PDA

Zobacz pełną wersję : problem z dostępem do artykułów



pcmaniac54
16-01-2007, 10:20
Witam

Zainstalowalem sobie joomla jak wiele razy to juz robiłem. Wszystko ok. Ale teraz widze że dostęp do atrykułów pomomo tego, że wszędzie gdzie tylko mozna jest PUBLIC,a ze strony głównej prosi o zalogowanie sie twierdząc że dostęp mają zarejestrowani uzytkownicy ???

Natomiast z bocznego menu wchodzę i daje na atrykół i otwiera się bez problemu ?? gdzie tu jest bład ??

Siedze nad tym już dobrych 2 dni i ni cholery nie widać rozwiązania ?? ktos wie o co tu chodzi ??

stone
17-01-2007, 07:48
Sprawdź czy nie ma linku do tego artykułu badź jego kategori który byłby nieopublikowany bądź miał prawa ustawione na inne niż public

sunkawakan
12-05-2007, 21:56
Mam ten sam problem co autor tego wątku. Opcja czytaj całość w artykule też nie otwiera się dla niezalogowanych. Podobnie ma się sprawa z artami na głownej, które zeszły już ze strony i są tylko linkami.

Miklas
28-06-2007, 18:43
Mam ten sam problem, wszystko co się da jest opublikowane i z dostępem public

Dodam, że zarejestrowałem testowego użytkownika i on też nie może przeczytać całego artykułu, dopiero użytkownik z prawami publisher może zobaczyć artykuł

Sprawa występuje tylko w typie widoku artykułu - blog, bo już po wyborze artykułu z widoku tabeli wyświetla się cały artykuł.

Bardzo proszę o pomoc

Dodano:

Zauważyłem, że ten sam efekt występuje nie tylko w blogu ale również po otworzeniu linku z modułów nowości i popularne

Miklas
02-07-2007, 20:54
Ponawiam swoją prośbę. Może mógłby ktoś mi pomóc??

Jeśli byłoby to konieczne mógłbym udostępnić login i hasło do panelu sterowania.

adres mojej strony to - http://motocyklowe.org.pl

Pozdrawiam
Miklas

stone
02-07-2007, 21:11
Usuń wszystko co masz w koszu.
Jak to nie pomoże podaj konkretny link do strony która się nie otwiera
Pozdrawiam

Miklas
02-07-2007, 22:07
Usunąłem wszystko z kosza i nie pomogło.

Przeczytałem jednak dokładnie to co było napisane już w tym wątku i przeanalizowałem jeszcze raz wszystkie linki w menu pod kątem praw dostępu.

Okazało się, że blokowały linki w menu do sekcji artykułów, które były zamieszczone w menu użytkownika a widoczne tylko dla grupy publisher. Usunąłem te elementy menu i wszystko działa jak należy.

Ale tu rodzi się drugi problem.

Pozycje, które usunąłem prowadziły do sekcji artykułów i wyświetlały artykuły z sekcji zarówno opublikowane jak i nieopublikowane.

Pytanie zatem brzmi jak udostępnić grupie Publisher nieopublikowane artykuły do edycji tak, żeby nie widziały ich niższe rangą grupy użytkowników?

stone
04-07-2007, 20:06
nie do końca rozumiem, a czy jeżeli masz normalny link to nie jest tak że dla tego samego linku użytkownik w zależności jaką ma rangę widzi różne treści?

Miklas
05-07-2007, 21:35
Chodzi o to, że jest menu główne i menu użytkownika

menu głóne wygląda mniej więcej tak

menu główne:
- strona startowa
- tabela: artykuły z kategorii
- tabela: artykuły z kategorii
- tabela: artykuły z kategorii

W tabelach tych nie widać nieopublikowanych artykułów. Wszystkie kategorie należą do sekcji X

natomiast w menu użytkownika jest pozycja

- lista: zawartość sekcjiX

widoczna dla użytkownika o randze special gdzie już widać nieopublikowane artykuły.

Wymyśliłem sobie tak, żeby bez wchodzenia do panelu administracyjnego mógł sobie pracować np kilka dni nad artykułem zanim go opublikuje

Niestety w ten oto sposób wychodzą te problemy o których napisałem na początku.

Jak usunę z menu użytkownika pozycję

-lista: zawartość sekcji X (widoczną tylko dla grupy special)

to problemy znikają, ale użytkownik o randze special nie widzi nieopublikowanych artykułów :rolleyes:

stone
06-07-2007, 09:45
No tak, teraz widzę problem, niestety konflikt jaki sie pojawia, zobacz jeszcze jak utworzysz ten link w menu glownym tylko z prawami na special to czy tez bedzie problem

Miklas
06-07-2007, 10:41
Niestety też jest problem.

Na razie radzimy sobie w ten sposób, że nieskończone artykuły których nie chcemy pokazywać użytkownikom publikujemy, ale z prawami ustawionymi na special. Po dopracowaniu artykułu przestawiamy prawa na public.

Jest to jakiś sposób, niemniej wydaje mi się, że to półśrodek.

Jakby ktoś znalazł rozwiązanie to byłoby super, aczkolwiek nie jest to już nic pilnego, bo jakoś sobie radzimy :)

miloova
04-11-2009, 02:19
Usunąłem wszystko z kosza i nie pomogło.

Przeczytałem jednak dokładnie to co było napisane już w tym wątku i przeanalizowałem jeszcze raz wszystkie linki w menu pod kątem praw dostępu.

Okazało się, że blokowały linki w menu do sekcji artykułów, które były zamieszczone w menu użytkownika a widoczne tylko dla grupy publisher. Usunąłem te elementy menu i wszystko działa jak należy.

Ale tu rodzi się drugi problem.

Pozycje, które usunąłem prowadziły do sekcji artykułów i wyświetlały artykuły z sekcji zarówno opublikowane jak i nieopublikowane.

Pytanie zatem brzmi jak udostępnić grupie Publisher nieopublikowane artykuły do edycji tak, żeby nie widziały ich niższe rangą grupy użytkowników?

Miałem to samo. Stary 3 dni czytania forum, przekrwione oczy, drżące ręce. Jesteś moim wybawcą!!! POMOGŁO

spidi
17-11-2009, 12:11
I ja również. W ramach testów zrobiłem "menu ukryte" w którym były linki podpinane jako aliasy. Już go nie używam i zapomniałem o nim a tam były ograniczenia. Nowe art. na głównej zablokowane były dla nie zalogowanych... koszmar :) Usunąłem to menu i jest spokój.