PDA

Zobacz pełną wersję : Czytaj Więcej w tej samej linii?



skrzypek1364
22-11-2012, 08:27
Witam, mam pytanie, bo nie mogę sobie z tym poradzić. Który plik odpowiada za przycisk readmore (czytaj więcej...) i "każe" mu przejść do nowej linii?
Chciałbym zmienić to tak, by po tekście wprowadzającym pojawił się tekst Czytaj więcej. Teraz jest pod nim po lewej stronie. Jeśli mam kilka artykułów na jednej stronie to robi się to nie do końca czytelne (oczywiście jest czytelne, ale robią się duże przerwy).

Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek nakierowanie. Sprawdzałem to u wójka google, znalazłem coś do joomla 1.5, i nie pokrywa się to z J2.5

Czy za to może być odpowiedzialna templatka?

I jeszcze jedno pytanko, gdzie zmniejszyć odległość pomiędzy pojawiąjącymi się artykułami.

Pozdrawiam

loocek
22-11-2012, 08:46
W pliku/plikach css szablonu.

skrzypek1364
22-11-2012, 10:14
Niestety nie mogę sobię z tym poradzić. "Czytaj więcej..." jest cały czas pod tekstem wprowadzającym. Sprawdziłem to również poprzez chwilowe zmienienie folderu css templatki. Strona się rozjechała, natomaist przycisk był w identycznym miejscu jak wtedy gdy jest folder css :(

Chodzi o to, by był on zaraz za tekstem, w tej samej linijce.

Używam komponentu K2, natomiast sprawdzałem to na zwykłych artykułach jak i na K2. Wszędzie to samo :(

Pozdrawiam

Jac
22-11-2012, 10:15
CSS nie do końca załatwi sprawę. Może mieć "Czytaj więcej" choćby w dwóch osobnych paragrafach.
@skrzypek1364, podaj adres omawianej strony. Bez zajrzenia w kod można tylko zgadywać.

skrzypek1364
22-11-2012, 10:21
http://sites.kei.pl/allegro02/004/

Jac
22-11-2012, 10:34
Bez modyfikacji kodu nie obędzie się.

skrzypek1364
22-11-2012, 10:45
Tak podejrzewałem, kwestia teraz tylko który pliczek/pliczki :) Z resztą sobie powinienem poradzić jakoś :)

Jac
22-11-2012, 11:00
Można to zrobić techniką nadpisywania szablonów. Trzeba zajrzeć do twojego szablonu.
Na szybko, masz tam taki kod:

<div class="moduleItemIntrotext"><p>Jakiś tekst...</p></div><div class="clr"></div>
<div class="clr"></div>
<a class="moduleItemReadMore" href="/allegro02/004/index.php/aktualnosci/item/54-test-aktualności-2">Czytaj dalej...</a>
A taki powinien rozwiązać sprawę:

<div class="moduleItemIntrotext"><p>Jakiś tekst... <a class="moduleItemReadMore" href="/allegro02/004/index.php/aktualnosci/item/54-test-aktualności-2">Czytaj dalej...</a></p></div><div class="clr"></div>
<div class="clr"></div>

Dokonaj modyfikacji i zobacz.