PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przenieść Joomla na ...CD?



aronauta
17-01-2007, 11:56
Na początek chciałbym się przywitać z szanownymi forumowiczami :)
Mam nietypowy problem. Muszę przenieść istniejącą w sieci stronę z serwera na płytę CD lub Pendrive. Mam zrobić taką wersję prezentacyjną działania serwisu na komputerze (nie swoim) bez połączenia z internetem. Jak skopiować Joomle, to wiem, ale co zrobić, żeby bez instalacji i konfiguracji odpalała z płyty i poprawnie działała?
Może, ktoś robił coś podobnego?

stone
17-01-2007, 12:12
Zobacz to http://forum.joomla.org/index.php/topic,49684.0.html

aronauta
22-01-2007, 14:43
Temat przejrzałem dokładnie. Jest to fajne rozwiązania, ale powstał inny problem, z którym nie mogę się uporać.
Nie działa mi moja witryna po przeniesieniu na komputer lokalny. Mam oczywiście zainstalowanego Apache'a, MySQL i PHP.
Cały serwis ściągnąłem z serwera, skopiowałem bazę, sonfigurowałem (chyba) dobrze configuration.php.
Strona główna odpala, pojawiają się treści z bazy, ale nie funkcjonuje prawidłowo szablon strony. Tzn układ modułów jest właściwy, ale nie ma tła, odpowiednich czcionek, kolorów.
Nie widać także nagłówka. Pojawia się za to komunikat błędu jakoby nie można było zapisywać danych w nagłówku.
Na PHP za bardzo się nie znam, ale wyszukałem, że chodzi o jakąś funkcję związaną z pojawiającą się w nagłówku datą.
Poza tym nie pojawiają się żadne obrazki poza banerami, którymi steruje Artbanners.
Może coś przeoczyłem? Może będziesz w stanie coś doradzić?

Phetrak
22-01-2007, 16:18
Zainstaluj czystą Joomla! na pendrive, wrzuć swoją templake do /templates/ następnie wrzuć swoją baze najpierw usuwając starą i powinno wszystko śmigać :), a w configuration.php nic nie grzeb :)

PS
Pamiętaj że Twoja baza i baza standardowa Joomli powinny mieć taki sam prefiks to bardzo ważne.

aronauta
22-01-2007, 16:58
Dzięki zaraz będę próbował zadziałać.

hINDUs
22-01-2007, 18:36
a tak troche z innej strony mozna to tez podejsc i jakims zasysaczem do offline'owego ogladania stronek mozna potraktowac.. ja od siebie moge polecic offline explorer firmy metaproducts, choc pewnie stary dobry teleport tez da rade :)
nie jest to moze tak eleganckie rozwiazanie ale nie wymaga zadnego softu i jest praktycznie niezalezne od platformy na jakiej docelowo bedzie ogladana prezentacja

aronauta
26-01-2007, 00:32
a tak troche z innej strony mozna to tez podejsc i jakims zasysaczem do offline'owego ogladania stronek mozna potraktowac.. ja od siebie moge polecic offline explorer firmy metaproducts, choc pewnie stary dobry teleport tez da rade :)
nie jest to moze tak eleganckie rozwiazanie ale nie wymaga zadnego softu i jest praktycznie niezalezne od platformy na jakiej docelowo bedzie ogladana prezentacja

Zasysanie nic nie daje przy PHP. Serwer nie odpali nawet strony głównej.


Zainstaluj czystą Joomla! na pendrive, wrzuć swoją templake do /templates/ następnie wrzuć swoją baze najpierw usuwając starą i powinno wszystko śmigać :), a w configuration.php nic nie grzeb :)
PS
Pamiętaj że Twoja baza i baza standardowa Joomli powinny mieć taki sam prefiks to bardzo ważne.

Może i byłoby to dobre rozwiązanie dla samej Joomli, ale nie systemu z kilkunastoma komponentami, własnymi modułami itp.

Problem udało mi rozwiązać się połowicznie. Wrzuciłem całość do innego serwera (Krasnalka) i większość problemów znikła. Niestety, to nie daje dobrej opinii serwerowi polecanemu na joomla.org. JSAS odpali na płytce CD demo Joomli, ale tylko wersję 1.0.8 i tylko z Virtuemart lub Joomfish.
Jak wspomniałem udało mi się połowicznie wyeliminować błędy. Wszystko chodzi w miare poprawnie, ale nie mogę zalogować się, zarówno od strony frontendu, jak i backendu. Także Virtuemart wywala jakieś błędy sesji typu: Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent.
Chyba powinienem zmienić tytuł posta z "Jak przenieść Jommla na CD?" na "Jak przenieść Jommla na serwer lokalny" :). Także dlatego, że znalazłem fajny programik - Server2go, który odpala Apacha z MySQLem z płytki. Problem w tym, że nie mam na razie, co nagrać na ten CD

hINDUs
26-01-2007, 14:52
Zasysanie nic nie daje przy PHP. Serwer nie odpali nawet strony głównej.


eee? kazdą stronę która się wyswietla w przegladarce da sie zassać, PHP ma tu niewiele do rzeczy, po prostu następna technika generowania stron...

po zassaniu dostajesz statyczna treść w postaci masy pliczków .html, gotowych do offline'owego obejrzenia bez potrzeby jakiegokolwiek serwera

jedyne klopoty mogą sie pojawić przy stronach mocno oskryptowanych w JavaScripcie - nie spotkalem sie jeszcze z idealną translacją skryptów na offline

aronauta
27-01-2007, 00:27
Zwracam honor. Przyznam, że nie sprawdziłem działania offline'owych przeglądarek, pisząc, że nie dadzą rady zassać stron PHP. Myliłem się.
Offline Explorer spisał się na medal. Co prawda musiałem kilkadziesiąt razy ściągać niektóre elementy, ale efekt końcowy jest niezły. Witryna offline prezentuje wszystkie treści.
Szkoda, że nie działają funkcje logowania, komentarzy itp., ale nie można mieć wszystkiego ;).
Ten programik potrafi nawet nagrać prezentację na płytę CD i to z funkcją autorun:D.
Jak widać, trzeba wpierw sprawdzić, a potem dyskutować. Mój brak wiary wynika z używania podobnych programów w zamierzchłych czasach HTML'owych stron, kiedy PHP było raczej ciekawostką niż standardem.

Nomen omen, jeśli ktoś ma pomysł, jak prawidłowo zgrać serwis na lokalny serwer, to proszę o pomoc.

hINDUs
28-01-2007, 12:47
zgrać serwis na lokalny? w teorii powinno to wyglądać tak:
- zgrać wszystkie pliki (ftp)
- wyeksportować bazę (phpMyAdmin lub podobne)
- poprawić plik konfiguracyjny na lokalne ustawienia (ręcznie)
- zaimportować bazę (phpMyAdmin lub podobne)
(zależnie jeszcze od występujących kłopotów może dojść etap zwykłej instalacji joomli i dopiero wtedy podmiana bazy)

zazwyczaj największe kłopoty się pojawiają z eksportem/importem bazy - zepsute kodowanie liter, błędy w imporcie, źle ustawione porównywanie liter w bazie itd... u Ciebie dochodzi jeszcze dodatkowy problem w postaci działającego serwera z CD...

aronauta
28-01-2007, 13:01
Dokładnie tak zrobiłem. Dokladnie miałem problemy z kodowaniem. Ale to wszystko było małym piwkiem, w porównaniu do niedziałającego logowania, a bez niego mogę nic zrobić.
Instalka czystej Joomli pewnie by pomogła, ale jest problemem czasowy. Zainstalowanie i skonfigurowanie wszystkich elementów, potrwa kilka dni, a ja mam czas do wtorku, żeby serwis odpalił z płyty.
Poddaję się, zgrywam serwis jako prezentację offline. Pewnie jeszcze kiedyś usiądę do tematu, to dam znać jak przenieść "żywą" joomlę na CD.
Dzięki za rady. Pozdrawiam.