PDA

Zobacz pełną wersję : Lista dokumentów



Gronuald
30-11-2012, 20:39
Witam, moje doświadczenie z joomla! wynosi tylko kilka dni, wiec pytanie moze banalne, ale niegdzie nie znalazlem odpowiedzi. W menu bocznym zrobiłem pozycje "regulaminy" i chciałbym w niej (w formie tabeli, lub listy) spis tych dokumentów np do pobrania, ale chcialbym, aby wygladalo to w miare estetycznie - obok dokumentów pdf ikona pdf, obok dokumentów worda ikona worda itd. Próbowałem robić to ręcznie, czyli w html obrazek, obok link, ale nie wyglada to dobrze i domyslam sie, ze bedzie to dosc uczazliwe. Szukam sposobu, może jakiegos modułu, który mi to umożliwi. Tylko czy istnieje cos takiego?

ALEKSIEJ78
30-11-2012, 23:12
Stwórz prostą tabelę 2 kolumnową.

W pierwszej kolumnie wpisz nazwę dokumentu, w drugiej wstaw ikonkę pobierania.

Edytuj tak ikonki by były tej samej wielkości co treść w pierwszej kolumnie.


Jeżeli rozpoczynasz może jeszcze nie korzystasz z dużo bardziej zaawansowanego edytora którym jest JCE, możesz go tutaj pobrać:

http://www.joomlacontenteditor.net/downloads/editor/joomla-25

Zainstaluj go na zapleczu, gdy już to zrobisz - musisz jeszcze go ustawić jako domyślny edytor:

Aby zmienić edytor na zapleczu musisz wejść --> Witryna --> Konfiguracja globalna --> Domyślny edytor * tutaj wybierz JCE



Przykładowa prosta tabelka - zamień sobie kolory, opisy oraz wstaw miniaturki ikon które podlinkujesz:


<table style="width: 80%; border: 0px solid #aba7a7;" align="center" border="1" cellpadding="2" cellspacing="0">
<tbody>
<tr>
<td width="63%" style="text-align: left;">
<div align="center" style="margin-left: 60px;">Dokument</div>
</td>
<td width="17%">
<div align="center"><strong>Pobierz</strong></div>
</td>
</tr>
<tr>
<td class="padl6" style="text-align: left;">Nazwa dokumentu</td>
<td>
<div align="center">ikonka</div>
</td>
</tr>
<tr bgcolor="#cfcfcf">
<td style="text-align: left;"><span style="font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;">Nazwa dokumentu</span></td>
<td>
<div align="center">ikonka</div>
</td>
</tr>
<tr>
<td style="text-align: left;"><span style="font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;">Nazwa dokumentu</span></td>
<td>
<div align="center">ikonka</div>
</td>
</tr>
</tbody>
</table>

Gronuald
01-12-2012, 09:03
Czyli mam to zrobic jako zwykly artukul? I nastepnie te pozycje menu 'regulaminy' dac jako 'pojedynczy artykul'?

Gronuald
01-12-2012, 10:00
Powiedz mi jeszcze przyjacielu, czemy jak np w jce, czy codemirror jak wklepuje html to pojawia mi sie kod na stronie, a nie to co chcialem np stworzyc, wtedy musze wchodzic przez baze danych i w bazie danych to edytowac i wtedy tylko dziala

ALEKSIEJ78
01-12-2012, 14:56
Chwilka - czy tabela ma być w panelu bocznym czy jako podstrona?

Jeżeli w panelu bocznym to:

Stwórz moduł - własny kod html. A w edytorze naciśnij na samej górze "Toggle Editor" i tam wklej tą tabelę którą Tobie podałem.
Pozostanie wtedy jedynie wybranie odpowiedniej pozycji dla modułu, aby wyświetlało się w bocznym pasku.

Jeżeli jako artykuł na podstronie:
Stwórz artykuł oraz podobnie wciśnij "toggle editor" i wklej tabelę.