PDA

Zobacz pełną wersję : Strona z szablonami zniknęła



szatanica
27-11-2012, 11:39
Straszny dziwoląg...nie moge w joomli otworzyć podstrony z template'ami...nic się nie wyświetla...totalnie nic..pusta biała strona...:(((( Chlip...:( Help! Szukam i szukam i brak gdziekolwiek info na ten temat...czy to kwestia com_template? Powłączane są prawie wszystkie pluginy, rozszerzenia, ale nie wiem naprawdę gdzie jeszcze szukac....

pawelSafiStudio
27-11-2012, 12:57
Może spróbuj skopiować ten komponent z czystej wersji instalacyjnej Joomla! ?

szatanica
28-11-2012, 01:17
Ok, to co się dziś dzieje z Joomlą doprowadza mnie na skraj samobójstwa...Próbowałam przerzucić na serwer backup całej strony i na pierwszy rzut prawie się udało. Niby wszystko działa, front end , back end, mogę edytować kod, do momentu, aż tu ni z tego ni z owego (po prostu pracowałam nad kodem HTML w szablonie) funkcjonalność zapisywania (save, save and close) przestała działać...Kompletenie...Ani w szablonach, ani w artykułach, nigdzie...I właściwie nie robiąc wiele więcej, całość szlag trafił...I teraz próbuje od samego poczatku...przegrałam znów backup, nie działa front end..., a w backendzie w template'ach(przy wyborze stylu) pojawia się takie coś:

500 - An error has occurred.





Call stack



#
Function
Location


1
JAdministrator->dispatch()
/home/kasztan/www/staradrukarnia/administrator/index.php:46


2

JError::raiseError()
/home/kasztan/www/staradrukarnia/administrator/includes/application.php:164


3
JError::raise()

/home/kasztan/www/staradrukarnia/libraries/joomla/error/error.php:251




Poczyniam ostatnią próbę - przegrywać jeszcze poprzedni backup - jeśli to nie zadziała, to się poddaje...Ten CMS to jakaś makabra...Zaczynam rozumieć co kierowało typem, który napisał artykuł "Joomla sucks donkey's cock" :)))))

pawelSafiStudio
28-11-2012, 07:19
Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. To nie Joomla! jest makabra tylko ludzie, którzy nie potrafią go skonfigurować i próbują na niem "programować". Sprawdziłaś w ogóle czy Twój serwer spełnia wymagania tego systemu?
Świeża instalacja Joomla! też Ci nie działa?

szatanica
28-11-2012, 15:18
Wiem, że to moja wina, także przyznam, że to ujście frustracji po prostu znalazło swoje miejscu akurat w tym wątku...Świeża instalacja działa, wiec wnioskuję, że serwer raczej nie przeszkadza. Ale przyznasz jednakowoż, że jest kilka niefajnych aspektów Joomli - np. dlaczego artykuł musi należeć jedynie do jednej kategorii...bez sensu...:)

ugly kid joe
28-11-2012, 15:33
jednakowoż, że jest kilka niefajnych aspektów Joomli - np. dlaczego artykuł musi należeć jedynie do jednej kategorii...bez sensu...

takowoż powstał dodatek np dla K2, który radzi sobie z twoim problemem

http://www.netpin.gr/extensions/item/1-k2-additonal-categories

lub dla joomla! tylko

http://milkdev.com/en/products/12-joomla25-components/36-multicategories-component-for-joomla25

pawelSafiStudio
28-11-2012, 15:44
@ugly kid joe, niestety K2 też przypisuje artykuł tylko do 1 kategorii :)
Ale to jest otwarta furtka dla programistów: http://blog.safistudio.pl/2011/02/26/k2-jeden-artykul-w-kilku-kategoriach/

ugly kid joe
28-11-2012, 16:00
dzięki Paweł, super, że udało ci się to rozwiązać :) ja tylko podałem pierwszy link, który prowadzi do dodatku, który to "reperuje" :) drugi jest dla artykułów joomla!

pawelSafiStudio
28-11-2012, 16:05
Hehe :) Ja Ciebie nie zrozumiałem. Nawet nie kliknąłem (wrodzone lenistwo). Myślałem, że dałeś link po prostu do K2 :)

ugly kid joe
28-11-2012, 16:12
lol ...