PDA

Zobacz pełną wersję : Rozwijane menu SubMEnu



przytar
24-11-2012, 14:14
Witam

Na stronie mam Main Menu oraz SubMenu.
Całe "drzewo" jest budowane na mainMenu ( pozycje jednak nie są wyświetlane )
Dla każdej zakładki z MainMenu istnieje specjalne SubMenu ( po lewej stronie )

To SubMenu to aliasy do pozycji MainMenu.
I teraz moje pytanie.

W jaki sposób zrobić aby dla widoku:
A
B
C

Po kliknięciu w A wyskoczyło
A
a1
a2
...
B
C

a w przypadku kliknięcia na a1
A
a1
aa1
aa2
aa3
a2
...
B
C

Byłbym naprawdę wdzięczny za pomoc.
Aktualnie wyświetla mi się wszystko, lub tylko określony zakres.
Nie mam pojęcia jak zrobić rozwijane menu w SubMenu

Z góry dzięki za pomoc

zwiastun
24-11-2012, 14:30
Tak samo, jak każde inne rozwijane menu, tyle, że w ustawieniach modułu określasz poziom początkowy np. 1 albo 2

przytar
24-11-2012, 14:35
Mam tak zrobione, ale nie działa w taki sposób ( rozwijane ), tylko widoczne są wszystkie pozycje

przytar
24-11-2012, 16:04
W ramach wyjasnienia

Wszystko rozpisane jest w main menu. Każda pozycja to oddzielny artykuł.
Dla każdej zakładki z mainmenu jest stworzone oddzielne menu (submenu ).
Wszystkie pozycje w submenu to aliasy do odpowiednikow w Main Menu

Każde submenu jest przypisane do modułu Menu.
Aktualne ustawienia:
Rozpocznij od poziomu : 1
Najniższy poziom: wszystkie
Pokaż pozycje podmenu: tak

Patrzyłem już wszystkie konfiguracje.
Może gdzieś mam błąd ?

zwiastun
24-11-2012, 17:17
Pokaż pozycje podmenu: nie - pojawią się dopiero po tym, gdy klikniesz na Sprawozdania.


Dla każdej zakładki z mainmenu jest stworzone oddzielne menu (submenu ).
Nie jest to konieczne. Wystarczy, że stworzone są tylko moduły menu. Menu główne wyświetla poziom pierwszy, menu lokalne wszystkie pozostałe.

przytar
24-11-2012, 17:29
Ok, tak działa - ale nie tak jak chciałem.

Natomiast po lewej stronie ( w SubMenu ) widoczne są teraz wszystkie zakładki z MainMenu, a tego chciałem uniknąć.
Dlatego też "zbudowałem" to wszystko tak, aby po kliknięciu w Menu Głównym ( przykładowo zakładka: Miejscowość ), w tym dolnym menu pojawiało się wyłącznie drzewko dla Miejscowość

NIe wiem, czy dobrze zrozumiałem, aktualnie w SubMenu stworzyło mi drzewko całego MainMenu

Dodam tylko, że każde SubMenu ma jest widoczne wyłącznie dla "swojego obszaru"
Przy kliknięciu na inną zakładkę w MainMenu, stare Submenu znika, a pojawia się jego odpowiednik dla danego elementu MainMenu

zwiastun
24-11-2012, 17:52
Ok, tak działa - ale nie tak jak chciałem.
Nie rozumiem.
Na razie Ci nie działa, bo menu jest rozwinięte, a powinno być rozwijane. (mowa o bocznym, po lewej stronie)
Dolne menu: coś chcesz chyba przekombinować (tak, jak jest, jest sensownie), ale skoro chcesz, to w ustawieniach dla tego modułu powinno być Pokaż pozycje podmenu: Nie.
Tu masz objaśnienie dla Joomla 1.5
http://wiki.joomla.pl/index.php/Tworzenie_podmenu
W 2.5 jest podobnie

przytar
24-11-2012, 18:17
Robię wszystko, jak w objaśnieniu i dalej nic.
Dolne menu i tak zostanie usunięte.

Zwyczajnie zależy mi aby dla danej zakładki z Main Menu pojawiało się lewe menu o nazwie tej zakładki.
Tak aktualnie jest, ale nie działa samo rozwijanie pozycji.

NIe mam zielonego pojęcia w jaki sposób zrobić aby lista "była rozwijana"
Sorki, za pytania - już 2 dni nad tym siedzę.

Zależy mi aby te pozycje z lewego menu były aliasami pozycji w Main Menu ( dzięki temu zakładka w Main Menu jest cały czas podświetlona )

przytar
25-11-2012, 12:14
Może jednak ktoś wytłumaczy mi co robię źle ?
NIe mam już siły na to, a pewnie to "jakiś mały szczegół"

zwiastun
25-11-2012, 12:31
Tego, co robisz, nikt nie widzi, zwłaszcza tych drobnych szczegółów.

przytar
25-11-2012, 12:51
Ok, aby to wszystko ułożyć.
Menu głowne to swoiste drzewko:
A
-a1
--aa1
--aa2
-a2
-a3
B
-b1
-b2
--bb2
--bb3
C..
Każda pozycja to: pojedyńczy artykuł.
Funkcje menu głównego, są widoczne z poziomu ustawień szablonu: Mega Menu - lista się nie rozwija: poziom początkowy oraz końcowy = 1
Dla każdej głównej pozycji z tego menu, jest utworzone osobne menu.
I tak przykładowo dla pozycji A stworzone jest menu ( SubMenu A ) o:
-a1
--aa1
--aa2
-a2
-a3
Każda pozycja to: alias pozycji ( z menu głównego )
Idąc dalej.
Dla każdego menu ( SubMenu ) stworzony jest moduł: Menu ( position-7)
Dany moduł widoczny jest tylko dla kreślonej zakładki.
( moduł A widoczny jest dla elementów z zakładki A, przy zmianie zakładki zostaje wyłączony, a w jego miejse pojawia się moduł odpowadający danej pozycji )
Rozumiem, że ustawienia listy rozwijanej ustalane są dla każdego modułu ( SubMenu )
Próbowałem wszystkich kombinacji, ale dalej nic.
Może robię to w złym miejscu ?

// edit: literówka

przytar
26-11-2012, 10:56
Napiszcie, czy chociaż w dobrym miejscu staram się to zrobić / ustawić ?

Szablon oparty jest na Jat3 Framework

przytar
26-11-2012, 17:19
Możliwe, żer to nie działa dlatego, że wszystkie elementy menu sa aliasami pozycji Menu głównego ?

zwiastun
26-11-2012, 20:02
Ja Ci opisałem sposób, który działa. Tworzysz własny, masz kłopot. Ale do upartych świat należy. A nuż coś odkryjesz.

przytar
29-11-2012, 14:46
OK. Ostatni post już.

Wszystko działa prawidłowo jeśli elementy Sub Menu oznacze jako "pojedyńczy artykuł"
Natomiast przez takie rozwiązanie nie podświetli mi już zakładki Main Menu

Gdy elementy oznacze jako alias pozycji Main Menu. Podświetla zakładkę Main Menu
Natomiast nie działa rozwijanie elementów.

lazywhiteboy
30-11-2012, 15:50
Witajcie,
Wprawdzie to mój pierwszy post na forum, ale nie jestem zupełnym nowincjuszem jeśli chodzi o J, i już wczśniej korzystałem z informacji zawartych na jego stronach.
Poszukuję rozwiązania tego samego problemu, dlatego podpinam się i uprzejmie proszę o pomoc.

Jakiś czas temu stworzyłem stronę w Joomla v1.5.10 i zastosowałem tam identyczne rozwiązanie.
Mianowicie stworzyłem menu główne, które było "kręgosłupem" całej nawigacji. Było to TOP-MENU trójpoziomowe, z ustawieniami modulu menu: lista, poziom główny 0, najniższy 1, podrzędne zawsze: NIE.
W kolejnym kroku stworzyłem kilka kolejnych menu, które odpowiadały kolejno pierwszym pozycjom z TOP /np.: Oferta, O firmie itd/ i zawierały odwzorowanie poziomu drugiego i trzeciego z TOP, a każda z tych pozycji była aliasem do odpowiednich z TOP.
Dzięki takiemu rozwiązaniu w głównym menu aktywna pozycja była zawsze widoczna /kolorowała się/, a pozostałe dwa poziomy wyświetlały się w lewej kolumnie, przy czym drugi poziom został odkrywany po kliknięciu na element nadrzędny /parent/.

Kilka dni temu uruchomiłem J 2.5.8 i chciałem stworzyć stronę w oparciu o ten sam szablon.
Niestety lewe menu /z odkrywanymi sub-pozycjami/ nie działają. Jeśli wybiorę opcję pokaż pozycje podmenu: TAK, to są one widoczne, jeśli NIE - nie są.

Wykonałem już wiele testów, ale niestety wciąż nie znalazłem rozwiązania. Zacząłem się już zastanawiać, czy nie jest to wina ustawienia w konfiguracji globalnej Proste adresy: TAK, i zastosowania aliasów w pod-menu ale sprawdziłem wszystkie aliasy /nazwy/ w obu menu i są identyczne.

Jeśli to tylko możliwe, bardzo proszę rady.
Ewentualnie wskazówki jak uzyskać ten sam efekt innym sposobem.
Pozdrawiam

Karol99
30-11-2012, 20:31
@lazywhiteboy: powinieneś utworzyć jedno menu i dwa odwołujące się do niego moduły. O szczegółach przeczytaj tutaj (http://wiki.joomla.pl/index.php/Tworzenie_podmenu) (końcówka artykułu).

hightower12
29-01-2013, 00:13
Karol nie oto chodzilo - submenu ma byc pod pozycją, a nie pod całym submenu.
rozwiązanie jest proste (choć też siedziałem chwile) ale nie prostackie :!)!

w module menu masz opcję: pokaż pozyje podmenu -> zaznacz tak
widzisz wszystkie pozycje w submenu, teraz prosty myk, za pomoca css ukrywasz trzecią podpozycje,
a odkrywasz wtedy gdy jest active oto kod:


.moduletable_smenu ul li ul li { /* chowam submenu 3 poz */
display:none;
}
.moduletable_smenu ul li.active ul li { /* pokazuje submenu 3 poz aktywnego */
display:block;
}
.moduletable_smenu ul li ul li.active { /* pokazuje submenu 3 poz aktywnego submenu */ display:block;}


voila !