PDA

Zobacz pełną wersję : Publikacja fragmentu artykułu



makol
24-11-2012, 16:57
Witam!
Czy spotkał ktoś dodatek dzięki któremu wybrany fragment artykułu może mieć inną datę i czas publikacji niż sam artykuł?

zwiastun
24-11-2012, 17:38
Rozbrajające.
A jak to ma działać? Kukułka ma wyskoczyć w trakcie przeglądania artykułu i oznajmić internaucie, że akapit, na którym właśnie wzrok zawiesił, został podrzucony w czasie, gdy ona jajka podrzucała?
Sprawdź rozszerzenia na JED do wersjonowania (Simple Content Versioning, Content Versions), ale one pokazują poprzednie wersje tylko na zapleczu, więc pewno nie o to Ci chodzi.
W artykule po prostu oznacz fragment datą: dodane dnia...

Dziudek
24-11-2012, 17:49
Tak z ciekawości - po co do tego rozszerzenie? HTML ma od tego specjalne znaczniki <ins> (treści dodane) <del> (treści usunięte) oba wspierają dodatkowo datetime, więc można korzystając z pseudoelementów i funkcji attr() we właściwości content wszystko ładnie wyświetlić bez cudowania, a o ile semantyczniej będzie ;)

zwiastun
24-11-2012, 17:55
Dzięki, @Dziudek, bo kompletne rozwiązanie z HTML5 (atrybut datetime) uleciało mi z głowy zupełnie (zdawało się że już stare, a ciągle nowość :) )

makol
24-11-2012, 18:04
Założenie jest takie: publikacja całego artykułu rozpoczyna sie np. 1 grudnia o godz. 15:00. Jednak dopiero o 21:00 ma być w artykule widoczny jego wybrany fragment.

Dziudek
24-11-2012, 18:14
Prawdę mówiąc to ja bym sobie napisał w takim wypadku banalny plugin, który by filtrował z treści znaczniki <ins> i na bazie ich atrybutu datetime wyświetlał treść tego znacznika lub nie (w zależnosci od tego czy czas upłynął czy nie ;)). Jeżeli się nie pali z tym to mogę jutro na poczekaniu taki plugin dla Joomla! 2.5 napisać, bo mi się w sumie też może kiedyś przydać ;)

makol
24-11-2012, 18:20
@Dziudek, będę wdzięczny.
Pozdrawiam

Dziudek
25-11-2012, 14:11
Plugin wraz z opisem dostępny do pobrania tutaj: https://github.com/dziudek/Joomla-Content-Hider-Plugin

Paczka do pobrania bezpośrednio tutaj: https://github.com/dziudek/Joomla-Content-Hider-Plugin/archive/master.zip

makol
25-11-2012, 20:06
@Dziudek, o to mi chodziło:up: Proste i skuteczne. Wielkie dzięki.
Pozdrawiam