PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja artykułów z K2 do domyślnej Joomli



imeil
17-11-2012, 18:13
Jako że to mój pierwszy wpis to oczywiście witam wszystkich i mam nadzieję że zabawię u Was dłużej i będę mógł pomóc komuś swoją wiedzą - tak jak sam teraz potrzebuję pomocy. Bez zbędnych wstępów przechodzę jednak do pytania.

Jakiś czas temu coś mnie podkusiło aby zainstalować K2 i przenieść cały kontent strony którą prowadzę na K2 (w tej chwili to Joomla 2.5(najnowsza) i K2 2.6(równiez najnowsza)). Po długich zmaganiach z k2 i ich supportowym forum w tej chwili przyszedł czas na kolejne zmiany na stronie, a co za tym idzie porządki. I tu moje pytanie: Czy zna ktoś jakiś sposób, plugin, komponent, funkcję w phpmyadmin czy cokolwiek co da możliwość przeniesienia artykułów i kategorii z K2 do Joomli.
Szukam już od kilku dni i nigdzie nic użytecznego nie znalazłem.
Będę wdzięczny za każdą podpowiedź. Oczywiście im łatwiejszy sposób tym lepiej, ale jeśli się nie da to każdy sposób inny niż kopiowanie tekstów jeden po drugim (prawie tysiąc wpisów na stronie cięźko byłoby to tak przenieść) będzie dobry.

Bazyl
17-11-2012, 18:23
Witam,

Kopii nie masz?
Co Ci nie odpowiada w K2, tak z ciekawosci?

imeil
17-11-2012, 19:13
Źle mnie zrozumiałeś - na k2 strona pracowała przez ponad rok i po roku męczenia się gdy teraz przychodzi czas na zmiany chciąłbym aby strona wróciła na joomlę. Więc odpowiadając na Twoje pytanie - tak mam kopię, ale sprzed roku.
Co mi nie odpowiada w K2 - a czy to ma znaczenie? Myślę że jeśli mocno uzasadnię dlaczego k@ mi nie odpowiada nie spowoduje że szybciej otrzymam odpoiwedź na to jak przenieść kontent do joomli.

A może odpowiem na Twoje pytanie pytaniem: Co takiego ma k2 w porównaniu z Joomlą 2.5 albo 3 że warto na k2 siedzieć?

Bazyl
17-11-2012, 19:28
po roku męczenia się
Pytałem tylko, co Cię tak męczyło

imeil
17-11-2012, 19:35
To może w punktach:
1. Probblemy z tworzeniem mapy strony i jej efektywnego działania
2. problemy z open graph
3. Brak widocznych i znaczących różnic pomiędzy joomlą i jej zarządzaniem contentem a k2
4. Dość wolna reakcja twórców K2 na jakiekolwiek ważne zmiany jakie wnosi ze sobą joomla
5. totalny brak dbałości o swoje dziecko ze strony jej developerów
6. forum supportowe to bardziej ghost town na którym inni równie zagubieni userzy jak ja wchodzą i pytają - brak wsparcia ze strony developerów czy chociażby moderatorów którzy wiedzieliby cokolwiek o k2
... i pewnie jeszcze mógłbym długo wymieniać

Ale do sedna...
Czy jest mi ktokolwiek w stanie pomóc z moim pierwotnym problemem?

zwiastun
17-11-2012, 21:36
Narzędzia nie znam. Metoda: porównanie tabel artykułów i pozycji w k2 oraz tabel kategorii artykułów i kategorii k2 i będzie widać, czy i jak można dokonać migracji. Raczej nie powinno być większego problemu poza... grafikami to może być spory problem.
Większego sensu w powrocie z k2 do standardowych artykułów nie widzę. K2 daje w zasadzie wszystko co standardowe artykuły plus sporo plus

imeil
17-11-2012, 21:42
Ok zwiastun więc może ja wymagam jakiegoś oświecenia. Napisz więc może jakie są te wielkie plusy K2 i jak one się mają do minusów o których pisałem powyżej. Może jednak się przekonam aby zostać... może po prostu nieodpowiednio używam K2? Będę wdzięczny za Twoją odpowiedź.

zwiastun
18-11-2012, 21:36
Wybacz, ale ani nie mam czasu, ani ochoty, ani potrzeby pisać elaboratów o oczywistościach. Rób co chcesz, jesteś wolnym człowiekiem.

imeil
18-11-2012, 22:15
Mam nadzieję że się nie obrazisz i nie dostanę bana na tym forum, ale zaryzykuję i powiem: Jak na administratora tego forum to całkiem mało ci się chce i masz całkiem mało ochoty na pomoc i dyskusję na forum którym administrujesz.
Przychodzę na forum tematyczne, zadaję pytanie w temacie i staram się zasięgnąć pewnych informacji - wydawało mi się że to do tego służą fora internetowe. Uważam również że moje pytanie nie jest głupie, banalne ani wbrew pozorom proste. Nigdzie w polskich źródłach (a i w anglojęzycznych tez nie jest kolorowo) nie znalazłem rzetelnego porównania K2 z jommlą 2.5 czy może teraz wersją 3 i rzetelnej analizy problemów jakie może nieść ze sobą korzystanie z tego dodatku. Więc czy to taka oczywistość jak Ci się wydaje? Nie jestem pewien.

zwiastun
19-11-2012, 00:28
Nigdzie w polskich źródłach (a i w anglojęzycznych tez nie jest kolorowo) nie znalazłem rzetelnego porównania K2 z jommlą 2.5 czy może teraz wersją 3
A co tu jest do porównywania? Komponent z CMS-em?
Skoro nie dostrzegasz widocznych gołym okiem różnic między K2 a standardowym komponentem Artykuły, to jakakolwiek rozmowa z Tobą na ten temat nie ma najmniejszego sensu.

imeil
19-11-2012, 07:25
A czy przeczytałeś całość wątku w którym się wypowiadasz? Myślę że jasno z niego wynika z czym mam problem i czy widzę różnicę. A co tu jest do porównywania? Bardzo wiele, a świadczą o tym chociażby porównania joomla 1.5 z joomla 1.5+k2 oraz joomla 1.5 z joomla 1.5+k2 i wordpress.
Z nowszymi wersjami takowych porównań nie ma, osobiście uważam że ten komponent sprawia więcej problemów niż przynosi korzyści - mimo tego wszyscy dalej się rozpływają nad zaletami k2, jednak nikt z zachwycających nie jest w stanie powiedzieć - dlaczego k2 jest tak ogromną wartością dodaną.
A do Ciebie mam trzy prośby:
- Jeśli siedzisz administrujesz to forum tylko po to żeby się odezwać i udowodnić wszystkim że jesteś taki mądry i że nie masz czasu, ochoty i nie widzisz sensu w rozmowie i pomocy to zastanów się czy na tym właśnie powinna polegać rola administratora.
- A skoro jednak nie masz czasu, ochoty i chęci pomagać bo obowiązki administratora tak mocno Cie ograniczają to się nie odzywaj w wątkach w których nie masz nic do powiedzenia poza wymądrzaniem się i daj odpowiedzieć innym użytkownikom.
- Jeśli zaś uważasz że moje pytanie i mój problem jest aż tak banalny i oczywisty i nie wart odpowiadania i marnowania na to czasu to odeślij mnie do wątku na tym forum w którym ta problematyka była omawiana, albo jeśli artykuł jest aż tak poniżaj krytyki to wywal go do jakiegoś śmietnika, a mi daj warna czy inne ostrzeżenie za wypowiedzi niezgodne z regulaminem i zaniżanie poziomu forum.
Amen.
Teraz liczę na odpowiedzi od osób które chcą porozmawiać i ewentualnie pomóc.

mjmartino
19-11-2012, 07:51
ehh Witam ;)


To może w punktach:
1. Probblemy z tworzeniem mapy strony i jej efektywnego działania
Xmap + k2 plugin

2. problemy z open graph
Co konkretnie ? przykład najlepiej podaj

3. Brak widocznych i znaczących różnic pomiędzy joomlą i jej zarządzaniem contentem a k2
Pozornie pewnie i brak ;)
Ale z K2 możesz stworzyć prosty sklep , katalog produktów czy prezentować treść w dowolny sposób ;)

4. Dość wolna reakcja twórców K2 na jakiekolwiek ważne zmiany jakie wnosi ze sobą joomla
Wolne ? czy ja wiem za to niema co 3dni nowych poprawek ;) ja uważam to za plus.

5. totalny brak dbałości o swoje dziecko ze strony jej developerów
Rozwiń temat

6. forum supportowe to bardziej ghost town na którym inni równie zagubieni userzy jak ja wchodzą i pytają - brak wsparcia ze strony developerów czy chociażby moderatorów którzy wiedzieliby cokolwiek o k2
K2 jest darmowy więc liczysz na darmowy dobrze napisany komponent i darmową pomoc.. brakuje tylko aby ktoś za darmo zainstalował i skonfigurował :D
Trochę za dużo wymagasz moim zdaniem.

Pozdrawiam

headge
19-11-2012, 08:02
Pomijając kwestię nieco niegrzecznej formy wypowiedzi jaką się posługujesz wobec admina:

zdaje się, że była metoda eksportu artykułów z k2 do csv i poźniej import do com content, poszukaj tego na forum getk2.org (to była metoda z użyciem 2 komponentów do importu/eksportu do csv jeśli dobrze pamiętam)
W jakimś wątku ostatnio wspomniałem też o tz_portfolio który jest moim zdaniem taką doskonalszą wersją k2 - autor twierdzi że może powstanie migrator z k2 i to rozwiązywałoby twój problem bo tz_portfolio korzysta z com_content (co jest jedną z jego zalet). Problem w tym że stwierdzenie "near future" może oznaczać bardzo nieokreśloną najbliższą przyszłość.

imeil
19-11-2012, 08:42
Nooo i dziękuję Ci za chęć podjęcia tematu - już myślałem że jestem skazany na rozmowę z jedną - niezbyt do rozmowy chętna - osobą.

Zacznę może od końca - oczywiście nie wymagam żeby komponent wszystko robił za mnie, ale jeśli w kilku już miejscach znalazłem wypowiedzi developerów typu: bo my nie wiemy, jak to zrobić, plugin jest darmowy i nie musimy tego robić i kilka innych. Oczywiście to wszystko co powiedzieli to prawda - mogą nie wiedzieć, może im się nie chcieć - ale to nie jest zbyt dobry marketing.
Poza tym pozostawianie bardzo wielu tematów na forum bez żadnej odpowiedzi - chociażby zdawkowego: Pracujemy nad tym zmiany te zostaną uwzględnione w nowej wersji K2. myślę że zdecydowanie zmieniłoby odbiór. Czy wyamgam dużo? Sam nie wiem... np. Kunena mimo że jest darmowa i mimo że równiez sprawia sporo problemów to tam forum i support sprawia wrażenie że chce się z tym komponentem współpracować.
Xmap oczywiście ale z K2 Xmap ma spore problemy ze zduplikowanym kontentem tu: http://www.brisoft.de/en/xmapk2plugi/ w komentarzach więcej na ten temat i wypowiedzi developera dodatku map o tym że problem zna i że nie jest on rozwiązywalny - przynajmniej teraz.

Odnośnie sposobu o którym wspominasz headge eto dotarłem do niego, oczywiście eksport do CSV przeszedł bez problemu, ale dalej autor wątku wspominał tylko o tym że z CSV gdzieś na JED jest dodatek... niestety nie wspomniał jaki a moje kilkugodzinne poszukiwania nie przyniosły żadnych efektów.
Za to plugin o którym wspominasz tz_portfolio... zaraz siadam do zapoznawania się z nim i liczę że może jakoś dzięki niemu się naprowadzę na rozwiązanie jak wrócić do feaaultowej joomli.
Odnośnie mojego tonu wzgledem admina... hmmm... po przeczytaniu w tej chwili jeszcze raz tego całego wątku myślę że odpowiedziałem nutą agresji na agresję ze strony admina. Nie jestem 11 latkiem szukającym odpowiedzi już teraz zaraz i żeby ktoś zrobił wszystko za mnie. Jeśli mam problem najpierw samodzielnie staram się go rozwiązać i znaleźć odpowiedź, a jeśl i nie mogę to pytam w najodpowiedniejszym miejscu jakie znajdę podając jak najwięcej szczegółów aby wyjaśnić sprawę - w tym przypadku również tak starałem się zrobić. A co z tego wyszło? Mała sprzeczka z adminem i rzeczowa rozmowa z Wami :)

mjmartino
19-11-2012, 10:17
A czy problem z duplikowaniem contentu nie jest związany z tym że xmap skanuje menu X i Y gdzie są podpięte np dwie te same kategorie ?

imeil
19-11-2012, 10:28
A czy problem z duplikowaniem contentu nie jest związany z tym że xmap skanuje menu X i Y gdzie są podpięte np dwie te same kategorie ? nie ... oczywiście że nie. To była pierwsza rzecz jaką wykluczyłem.

mjmartino
19-11-2012, 11:36
To w zasadzie na czym teraz stoimy ?
W czym teraz potrzebujesz pomocy odnośnie K2 jakie masz jeszcze wątpliwości, niejasności itd.

imeil
19-11-2012, 12:06
To w zasadzie na czym teraz stoimy ?
W czym teraz potrzebujesz pomocy odnośnie K2 jakie masz jeszcze wątpliwości, niejasności itd.
Jakie mam wątpliwości ... hmmm... przez rok nie udało mi się rozwiązać problemów o których pisałem mimo że próbowałem na wiele sposobów więc nie pozostaje mi za bardzo nic poza albo znalezieniem kogoś kto będzie w stanie takie problemy rozwiązać (a sami developerzy ich nie są w stanie rozwiązać) albo znalezieniem sposobu na przerzucenie artykułów i kategorii na defaultową joomlę. Więc na tym sprawa stoi. :) I oczywiście na pomoc z Waszej strony liczę.

mjmartino
19-11-2012, 12:38
Szczerze nie robiłem takiej operacji K2 -> com_content
Pewnie najprościej zrobić to za pomocą SQL bo chyba jednego narzędzia do migracji wstecznej nie ma.
W chwili wolnej coś mogę pomęczyć nawet mam pewien pomysł jak to zrobić :closedeyes:

imeil
19-11-2012, 12:48
Jeśli mógłbyś zerknąć to będę wdzięczny - bo mi już ręce opadają.

Karol99
19-11-2012, 12:57
zdaje się, że była metoda eksportu artykułów z k2 do csv

Jeśli da się wyeksportować do csv, to na JED istnieją narzędzia, które - przynajmniej teoretycznie - powiny dać zaimportować do content j!:Content Uploader (http://extensions.joomla.org/extensions/migration-a-conversion/data-import-a-export/10735), CSVI (http://extensions.joomla.org/extensions/migration-a-conversion/data-import-a-export/19745) i cały dział Data Import & Export (http://extensions.joomla.org/extensions/migration-a-conversion/data-import-a-export)