PDA

Zobacz pełną wersję : Nie chcą się instalować dodatki.



js0410
27-11-2012, 19:40
Witam,
od pewnego czasu pojawił się problem w zapleczu strony w Joomla 2.5. Nie znalazłem dotąd rozwiązania.
Problem związany on jest z instalacją dodatków, komponentów- wyskakuje błąd: JInstaler::Instalacja: nie można odnaleźć pliku instalacyjnego XML.
Przy wejściu do Konfiguracji globalnej nie da się nic zmienić i wyskakuje komunikat:


Nie powiodło się usunięcie d0407fd0bdad0d62fbbe34fc452ce1e3
Nie można zapisać danych. Błąd: Plik konfiguracyjny niezapisywalny

Przy tworzeniu galerii w Phoca nie tworzą się miniaturki.

Proszę o pomoc.

zwiastun
27-11-2012, 20:47
Niestety, na hostingach, które nie są dostosowane do wymagań Joomla! nie należy po prostu Joomla! instalować. A jeśli już się zainstalowało, to przed zgłoszeniem po raz 151 albo 355 tego samego problemu, trzeba zapoznać się z wątkami w których poruszany był wcześniej lub choćby poczytać np. w FAQ, co tam piszą na temat problemów z prawami dostępu.

js0410
27-11-2012, 21:15
chociaż z linuxpl.com nie miałem do tej pory problemów...

palyga007
28-11-2012, 11:12
Ja tez nie. Podaj na pw dane dostepowe do PA z uprawnieniami SU

Jdwind
28-11-2012, 12:04
Zobacz, czy prawa do configuration.php nie masz na 444 ustawione (na linuxpl tak jest, nie wiem czy to samo ustawia). Zmień na 644 i spróbuj zainstalować wtedy. A zobacz jeszcze w informacjach o systemie jak masz prawa do katalogów (na zielono czy czerwono :) ).

js0410
28-11-2012, 12:32
Wszystkie prawa są na zielono- natomiast configuration.php miał 444, ale teraz jest 644 i dalej nie działa...

zwiastun
28-11-2012, 13:10
Skorzystałeś z oferty @palyga007?

js0410
30-11-2012, 13:03
Skorzystałem z pomocy i dziękuję.

- - - Updated - - -

W dalszym ciągu problem nie został rozwiązany.
Skorzystałem z rady, aby zrobić kopię strony na komputerze. Zrobiłem to za pomocą JAMPa.
Okazało się, że problem dalej występuje- nie chcą się instalować dodatki na lokalnym serwerze.
Wygląda na to, że problem nie stoi po stronie hostingu, ale coś w Joomla tkwi.
Proszę więc w dalszym ciągu o pomoc.

qbaseT
30-11-2012, 15:10
ja na jednym serwisie muszę instalować wszystko z /tmp bo przez upload mi nie pozwala.
spróbuj wczytać przez ftp może tak Ci się uda.

- - - Updated - - -

posprawdzaj uprawnienia katalogów. testowo na localu ustaw sobie chociażby na 777

js0410
04-12-2012, 10:21
Przez ftp da się zainstalować dodatki, ale jest to więcej roboty. Poza tym są inne trudności- nie działające tworzenie miniatur w galerii, nie działające niektóre funkcje na zapleczu, prawdopodobnie przez to też komponent ogłoszeń nie przyjmuje zdjęć.
Jeśli chodzi o prawa katalogów to są prawidłowe, testowałem też np. na 777 i nic to nie zmieniło.

Jdwind
04-12-2012, 10:32
Zapytaj się na linuxpl czy Twoja strona nie jest czasami na starszej maszynie (tak mi to powiedzieli w przypadku jednego konta) gdzie właścicielem plików jest Apache i tego nie zmienisz. Mają chyba jedną taką maszynę, gdzie takie hece się dzieją i mają ją zmieniać w niedługim czasie. Nie wiem czy to to, chociaż Ty piszesz, że to się stało od niedawna, a wcześniej było dobrze?

js0410
31-03-2013, 17:12
Witam ponownie. W dalszym ciągu istnieje problem w zapleczu Joomla jak opisywałem wyżej. Jednych z poważnych problemów jest np. brak możliwości zmiany ustawień niektórych komponentów, co właściwie czyni je bezużytecznymi. Jednym słowem- chyba czeka mnie budowanie strony od nowa, a to już nie jest takie małe piwko. Serwer jest ok, prawa plików też- nie wiem co może jeszcze być powodem tej sytuacji.
Nikt też nie pomógł mi w tej kwestii, gdy dałem ogłoszenie w dziale Zlecę.
Jeszcze raz proszę o pomoc.

js0410
11-07-2013, 17:00
Witam ponownie.
Wracam do tematu:
Przypominam, że problemem jest brak instalowania dodatków poprzez panel admina. Sprawa jest nadal aktualna, ale pojawiły się nowe fakty.
Skopiowałem pliki z innej świeżej Joomli do tej w której występował problem i zaplecze już działa poprawnie.
Z tego co widzę to chodzi tylko o jeden plik, który powodował błędy: libraries/joomla/filesystem/file.php
Ale po jego umieszczeniu na stronie pojawia się następujący błąd:

Warning: file_put_contents(/home/comodo1/domains/ryglice-okolice.pl/public_html) [function.file-put-contents (http://ryglice-okolice.pl/function.file-put-contents)]: failed to open stream: Is a directory in /home/comodo1/domains/ryglice-okolice.pl/public_html/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 418

Co zatem z tym zrobić?

alex51
11-07-2013, 18:43
Być może oferta @palyga007 jest nadal aktualna, jeśli nie, pisz do mnie na PW informację o danych dostępowych dla mnie na zaplecze Twojej strony z uprawnieniami Super Admina jak i na ftp.

js0410
17-11-2013, 14:51
W końcu zrobiłem tak: nadpisałem Joomlę nową Joomlą i wszystko wróciło do normy, aczkolwiek wcześniej testowałem na innej Joomli taki proces (z kopią strony i bazy d.).