PDA

Zobacz pełną wersję : [Joomla! - bbpixel - vBulletin] Problem z instalacją



nathan
17-01-2007, 00:07
Witam,

próbuję zintegrować joomle z vB pomostem bbpixel (http://bbpixel.com) i niestety napotykam pewne trudności.

Postępuję według kroków (zobacz (http://demo.bbpixel.com//plugindownload/jvbplugin_readme.pdf)), zatrzymuję się na jednym z nich, dokładnie 3, przy próbie odpalenia http://www.yourdomain.com/Joomla!path/forumdirname/jvbsync/index.php otrzymując taki oto komunikat:


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'gearsofwar'@'server229046.rev.netart.pl' (using password: YES) in /home/gearsofwar/ftp/gearsofwar/forum/jvbsync/class_db_mysql.php on line 97


There appears to be an error with the database.
You can try to refresh the page by clicking here.

Error Returned

mySQL error: Access denied for user 'gearsofwar'@'server229046.rev.netart.pl' (using password: YES)
mySQL error code:
Date: Tuesday 16th 2007f January 2007 10:52:28 PM

Co to oznacza i jak mogę to naprawić?

Dodam, że:
Joomla! i vBulletin korzystają z tej samej bazy (jak zaleca autor pomostu).
Oba moduły osobno działają poprawnie i zainstalowane zostały bezproblemowo.
Joomla! w bazie używa przedrostków www_, zaś vB forum_ (jednak autor pomostu nigdzie nic nie wspomina by miało to jakiekolwiek znaczenie)


Proszę Was o pomoc, bo nie wiem jak mam rozwiązać ten problem, a support bbpixel działa jakby chciał a nie mógł..

stone
17-01-2007, 08:20
Nie pamiętam bo mam pliki w domu, ale zobacz czy w tym pliku nie ustawia się danych do bazy danych forum

nathan
17-01-2007, 08:51
Zgodnie z zaleceniami autorów pomostu, nie powinno się w tym pliku nic zmieniać - plugin bbpixel dane do połączenia z bazą czerpie ze składników forum vB - które jak już napisałem wyżej - działa poprawnie.

nathan
19-01-2007, 14:51
Czy na prawdę nikt nie jest w satnie pomóc mi rozwiązać ten problem?

Viking
19-01-2007, 15:14
a pytałeś autorów?

nathan
19-01-2007, 15:25
Prowadziłem z nimi konwersację via email, która przebiegała wybitnie powoli, bo support bbpixel każdą swoją następną odpowiedź na mojego maila odpisywał ok, po dobie czasu (zawsze między 3 a 5 nad ranem)

Zaproponowałem im udostępnienie moich danych kont (loginy, hasła, adresy) by sami mogli przeanalizować problem i na to się zgodzili, jednak od kilku dni przestali odpisywać.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo z mojej strony, to nie mam żadnych obaw i tak nie mam nic do stracenia, a dane kont nie pozwolą im nic nabroić ;)

Viking
20-01-2007, 11:47
zwrócę tylko Twoją uwagę na to, że support odpowiadający w ciągu 24h to wyjątkowo szybki support. NAPRAWDĘ!

nathan
20-01-2007, 14:43
Korzystam z pewnego cmsa, gdzie jego autor w różnych sprawach z którymi się do niego zgłaszałem najpóźniej odpowiedział po 3 godzinach - zwykle czekać muszę ok. 15 minut

No ale to w sumie nie ma związku z tematem.. dalej nie wiem jak sobie poradzić z moim problemem :(

Viking
20-01-2007, 14:52
to znaczy ze to musi byc strasznie popularny cms (mimo nieeleganckich zabiegów w wikipedi).

nathan
20-01-2007, 16:57
W tym właśnie rzecz, że ów cms popularność ma niewielką, szczególnie w polsce


(mimo nieeleganckich zabiegów w wikipedi)tego niestety nie zrozumiałem

ccms, szkoda tylko, że rozmowa zbiega z tematu wątku, który dotyczny joomli i vbulletinu..