PDA

Zobacz pełną wersję : problem z szablonem? a może dodatkiem... sam nie wiem...



Smooke
22-11-2012, 21:30
Witam,

nie wiem, czy w dobry dział trafiam - w razie "Wu" proszę o przesunięcie... Nie potrafię sobie poradzić z takim oto problemem. Na swojej stronie wrzucony mam przycisk z fejsbukowym lajkiem. Użycie tego przycisku działa - w sensie, że wrzuca na fejsa informację o lajku, ale zamiast loga wyświetla piękną, stylową, żółtą gwiazdę... Korzystam z szablonu Themzy i wgrałem na serwa swój plik graficzny z logo - z odpowiednią nazwą, oczywiście. W ustawieniach szablonu mogę wybrać, aby wyświetlane było jedno z trzech różnych logo. Owa gwiazda na fejsbuku pojawia się bez względu na to, czy wybiorę logo swoje, czy też któreś z szablonowych...

adres stronki : http://tnij.org/tb3z


HELP!

z góry dzięki za pomoc

LepszaStronaMuzyki
22-11-2012, 22:41
Chcesz najprostsze rozwiązanie acz najlepsze? (powinno zadziałać ale ja też świeżak jestem)
1. Przeszukaj wszystkie foldery i tam gdzie będzie obrazek gwiazdki podmień go na własne logo
2. Przeszukaj cały szablon, i znajdź odniesienie do gwiazdki i zamień je na własne logo -> przeszukaj php, html i nawet css ;) wszystko!

Oczywiście wcześniej zrób kopię tego co modyfikujesz!! i napisz jak poszło jak nie pomoże szukamy dalej..

LepszaStronaMuzyki
23-11-2012, 17:45
Przyłączam się do zapytania gdyż u mnie za to zamiast logo strony wyświetla mi obrazek z modułu visitor_counter..

LepszaStronaMuzyki
23-11-2012, 20:55
Mam znam wiem!
Robisz tak Edytujesz aktualnie używany szablon -> w head przed zamknięciem czyli </head> dorzuć linijkę :
<link rel="image_src" href="gdzie tu podasz link do obrazka na swoim serwerze:)" />

Gra działa i tańczy a nawet smaży pączki!

PS. podziękowania za inspirację dla Bazyl

Smooke
23-11-2012, 22:55
kurczaki - albo coś źle robię, albo nie wiem... Edytuję kod HTML z poziomu zaplecza, wpisuję linijkę zgodnie z tym, co napisałeś i D@#$A - cały czas gwiazda zamiast loga...

LepszaStronaMuzyki
24-11-2012, 13:43
opowiem Ci to na moim przykładzie jak nadal nie pomoże będziemy szukać dalej:
- po tym jak miałem ten problem kiedy dodaje komentarz na fb z mojej strony pokazywał się czerwony ludzik i jak ktoś kliknął że lubi moją strone miał czerwonego ludzika.
- dodałem w head przed zamknięciem linijkę
<link rel="image_src" href="link_do_obrazka_na_serwerze.jpg" />
</head>
- Wziąłem przestałem lubić stronę i polubiłem ponownie i już jest:)

1. Może gdzieś robisz źle błąd przy kodzie (wybacz że tak piszę ale wolę aby było jasne), wstaw zrzut ekranu jak tu u Ciebie w szablonie wygląda.
2. Czy podajesz dobry adres obrazka? Pokaż całą linijkę jak ty to wstawiłeś? ( najlepiej jak wrzucisz na swój serwer obrazek a nie na hosting zdjęć!)
3. Jaki dokładnie masz szablon podaj nazwę i zip aby można było go pobrać... (chyba że zapłaciłeś za niego i nie chcesz..)
4. Widziałem że ludzie polecają .jpg a nie .gif może spróbuj inny format?
5. Czy w linku do obrazka nie ma " " czyli "spacji"?

Smooke
25-11-2012, 09:44
Temat rozwiązany - można zamykać.

Dzięki za wsparcie. Okazuje się, że moje wcześniejsze działania, które podałeś tutaj:


Robisz tak Edytujesz aktualnie używany szablon -> w head przed zamknięciem czyli </head> dorzuć linijkę :
<link rel="image_src" href="gdzie tu podasz link do obrazka na swoim serwerze:)" />

poskutkowały, ale efekty nie były widoczne od razu. Dzisiaj rano usiadłem do tematu, żeby się z nim zmierzyć ponownie, patrzę, a tu pięknie logo się wstawia jak należy...

Tak więc - jeszcze raz dziękuję za wsparcie.

LepszaStronaMuzyki
25-11-2012, 14:05
wiesz jestem nowy więc pomógł nie zaszkodzi :) dzięki:)