PDA

Zobacz pełną wersję : problem z umiejscowieniem modułów



vel_mlody
20-11-2012, 20:45
Witam,

Zaznaczę na wstępie, że nie jestem biegły w kwestiach kodu HTML i tym podobnych.

Mój problem polega na tym, że w pewnym momencie po prawej stronie mojej strony internetowej moduły, które się tam znajdowały i były przypisane (pozycja 6 - prawa góra) same przeniosły się na sam dół strony, pomimo, że nadal są przypisane do pozycji nr 6. Próbowałem zmieniać pozycję na inne i później spowrotem przypisać, je do pozycji na której były na początku jednak za nic nie chcą wrócił na prawą górną część strony.

Co powinienem zrobić aby to się udało?

Pozdrawiam
Bartek

Pawelo31
20-11-2012, 20:56
daj linka do strony
sprawdź dokładnie pozycje w której umieszczasz moduły
w joomla 2.5 jest to w Rozszerzenia -> Szablony -> Szablony -> Podgląd - w odpowiednim szablonie

vel_mlody
20-11-2012, 21:01
http://skokipolska.pl/

- - - Updated - - -

Nie mam pewności, czy chodzi o to, ale znalazłem takie coś:

// check modules
$showRightColumn = ($this->countModules('position-6') or $this->countModules('position-3') or $this->countModules('position-8'));
$showbottom = ($this->countModules('position-9') or $this->countModules('position-10') or $this->countModules('position-11'));
$showleft = ($this->countModules('position-4') or $this->countModules('position-7') or $this->countModules('position-5'));

if ($showRightColumn==0 and $showleft==0) {
$showno = 0;

Pawelo31
20-11-2012, 21:14
masz coś namieszane w index.php w szablonie
nie domknięte divy
wyszukaj i zainstaluj do odpowiedniej wersji przeglądarki narzędzie firebug i poczytaj jak to działa to znajdziesz problem

vel_mlody
20-11-2012, 21:22
Tak jak pisałem, nie jestem biegły w sprawach języka HTML czy CSS. Dziwi mnie, że nagle, bez żadnej ingerencji w stronę, moduły same przeniosły się na dół, a pozycja 6 (prawa góra) została pusta i nic tam nie da rady umieścić. Czy można to jakoś 'naprawić' w prostszy sposób?

Pawelo31
20-11-2012, 21:48
masz tak
<div class="left1 " id="nav" role="navigation">
domknięte
później <div id="wrapper"> wenątrz znaczniki <string> całkiem nie potrzebne i prawą kolumne <div id="right" role="contentinfo">
dopiero zamykasz diva
w stylach odpowiednio
.left1 {
float:left;
margin:10px 3% 10px 0;
padding:0;
position:relative;
width:21%;
}
#wrapper {
float:left;
position:relative;
width:53%;
}
#right {
float:left;
margin:10px 0 10px 2%;
padding:0 0 5px;
position:relative;
width:20%;
}
najlepiej atrybut width podawać w pikselach bo później ustawiasz atrybuty margin i padding
i to się nie mieści w jednej kolumnie

- - - Updated - - -

a zobacz czy jak wyłączysz moduł czas pozostało do PŚ czy wróci na swoje miejsce

vel_mlody
20-11-2012, 21:54
niestety po wyłączeniu tego modułu jest bez zmian, a gdzie konkretnie mogę porobić te zmiany w kodzie, które wymieniłeś? mam to w którymś z szablonów w pliku index.php, czy raczej w innych?

Pawelo31
20-11-2012, 22:08
to jest przerobiony szablon beez_20
ja bym na nowo stworzył szablon za pomocą Artisteer, a robi się całkiem szybko
na chomikuj.pl można ściągnąć. Jak chcesz to Ci udostępnie

vel_mlody
20-11-2012, 22:28
ok, dzięki, nie mam żadnej pewności, czy sobie poradzę, ponieważ nigdy nie posługiwałem się tego typu dodatkami, ale spróbować można, mam nadzieję, że przy okazji nie popsuję niczego na stronie

- - - Updated - - -

ale mam rozumieć, że to co samo zmieniło swoje miejsce (moduły z pozycji 6), nie mogą wrócić na swoje miejsce w żaden inny sposób? bo chciałbym toi w najprostszy sposób poprawić

Pawelo31
20-11-2012, 22:36
Artistera ściągnij z http://www.artisteer.com/?p=downloads bo to jest najnowsza wersja a na chomiku mają starsze
//usunięte - zwiastun//

palyga007
20-11-2012, 22:43
@pawel25
No chyba sobie kpisz.

vel_mlody
20-11-2012, 22:50
jest więc jakaś inna możliwość czy nie? bo dziwne jest dla mnie, że coś co się zepsuło samoczynnie przez moment, trzeba naprawiać zmieniając cały szablon, a nie tylko drobną zmianą

Karol99
21-11-2012, 17:16
Dziwi mnie, że nagle, bez żadnej ingerencji w stronę, moduły same przeniosły się na dół, a pozycja 6 (prawa góra) została pusta i nic tam nie da rady umieścić. Czy można to jakoś 'naprawić' w prostszy sposób?

Prawdopodobną przyczyną jest któryś z artykułów, który psuje kod całości - co nie zmienia faktu, że sam szablon zawiera sporo błędów (choć - jak twierdzisz - do niedawna jakoś działał). Spójrz co na temat Twojej strony sądzi walidator (http://validator.w3.org/check?verbose=1&uri=http%3A//skokipolska.pl/)...

Radykalna porada, żeby robić nowy szablon nie jest tak całkiem bez sensu, ale nie zalecałbym Artisteera (zwłaszcza w pirackich wersjach...). Na forum co i rusz pojawia się ktoś, kto ma kłopot z jego wytworem.

Poprawiać obecny szablon można - poradę już dostałeś:

masz coś namieszane w index.php w szablonie
nie domknięte divy
wyszukaj i zainstaluj do odpowiedniej wersji przeglądarki narzędzie firebug i poczytaj jak to działa to znajdziesz problem

Będzie to jednak wymagało, żebyś trochę się w tych sprawach nauczył (albo udał do działu zleceń).

Edit: Błędne wyświetlanie mógł spowodowac nie tylko nowy artykuł, ale i nowy moduł. A np. w module z terminarzem masz niedomkniętego div-a wokół napisu "PEŁNY TERMINARZ PŚ". Popraw to i szukaj podobnych kwiatków...

Sicaa
23-11-2013, 19:21
potwierdzam opcje z niedomknietymi divami, miałem ten sam problem i meczyłem sie z tym kilka godz. aż w koncu znalazłem ten temat, spróbowałem i pomogło ;)