PDA

Zobacz pełną wersję : Listbingo 2.0.2 pomoc z rozwiazaniu paru kwestii!



lunkan
26-11-2012, 18:16
Witam,

na wstępie zacznę, że zanim zdecydowałem się tutaj napisać najpierw skierowałem swoje uwagi zgłosiłem na forum supportu listbingo ale nikt tam nie udzielił mi odpowiedzi (może dlatego, że mało kto to forum odwiedza). Tworzę stronę z darmowymi ogłoszeniami online i nie potrafię sobie poradzić z paroma istotnymi kwestiami które mi przeszkadzają. Swoje uwagi, pytania i problemy wypunktuje poniżej ale zanim to zrobię dodam jeszcze, iż stronę stawiam na localhoscie przy pomocy xamppa w wersji 1.7.3.

1. Problem obrazów opisujących kategorie.
Pierwszy problem którego nie potrafię rozwiązać dotyczy kategorii a dokładniej obrazów/loga które opisują swoim wyglądem dana kategorie. Po załadowaniu się strony głównej kategorie wyglądają w następujący sposób http://s12.postimage.org/5noiw6xrf/kategorie1.jpg natomiast kiedy strona główna zostanie odświeżona wszystko wygląda tak http://s9.postimage.org/6xhc1q2ul/kategorie_2.jpg i kompletnie nie wiem czym jest spowodowane. Czasami też się tak dzieje po załadowaniu strony i wtedy z kolei odświeżenie pomaga. Proszę o pomoc jak rozwiązać ten dylemat.

2. Problem z polskimi znakami w torzeniu typów ogłoszeń.
Moja wersja Listbingo jest w dużej mierze spolszczona bo trochę sobie jutro porobiłem ale to chyba nie ma związku jednakże wolałem napomnieć. Główny problem polega na tym, iż w momencie kiedy tworzę typy ogłoszeń oraz stan typy stanu danego produktu to niestety nie zapisuje mi polskich znaków. Precyzując dokładnie tą kwestie to wygląda mniej więcej tak, tworzę kategorię "Kupię" natomiast po zapisaniu tejże opcji pojawia się opcja "Kupi?" tak jak na zdjęciu http://s10.postimage.org/6fs3y3x8n/typy.jpg Czym jest spowodowana taka kolej rzeczy?

3. Opcja "post ad" czyli dodawanie ogłoszeń za pomocą Listbingo.
Chodzi mi tutaj o to aby osobom które nie są zalogowane pojawiał się komunikat "nie jesteś zalogowany" (w tej chwili ten komunikat się pojawia) i kierowało na stronę z kategoriami a nie jak dotychczas do modułu logowania ponieważ na stronie w tym momencie pojawiają mi się 2 miejsca z modułem logowania (w głównej części strony oraz w prawej części). Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu lub zaproponowanie lepszego wyjścia które może mnie uratować z zaistaniałej sytuacji.

4. Dotyczy modułu wyszukiwania Listbingo.
Umieściłem sobie na stronie głównej, a w sumie to na wszystkich podstronach tez wyszukiwarkę ogłoszeń ale nie podoba mi się jeden bardzo ale to bardzo brzydki mankament dotyczący jej działania. Cała rzecz leży w tym, że jeżeli ktoś wpisze tylko szukaną frazę bez podania kategorii, podkategorii itd to wyszukiwarka wyświetla wszystkie kategorie ze wszystkimi podkategoriami a dopiero później wyszukane ogłoszenia czyli trzeba rolką zjechać kilometr na dół aby zobaczyć co zostało znalezione. Po opisaniu tego problemu proszę o pomoc w ustawieniu tego aby po wyszukaniu danej frazy pojawiły się ogłoszenia bez żadnych kategorii i innych zbędnych rzeczy.

Będę bardzo wdzięczny za udzielone uwagi / sugestie sprawach, które opisałem powyżej. Chętnie wdam się w dyskusje i odpowiem na wszystkie dodatkowe pytania.

Pozdrawiam

lunkan
01-12-2012, 12:51
Odświeżam prośbe

Tor_
22-03-2013, 11:25
Witam wszystkich
Bez zakładania nowego tematu próbowałem przetestować komponent na lokalnym serwerze (webserv) i nie idzie komunikat błedu

Gobingoo plugin requires MySQLi Database Driver. Please change your database configuration settings to 'mysqli'
This component cannot run without Nooku Framework.


Pytanie czy Nooku Framework trzeba instalować osobno ? I ta baza mysqli ? wina serwera ?

zwiastun
22-03-2013, 12:07
Bazę - przelącz w konfiguracji witryny (to nie jest baza, tylko wbudowany w php mechanizm obsługi BD szybszy i bezpieczniejszy). A z Nooku Framework to nie wiem.

Tor_
22-03-2013, 13:04
Dzięki za odpowiedz .Ale wygląda na to że to wina serwera .Tak jak wspominalem próbowałem to postawić na lokalnym serwerze z wykorzystaniem pakietu WebServer .Tam pojawiły się problem .Natomiast wgrałem to w internecie na płatnym serwerze i wszystko chodzi aż miło bez dodatkowych manipulacji tylko paczka instalacyjna komponentu listbingo nic więcej