PDA

Zobacz pełną wersję : Brak dostępu do zaplecza przez Super Administratora



Freek
21-11-2012, 12:53
Witam serdecznie wszystkich. Mam poważny problem i liczę na pomoc. Do tej pory się z tym nie spotkałem, a pracuje z Joomla juz od 5 lat. Obecnie mam zaistalowaną Joomlę 2.5 z kilkoma dodatkami. Na skrypcie jest oparty serwis newsowy, który już działa pręznie zarządzany prze ze mnie od kilku miesięcy. Zarejestrowanych jest już ponad 500 użytkowników, którzy od czasu do czasu śledzą poczynania serwisu. Także reinstalacja lub nowa instalacja raczej jest nie do pomyślenia. Problem mam z dostaniem się do zaplecza witryny. Po wpisaniu uzytkownika i hasła wyskakuje hasło na czerwonym pasku "Uwierzytelnianie nie udało się: Dostęp zabroniony". Zmieniłem swoje hasło w Bazie danych. Druga sprawa jaką zauważyłem, to że panel logowania oaprty na podstawowym module joomla też nie działa. Walczę z tym już od wczoraj i nic nie udało się zrobić. Co się mogło wydarzyć? Przedwczoraj jeszcze zmieniałem kolejność newsów i dodawałem artykuły. Nikt na pewno nie wchodził na zaplecze. Ponieważ zapleczem administruje osobiście i nikt nie ma do niego dostepu. Hasło nie jest standardowe, ani łatwe do odgadnięcia. Także wykluczam jakiekolwiek ingerencje osób trzecich. Bradzo proszę o pomoc. Klient się już niepokoi, a ja nie wiem co robić.

zwiastun
21-11-2012, 13:51
Nie byłbym tak na 100% pewny, że nikt się nie włamał. Trzeba to po prostu sprawdzić.
Czy masz aktualne oprogramowanie?
Czy sprawdzałeś na innych przeglądarkach?
Czy ostatnio nie instalowałeś czegoś, co może być źródłem problemu?
Czy po zmianie hasła za pomocą phpMyAdmina w bazie danych odzyskałeś dostęp?

Freek
21-11-2012, 13:58
Tak mam aktualne oprogramowanie.
Tak sprawszałem we wszystkich przeglądarkach
Nie nic ostatnio nie instalowałem
Po zmianie hasła nadal nie mam dostępu. Po za tym hasła w PHP admin wszystkim użytkowników wyświetlają sie jako ciągi znaków "9IUCED7TGUI75GHJUNBCAQ64UIM" - pierwszy raz cos takiego widzę.

zwiastun
21-11-2012, 14:42
Tak się wyświetlają, bo są szyfrowane.
W jaki sposób dokonałeś zmiany hasła w bazie danych? Powinieneś wpisać nowe hasło i polecić zakodować je algorytmem MD5. Następnie zalogować się na zaplecze i zmienić hasło jeszcze raz na zapleczu.

Freek
21-11-2012, 14:49
Dziękuje działa :d. Można zamknąć temat

styljola
26-02-2013, 14:40
Po ataku na stronę zmieniłam hasło dla super administratora w bazie danych ale po ponownym zalogowaniu na zaplecze zniknęła "grafika" tzn dane są w kolumnie.

Czy coś mogłam zrobić nie tak :(

Karol99
26-02-2013, 23:02
po ponownym zalogowaniu na zaplecze zniknęła "grafika"

Rzecz nie może mieć związku ze zmianą hasła. Bardziej prawdopodobne jest, że to wynik ataku o którym piszesz.

styljola
27-02-2013, 10:47
Czy można stworzyć czarną listę ip?
Mam zainstalowany component Security Images ale tam nie widzę takiej opcji
Cały czas mam ataki z ip 46.0.74.234 i 75.99.169.188

Ponadpisywane są pliki przykład poniżej :(

6407