo
16-11-2012, 12:54
Witam, nie wiem czy w dobrym miejscu to pisze wiec z góry przepraszam.
Mam taki problem, mam menu o nazwie czat na stronie i mam skrypt wyświetlający ile aktualnie siedzi na nim osób i chciałbym to połączyć razem np menu górne Strona Główna | Kontakt | Czat(6) czy jest możliwość umieszczenia kodu php w nazwie menu?

marian_mk
16-11-2012, 13:47
Kod php mozna umieścić w module poprzez zastosowania nadpisywania szablonem

wujeksamozuo
16-11-2012, 19:38
Możesz to nieco bardziej rozwinąć?

zwiastun
16-11-2012, 20:41
Nie wiem, co marian_mk miał na myśli, ale informacje o nadpisywaniu szablonem znajdziesz na wiki.
Kodu PHP w nazwie menu (rozumiem, że pozycji menu) raczej nie umieścisz. Odwołanie do wykonywalnego skryptu php - spróbuj zastosować pozycję typu wpinacz (wrapper). Poza wszystkim: z Twojego opisu nie wiadomo, co chcesz zrobić.

wujeksamozuo
16-11-2012, 23:50
Wydawało mi sie iż całkiem jasno wyjaśniłem o co mi chodzi ale pokaże przykład. otóż na stronie webczat(dot)pl widać górne menu i pozycje Czat[jakaś_liczba] pozycja jest linkiem do strony umożliwiającej wejście na czat jak i pokazuje ile osób aktualnie siedzi na czacie i takie coś chce osiągnąć. Mam skrypt którego wynikiem jest zawsze liczba osób będących na czacie i chce by był on częścią treści pozycji CZAT.

pyziak
17-11-2012, 01:39
Mega Menu pozwala na umieszczenie w pozycji menu modułu a w nim w module umieścisz bez problemu swój skrypt, problem jest taki że nie umieścisz tego w pozycji głównej tylko w podrzędnej.

Karol99
17-11-2012, 11:25
Wydaje mi się, że prościej byłoby zrobić własny moduł, który będzie po prostu wyświetlać linkujący napis "Chat(xx)", ostylować tak, by wyglądał jak pozycje menu - i umieścić obok niego.

Wada: ta "pseudopozycja" menu może być tylko na końcu lub początku "prawdziwego" menu.

wujeksamozuo
17-11-2012, 15:22
Nie jestem na tyle obcykany by zrobić własny moduł..
Widziałem demo Mega Menu ale nie to nie pasuje mi.
Nie można gdzieś wyedytować kodu i ręcznie dopisać skryptu?