PDA

Zobacz pełną wersję : problem z polskimi znakami w menu w szablonie OBMICON



grzecho83
26-11-2012, 01:34
Witam, szablon o którym mówię jest w załączniku, dotyczy joomla 2.5.
Problem mam z polskimi znakami w menu, otuż jest w tym szablonie pewna funkcja która formatuje pozycję menu, zmienia na duże litery, i ta funkcja niestety gubi polskie znaki, mógłbym śmiało ją ominąć i pisać w panelu odrazu dużymi literami bo w menu nie ma tego wiele tylko mam z tym problem.
W pliku js/cufon-yui.js znalazłem (chyba) funkcję za to odpowiedzialną, jest w liniach 20-26 (wcześniej wszystko było w jednej lini więc jeśli źle rozdzieliłem to sory, słabo znam javę).
Problem pojawia się kiedy usunę linie wg mnie odpowiedzialne za ustawienie dużych liter, bo znika całe formatowanie pozycji menu, czcionka jest zwykła systemowa i szablon traci smak mimo że litery są duże bo już takimi piszę przy projektowaniu menu.
Pomóżcie proszę bo słabo znam Javascript i nie mogę sobie z tym poradzić

Karol99
26-11-2012, 11:21
Przeczytaj tego (http://forum.joomla.pl/showthread.php?61161-Polska-czcionka-w-szablonie-Stylusson&p=273544&viewfull=1#post273544) posta i cały wątek

sisimon
26-11-2012, 21:27
ja też sie z tym morduję, wiesz co, nie mam pojęcia o składni i pisaniu, ale lubię oglądać te linijki :) i wiesz co zrobiłem, podmieniłem linijkę 53 w index.php - zamiast cufon dałem Bebas_400.font.js"></script> to samo co linijka niżej, teraz mam polskie czcionki w menu, może nie aż tak ładne jak wcześniej, ale stronka wygląda poprawnie :) pozdrawiam

grzecho83
26-11-2012, 22:35
ja ten sam efekt osiągnąłem modyfikując plik cufon-yui.js niestety cała strona traci smak więc to rozwiązanie odpada, narazie się zastanawiam czy modyfikować skrypt żeby przerabiał polskie znaki czy znaleźć inny szablon, jeśli przerobie to oczywiście podeślę plik, sprawa rozbija się o dorzucenie polskich znaków w definicji czcionki chyba, a mnie trochę terminy gonią ale spróbuję.